آیا انیمیشن سوپر ماریو 2 ساخته خواهد شد؟

نینتندو و ایلومینیشن چه برنامه‌ای برای آینده سوپر ماریو دارند؟

آیا انیمیشن سوپر ماریو 2 ساخته خواهد شد؟ عرفان بدری ۱ ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ سینمای جهان
انیمیشن سوپر ماریو 2

پس از اکران موفقیت‌آمیز انیمیشن The Super Mario Bros. Movie توسط دو شرکت ایلومینیشن (Illumination) و نینتندو (Nintendo)، اکنون یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی این فیلم، از احتمال ساخت انیمیشن سوپر ماریو 2 صحبت کرده است.

اولین انیمیشن مدرن لوله‌کش بامزه و دوست‌داشتنی نینتندو اگر چه کار خود را سخت شروع کرد و امتیازهای منتقدان به آن در وب‌سایت‌های متاکریتیک (Metacritic) و راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes) به طرز عجیبی پایین است، اما در عین نظرات مثبت بسیاری از طرفداران و سینماروها را جلب کرده است.

این انیمیشن ماجراجویانه در اولین آخر هفته اکران خود به فروش تاریخی ۳۷۰ میلیون دلاری در باکس آقیس سراسر دنیا دست پیدا کرد. این اثر همچنان با قدرت به فروش فوق‌العاده خود ادامه می‌دهد و نه تنها تا کنون پرفروش‌ترین اثر سال ۲۰۲۳ بوده، بلکه پرفروش‌ترین اقتباس سینمایی از یک بازی ویدئویی نیز هست.

اکنون با موفقیت بزرگی که The Super Mario Bros. Movie کسب کرده، سوالی که مطرح می‌شود این است، آیا ایلومینیشن و نینتندو قصد ساخت انیمیشن سوپر ماریو 2 را نیز دارند؟

در این رابطه کریس ملداندری (Chris Meledandri)، مدیر عامل شرکت ایلومینیشن و یکی از تهیه‌کنندگان The Super Mario Bros. Movie با رسانه بلومبرگ (Bloomberg) صحبت کرده و از برنامه‌های احتمالی استودیو برای ساخت انیمیشن سوپر ماریو 2 گفته است. هنگامی که درباره این که ساخت یک دنباله برای انیمیشن The Super Mario Bros. Movie اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد یا خیر از او سوال شد، کریس ملداندری گفت که فعلا اجازه ندارد که به این موضوع بپردازد، اما در آینده می‌خواهد تا درباره آن صحبت کند. او گفت:

من در در حال حاضر اجازه ندارم تا در مورد اون صحبت کنم. واضحه که من به کار با اون‌ها در سطح هیئت مدیره ادامه می‌دم و قطعا امیدوارم که کارهای بیشتری رو با هم انجام بدیم.

کریس ملداندری همچنین به درآمد باکس آفیس چشمگیر The Super Mario Bros. Movie در اولین هفته افتتاحیه خود پرداخت و گفت که این نتایج فراتر از انتظارات او بوده است. او در این رابطه گفت:

ذهن من کمی متحیر شده. اون‌ها فراتر از انتظارات من هستند. من ذاتا آدم بسیار محافظه‌کاری هستم، اما اون‌ها فراتر از انتظار هر کسی هستند.

انیمیشن سوپر ماریو 2

او همچنین در یک مصاحبه جداگانه با رسانه ورایتی (Variety) نیز درباره برنامه‌ها برای ساخت دنباله The Super Mario Bros. Movie صحبت کرد و گفت که تا الان تمام تمرکز آن‌ها روی به نمایش گذاشتن این انیمیشن برای تماشاگران بوده و آن‌ها فعلا فکر کرده به آینده را به زمان دیگری موکول کرده‌اند. او گفت:

تمرکز ما در حال حاضر کاملا روی نمایش فیلم برای تماشاگرانه و در این زمان، ما آماده نیستیم تا در مورد اون چه که در آینده می‌آد، صحبت کنیم.

البته او در ادامه به صراحت گفت که بحث برای یک دنباله یک فیلم دیگر با نینتندو هنوز به طور کامل مطرح نشده، اما او قطعا احتمال ساخت هیچ چیزی را رد نمی‌کند.

با توجه به پایان فیلم The Super Mario Bros. Movie می‌توان گفت که سازندگان این اثر راه را نه تنها برای یک دنباله، بلکه چندین دنباله باز گذاشته‌اند و با توجه به موفقیت بی‌نظیر آن در گیشه، احتمالش کم است که انیمیشن سوپر ماریو 2 ساخته نشود.

در پایان انیمیشن The Super Mario Bros. Movie شاهد این بودیم که بوزر (Bowser) به اندازه مینیاتوری کوچک شده و بروکلین نیز در حال بازسازی است. اما حتی اگر از این موارد و دیده شدن تخم یوشی (Yushi) در فاضلاب نیز چشم‌پوشی کنیم، ماریو (Mario) و لوئیجی (Luigi) هنوز چالش‌های زیادی در پیش دارند.

پرنسس هلو (Princess Peach) در این انیمیشن در مورد وجود جهان‌های بی‌شمار دیگری در خارج از جهان آن‌ها صحبت کرد و این قطعا موضوعیست که در دنباله‌ها می‌توان به آن پرداخته شود.

انیمیشن The Super Mario Bros. Movie هم اکنون با ۶۷۸ میلیون دلار فروش، پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۲۳ است. این اثر همچنین رکورد فروش فیلم Warcraft را که با فروش ۴۳۹ میلیون دلاری، پرفروش‌ترین اقتباس سینمایی از یک بازی ویدئویی بود را نیز شکسته و این عنوان را به نام خود ثبت کرده است.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا