1%
  • 0/10

توسعه دهندگان در تلاش برای بقا در سال 2024 تا انتشار بازی GTA 6 هستند

از 2024 تا مدتی نامعلوم از 2025 و انتظار برای انتشار GTA 6

توسعه دهندگان در تلاش برای بقا در سال 2024 تا انتشار بازی GTA 6 هستند ۰ ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ بازی | گیم کپی لینک
بازی GTA 6

همانطور که توسعه‌دهندگان در لاس وگاس برای اولین رویداد بزرگ صنعت بازی‌های ویدیویی سال گرد هم می‌آیند، گزارش‌ها نشان می‌دهند که بسیاری از آنها به سادگی سعی در بقا تا ۱۲ ماه آینده را دارند و انتشار بازی GTA 6 ممکن است کلیدی برای این بقا باشد.

مراسم DICE یک مراسم سالانه معتبر است که در آن گروه گسترده‌ای از حرفه‌ای‌های صنعت بازی‌های ویدیویی را برای دریافت جوایزی می‌بینیم. در پس زمینه لغو بازی‌ها و یا اخراج عوامل بعضی از آن‌ها، گفته می‌شود که این مراسم محتشم‌تر از همیشه است اما با برخی گزارش‌ها، نشان می‌دهد می‌دهد که روند طی کردن سال 2024 برای توسعه‌دهندگان به نوعی بقا گونه تا سال آینده است.

دنی اودویر (Danny O’Dwyer)، توسعه‌دهنده و سازنده مستند؛ پس از دو روز حضور در کنفرانس مراسم DICE، توییت کرد که:

موضوعات اصلی و مذاکرات ناشران و سرمایه‌گذاران از بابت نگرانی درباره، هزینه‌های زیاد ساخت بازی‌های AAA در میان کمتر گسترده شدن بازار اصلی است.

اودویر به همراه یک انتقاد به Embracer (شرکتی که اخیرا مسئول بسیاری از اخراج شدن‌ها و تعطیلی استودیو‌ها است)، گفت:

برداشت ما از نیاز اصلی و عمده این کنفرانس، بقا 24 (تلاش برای زنده نگه داشتن خود در سال 2024) است.

تمام این‌ها توسط مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، مدیر اجرایی شرکت تحلیلی Circana هم احساس شد. او در ادامه گفت:

بقا 24 تا کنون موضوع کلیدی گفت‌و‌گو‌های من با ناشران و فروشندگان در امسال بوده است. با باقی ماندن هزینه‌ها و افزایش آن و یا عدم وجود فضای قابل توجه برای تعداد بازیکنان و مقدار زمان تجربه آن‌ها، پیشنهاد می‌کنم که بازار باید خود را به بازی GTA 6 برساند و امیدوار باشد.

این دیدگاه‌ها نسبتا تیره هستند، به ویژه که از این جهت انتظاری از انتشار بازی GTA 6 تا ورود به سال 2025 نداریم. احتمالا بازی بعدی شرکت راکستار منجر به هزینه‌های قابل توجهی در صنعت بازی‌های ویدیویی خواهد شد، اما شرط بندی کردن همه چیز روی فقط بازی GTA 6 قطعا خطرناک به نظر می‌آید. مخصوصا در زمینه هزاران نیروی اخراج شده در سال 2024 که کار را در ادامه برای توسعه‌دهندگان بسیار دشوار خواهد کرد.

حال نظر شما در رابطه با مسیر درآمدزایی بازار تا سال 2025 چیست و چه چیزی می‌تواند آن را با نموداری سبز رو به بالا نشان دهد؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments