اسپین‌آف انیمه‌ای Stranger Things طبق گزارش‌ها در دست ساخت است

دنیای Stranger Things بزرگتر می‌شود

اسپین‌آف انیمه‌ای Stranger Things

گزارش جدیدی که اخیرا منتشر شده است، حاکی از آن است که اسپین‌آف انیمه‌ای Stranger Things در دست ساخت قرار گرفته است. این انیمه قرار است تا داستان دو برادر دهه ۱۹۸۰ میلادی در توکیو را بررسی کند که با Upside Down روبرو می‌شوند.

هواداران سریال پرطرفدار این روزهای سرویس اشتراکی نتفلیکس (Netflix) یعنی Stranger Things، مشتقانه منتظر شروع پخش فصل پنجم هستند که در اوایل ساخت ۲۰۲۲ ساخت آن رسما تائید شد. در حالی که هنوز تاریخ انتشار رسمی پنجم سریال Stranger Things اعلام نشده است، شایعاتی در مورد آن چه طرفداران می‌توانند از این مجموعه انتظار داشته باشند، به گوش می‌رسد. یکی از هیجان‌انگیزترین شایعاتی که منتشر شده است، این است که اسپین‌آف انیمه‌ای Stranger Things در دست تولید قرار دارد.

به گفته وب‌سایت What’s On Netflix که روند ساخت و انتشار نمایش‌ها در سرویس نتفلیکس را دنبال می‌کند، این اسپین‌آف انیمه‌ای Stranger Things در دنیای اصلی همین سریال اتفاق می‌افتد. این گزارش می‌گوید که این این سریال داستان دو برادر را در دهه ۱۹۸۰ میلادی و در توکیو دنبال می‌کند که با Upside Down روبرو می‌شوند. این امکان وجود دارد که این انیمه عمیق‌تر به ریشه‌های Upside Down بپردازد. اگر چه این پیشرفت هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد، مهم است که آن را تنها در حد یک شایعه در نظر بگیرید و تا زمان اعلام رسمی از سوی خود نتفلیکس و سازندگان آن، این خبر را واقعی ندانید. هیچ منبعی در گزارش اصلی برای این خبر ذکر نشده است و هنوز هیچ چیزی به طور رسمی رونمایی نشده است، بنابراین اگر جزو طرفدارانی هستید که مشتاقانه منتظر تماشای یک انیمه از سریال Stranger Things هستید، باید سطح انتظارات خود را کنترل کنید.

نظر طرفداران درباره ساخت اسپین‌آف انیمه‌ای Stranger Things چیست؟

خبر ساخت انیمه Stranger Things تا به الان با واکنش‌های متفاوتی از سوی طرفداران روبرو شده است. برخی از دیدن این مجموعه در قالبی جدید هیجان‌زده هستند، در حالی که برخی دیگر نگران این هستند که این انیمه از خط داستانی اصلی سریال فاصله بگیرد. همچنین لازم به ذکر است که این اولین باری نیست که مجموعه Stranger Things در قالبی متفاوت اقتباس می‌شود. در سال ۲۰۱۷ یک بازی ویدئویی بر اساس Stranger Things منتشر شد که نظرات متفاوتی از سوی طرفداران و منتقدان دریافت کرد. همچنین در حال حاضر، هنوز شک و تردیدهای وجود دارد که این انیمه Stranger Things اصلا منتشر بشود، زیرا بسیاری از سریال‌های اسپین‌آف هیجان‌انگیز در اواسط روند تولید یا لغو شده‌اند، یا به طور اساسی تغییر کرده‌اند. با این حال، چنین حرکتی برای سرویس نتفلیکس مناسب خواهد بود، زیرا این پلتفرم استریم با اقتباس‌های بزرگی مبتنی بر بازی‌های ویدئویی یا سریال‌های لایو اکشن مثل انیمه‌های Altered Carbon: Resleeved و Army of the Dead چندان غریبه نیست.

کدام استودیو می‌تواند انیمه Stranger Things را بسازد؟

یک چیزی که مسلم است این است که هر اسپین‌آفی که برای سریال Stranger Things ساخته شود، وظیفه بسیار بزرگی را بر عهده دارد و طرفداران انتظار بسیار زیادی از آن خواهند داشت. سریال اصلی این مجموعه به یک پدیده فرهنگی تبدیل شده است و شخصیت‌ها و خطوط داستانی آن به طور گسترده‌ای در فرهنگ عامه شناخته شده و به آن اشاره شده یا ارجاع داده شده است. این وظیفه سازندگان انیمه خواهد بود که همان جادو و جذابیتی را که سریال Stranger Things را به چنین موفقیتی تبدیل کرده است، ثبت کنند. خالقان سریال Stranger Things یعنی برادران دافر (Duffer Brothers) قبلا گفته‌اند که هر اسپین‌آفی با آن چه که طرفداران انتظار دارند، بسیار متفاوت خواهد بود و این، بر فشارهایی که روی این انیمه، البته که اگر واقعا در حال ساخت باشد، می‌افزاید. با توجه به این فشار، جالب است که در نظر بگیریم چه استودیویی می‌تواند از پس ساخت آن بر بیاید. اخیرا، استودیوی تریگر (TRIGGER) با اقتباس‌هایی که از روی مجموعه‌هایی چون Cyberpunk 2077 و Star Wars ساخته است، به موفقیت بزرگی دست یافته است، بنابراین ممکن است این استودیو نیز در لیست کوتاه استودیوهایی که می‌توانند سازنده این انیمه باشد، حضور داشته باشد. همچنین استودیوی فورتیچ (Fortiche) نیز یک اقتباس بسیار موفق و پرطرفدار را از بازی محبوب League of Legends با نام Arcane ساخته است که آن هم با موفقیت‌های قابل توجهی روبرو شده است.

به طور کلی، این خبر مبنی بر این که ممکن است یک اسپین‌آف انیمه‌ای Stranger Things در حال توسعه باشد، مطمئنا سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد و طرفداران برای آن هیجان زیادی خواهند داشت. در حالی که باید این انیمه چگونه با سریال اصلی خود مقایسه خواهد شد، واضح است که سازندگان Stranger Things هیچ کمبودی برای گسترش جهان و کشف خطوط داستانی جدید ندارند.

4.4 5 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا