1%
  • 0/10

رابط کاربری و داشبورد ایکس‌باکس سری ایکس چه شکلی خواهد بود؟

مایکروسافت به‌طور رسمی از داشبورد ایکس‌باکس سری ایکس رونمایی کرد.

رابط کاربری و داشبورد ایکس‌باکس سری ایکس چه شکلی خواهد بود؟ ۰ ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ کپی لینک
رابط کاربری و داشبورد ایکس‌باکس سری ایکس

مایکروسافت به طور رسمی از طراحی تازه رابط کاربری و داشبورد ایکس‌باکس سری ایکس رونمایی کرد.

مایکروسافت، امروز و با انتشار مطلبی در مجله رسمی ایکس‌باکس وایر، اولین نما از رابط کاربری تازه خود برای کنسول‌ها، اپلیکیشن موبایل و نرم‌افزار ایکس‌باکس روی رایانه‌های شخصی را به نمایش گذاشت که به‌نظر می‌رسد تفاوت بصری چندانی با آنچه در ایکس‌باکس وان شاهدش بودیم، ندارد. در حالی که این رابط کاربری جدید از نظر بصری تغییر چندانی نداشته است، پیشرفت‌های نیز وجود دارند که به تجربه‌ای بهتر، یکپارچه‌‌تر و سریع‌تر روی همه پلتفرم‌ها منجر خواهد شد.

داشبورد ایکس‌باکس سری ایکس به گونه‌ای طراحی شده است تا برای ارائه تجربه‌ای کراس پلتفرم، مناسب باشد؛ از آنجایی که به‌زودی قادر خواهید بود تا تمامی بازی‌های ایکس‌باکس را روی موبایل و رایانه‌های شخصی تجربه کنید، ایجاد تجربه‌ای یکپارچه بسیار مهم است. از این رو، مایکروسافت در نظر دارد تا با ایجاد اکوسیستمی تازه با نام «Xbox Experience»، تمامی سیستم عامل‌هایی را که با ایکس‌باکس یکپارچه هستند، متحد کند. این بدان معنی است که انجام هر کاری از طریق کنسول ایکس‌باکس، رایانه شخصی یا تلفن هوشمند، که هر کدام امروزه اکوسیستم‌هایی متفاوتی هستند، کاملا مشابه و یکپارچه خواهد بود.

رابط کاربری و داشبورد ایکس‌باکس سزی ایکس

علاوه بر این، با استناد بر ادعای مایکروسافت، داشبورد ایکس‌باکس سری ایکس بسیار سریع‌تر از گذشته است. ردموندی‌ها توضیح می‌دهند، این رابط کاربری تازه، ۴۰ درصد حافظه‌ی کمتری نسبت به گذشته اشغال خواهد کرد تا بارگیری داشبورد از زمان راه اندازی، ۵۰ درصد و همچنین ورود به بازی‌ها، ۳۰ درصد سریع‌تر نسبت به قبل، صورت پذیرد.

همانطور که اوایل ماه و در طراحی تازه فروشگاه ایکس‌باکس شاهدش بودیم، زبان طراحی نیز تغییر کرده است تا سه جنبه‌ی اصلی شامل صفحه هوم، راهنما و فروشگاه را تغییر دهد تا کاربران بتوانید سریع‌تر و با فشار دکمه کمتری به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این، ساختار کاشی‌ها، فونت‌ها و رنگ‌‎بندی‌‎ها ضمن پایبندی به آنچه در ایکس‌باکس وان شاهدش بودیم، تغییر کرده‌اند تا متن‌ها خواناتر، عناصر موجود در صفحه ساده‌تر و کار کردن با آن‌ها آسان‌تر شود.

لازم به ذکر است که برخی از این موارد تازه، در به روزرسانی‌های که مایکروسافت مرتبا برای داشبورد ایکس‌باکس وان منتشر می‌کند، مشهود هستند. این طراحی جدید قرار است تا همزمان با عرضه کنسول‌های نسل نهمی در تعطیلات سال نو میلادی در ماه نوامبر، برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس‌باکس، تلفن‌های هوشمند و پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز منتشر شود.

در آخر، پیش از این قرار بود تا ایکس‌باکس سری ایکس به همراه بازی Halo Infinite در زمان لانچ، عرضه شود، اما انتشار این بازی به زمانی دیگر موکول شد تا شاهد این امر نباشیم. علاوه بر این، به‌نظر می‌رسد مایکروسافت در نظر دارد تا طی ماه‌های آینده از کنسول ارزان‌قیمت خود برای نسل بعد که با نام ایکس‌باکس سری اس شناخته می‌شود، رونمایی کند؛ با استناد به شایعات تازه، این کنسول با کارت گرافیک ۴ ترافلاپسی با معماری RDNA 2 و با هدف اجرای بازی‌ها در وضوح 1440p، روانه بازار خواهد شد.




نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments