بازی Superhot VR در عرض یک هفته بیش از ۲ میلیون دلار فروخت

تشکر سازندگان از تمامی کاربران

بازی Superhot VR

با توجه به توییت اخیر یکی از اعضای استودیوی سوپرهات تیم، نسخه‌های مختلف بازی Superhot VR طی یک هفته‌ بیش از ۲ میلیون دلار فروش داشته‌اند.

بازی Superhot در سال ۲۰۱۶ میلادی عرضه شد و توانست به‌واسطه‌ی گیم‌پلی نوآورانه‌اش در مقایسه با دیگر عناوین سبک شوتر اول شخص تحسین کاربران و منتقدان را به‌دست آورد. موفقیت‌های این بازی باعث شد تا سازندگان در استودیوی سوپرهات تیم نسخه‌ی واقعیت مجازی را تحت عنوان Superhot VR برای هدست‌های پلی‌استیشن وی‌آر، آکیولس ریفت و اچ‌تی‌سی وایو منتشر کنند.

کالم آندروود (Callum Underwood)، یکی از اعضای استودیوی سوپرهات تیم، با انتشار یک توییت اعلام کرد نسخه‌های مختلف بازی Superhot VR تنها در یک هفته بیش از ۲ میلیون دلار فروش داشته‌اند. آندروود در توییت دیگری گفت میزان درآمد نسخه‌ی پلی‌استیشن وی‌آر دقیق نیست و تخمین زده شده است؛ زیرا میزان دقیق فروش این نسخه‌ تا قبل از سال آینده‌ی میلادی در اختیار آن‌ها قرار نمی‌گیرد. با این حال، آندروود خاطر نشان کرد نرم افزار IndieBI که برای تخمین استفاده شده قابل اعتماد است.

وب سایت Upload VR مدتی پس از انتشار این توییت از کالم آندروود درخواست کرد تا اگر امکانش وجود دارد جزئیات بیشتری را به اشتراک بگذارد. او هم متنی که در ادامه قرار داده شده را ارسال کرد:

میزان فروش بازی‌ را برای فخرفروشی اعلام نمی‌کنیم، تنها می‌خواهیم نشان دهیم بازی‌های واقعیت مجازی هم می‌توانند از لحاظ تجاری موفق عمل کنند. تمایل نداریم خودمان را درگیر موضوعاتی از قبیل «آیا واقعیت مجازی مرده است؟» یا «آیا امسال، سال واقعیت مجازی است؟» کنیم؛ زیرا لذت واقعی برای ما ساختن بازی و سپس کسب درآمد از طریق آن‌ها است. از تمامی کاربران جدید، وفادار و آن‌هایی که قصد بازگشت به بازی را دارند تشکر می‌کنیم. امیدوار هستیم همانند ما تعطیلات خوبی داشته باشید.

نرم افزار IndieBI که اعضای سوپرهات تیم استفاده می‌کنند، میزان فروش نسخه‌های مختلف در فروشگاه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده و بر اساس آن پیشنهاد اعمال تخفیف در بازه‌های زمانی خاص می‌دهد. برای مثال، بازی Superhot VR در فروشگاه رسمی آکیولس با قیمت کامل ۲۵ دلار به‌فروش می‌رسد اما اگر به فروشگاه استیم مراجعه کنید، می‌توانید این بازی را با قیمت ۱۷ دلار تهیه کنید. پیشنهاد اعمال تخفیف، تنها یکی از کاربردهای IndieBI است؛ البته این نرم افزار فعلا به‌صورت آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گیم‌پلی Superhot برپایه‌ی کنترل زمان طراحی شده است. هر زمان که کاربر حرکت کند، اشیا و انسان‌های محیط اطراف شروع به حرکت می‌کنند و هر زمان که کاربر از حرکت بایستد، آن‌ها هم توقف می‌کنند. اگرچه این ایده ساده به‌نظر می‌رسد اما استفاده از آن در شرایط چالش‌برانگیز مانند مواجه با چند دشمن به‌طور همزمان نیازمند صبر و تفکر زیاد است؛ زیرا یک حرکت اشتباه می‌تواند به برخورد گلوله و کشته شدن منجر شود. اگر تمایلی به نسخه‌های واقعیت مجازی ندارید، می‌توانید نسخه‌ی معمولی این بازی را برای پلتفرم‌‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی تهیه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا