#مهسا_امینی

سیلوستر استالونه از شروع ساخت The Expendables می‌گوید

لی کریسمس جایگزین بارنی راس می‌شود؟

اسپین‌آف سری The Expendables

چند هفته‌ای می‌شد که هیچ خبری از نسخه جدید The Expendables به گوش نمی‌رسید تا نهایتا روز گذشته، ستاره‌ی این عنوان به انتشار پستی از زمان شروع فیلم‌برداری آن صحبت کرد.

سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) فیلم برداری اسپین‌آف از سری The Expendables در اکتبر سال جاری میلادی را تایید کرد. استالونه سری The Expendables را در سال ۲۰۱۰ به‌همراه گروهی بزرگ از ستارگان فیلم‌های اکشن به سبک فیلم‌های اکشن دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی آغاز کرد تا همانطور که انتظارش را داشتیم انبوهی از طرفداران پای تلویزیون و البته صندلی سینما میخ‌کوب شوند. اولین فیلم منتشر شده به کارگردانی شخص استالونه از این سری چنان موفقیتی به خود دید که ما شاهد دو دنباله دیگر از این سری با نام‌های The Expendables 2 در سال ۲۰۱۲ و The Expendables 3 در سال ۲۰۱۴ نیز بودیم. پس از آن اخبار ضد و نقیضی درباره این سری وجود داشته و بسیاری از اسپین‌آفی با محوریت زنان حاضر در این فیلم صحبت می‌کنند که تابدین لحظه حقیقت نیافته است.

تمرکز اصلی سری The Expendables روی بارنی راس (Barney Ross) بوده و او رهبری گروهی از مزدورانی که همگی بازنشستگان نظامی هستند را بر عهده دارد. آن‌ها دور یکدیگر گرد آمده‌اند تا عملیاتی با ریسک بالا و البته پول خوب را به ثمر برسانند. این سری از همان ابتدا درکنار انبوه طرفداران، گروهی قوی از بازیگرن محبوب سری‌های اکشن قدیمی و جدید از جمله جیسون استاتهام (Jason Statham)، جت لی (Jet Li)، ژان کلاد فن دام (Jean-Claude Van Damme)، بروس ویلیس (Bruce Willis)، آرنولد شورارتزنگر (Arnold Schwarzenegger) وسلی اسنایپز (Wesley Snipes)، هریسون فورد (Harrison Ford)، مل گیبسون (Mel Gibson) و بسیاری دیگر را جذب خود کرد. حال استالونه اخباری تازه برای ما دارد.

امروز سیلوستر استالونه طی پستی اینستاگرامی، خالکوبی بسیار با جزئیات از بارنی راس را نمایش داد، ولی نکته مهم متن نوشته شده زیر عکس بوده و او اشاره داشت که درحال آماده شدن برای حضور روی صحنه فیلم برداری اسپین‌آف سری فیلم The Expendables در ماه اکتبر است. طبق نوشته او این پروژه درحال حاضر با نام Christmas Story یا داستان کریسمس شناخته می‌شود. در ادامه می‌توانید عکس منتشر شده توسط استالونه را مشاهده کنید.

طی سه فیلم منتشر شده از سری The Expendables، جیسون استاتهام با نام لی کریسمس (Lee Christmas) ایفای نقش کرده، پس به احتمال بسیار زیاد این اسپین‌آف او را به‌عنوان شخصیت اصلی مشاهده کند. پیش‌تر نیز شایعه فیلمی از این سری با بازی استاتهام به‌عنوان شخصیت اصلی منتشر شده بود که هرگز خبر تایید آن منتشر نشد، ولی حال اینگونه به‌نظر می‌رسد که چنین فیلمی حقیقت دارد. استالونه همچنین چند مدت پیش عکس حلقه‌ای را منتشر کرد که برای The Expendables 4 ساخته بود و همچنین رندی کوچار (Randy Couture) ستاره این سری از ساخت چنین فیلمی در پاییز امسال خبر داده بود. این احتمال وجود دارد که فیلم‌های The Expendables 4 و اسپین‌آف این سری هردو یک فیلم واحد باشند، بااین حال تا انتشار اخبار رسمی نمی‌توانیم چیزی را تایید کنیم.

حال هفت سال از انتشار آخرین نسخه سری The Expendables گذشته و البته استالونه بی‌کار نمانده است. او طی این سال‌ها در دنیای مارول و فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 ایفای نقش کرده، ما همچنین شاهد انتشار سری اسپین‌آف Rocky با نام‌های Creed و Creed II بودیم. فیلم Rambo: Last Blood نیز طرفداران بسیاری را به‌خود دید و همچنین شاهد حضور او در فیلم The Suicide Squad و صداگذاری King Shark بودیم. او به تازگی نیز در فیلم Samaritan حضور داشته که سال ۲۰۲۲ اکران خواهد شد. بااین حال بسیاری از طرفداران بیش از هرچیز منتظر فیلم جدید از سری The Expendables هستند که به‌نظر زودتر از آن چیزی که فکرش را می‌کردیم برخواهد گشت.

سری فیلم The Expendables همیشه حس نوستالژیکی داشته و حضور گروهی دوست داشتنی از بازیگران این فیلم را بسیار جذاب کرده است، بااین حال فقدان نسخه چهارم از این سری به شدت احساس شده و قرارگیری نسخه سوم آن تحت لیبل PG-13 مقداری از فروش و جذبه این فیلم کاسته بود. حال پس از قطعی شدن انتشار اسپین‌آف از این سری، پرسش‌هایی تازه درباره چگونگی پیش‌روی این سری شکل گرفته که هنوز از آن بی‌خبر هستیم. ما طی سه فیلم پیشین مشاهده کردیم که لی کریسمس دوست صمیمی بارنی راس بوده و ما احتمال می‌دهیم این فیلم اسپین‌آف حول محور این دو شخصیت گشته و کم‌تر به گروه آن‌ها توجه شود. باید منتظر سیلوستر و اخبار او باشیم که همیشه در زمان مناسب ما را غافلگیر می‌کنند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا