رویداد تابستانی Game Festival استیم آغاز شد

بیش از ۹۰۰ دموی قابل بازی در دسترس قرار دارد

رویداد تابستانی Game Festival

با شروع و برگزاری رویداد تابستانی Game Festival شبکه‌ی پرمخاطب استیم، کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی از همین حالا می‌توانند به تجربه‌ی نسخه‌ی دموی بیش از ۹۰۰ بازی مختلف بپردازند.

سال گذشته میلادی بود که شرکت سرشناس ولو (Valve Corporation) با برگزاری یک رویداد کاملا جدید و متفاوت در شبکه استیم تحت عنوان گیم فستیوال (Game Festival)، امکان تجربه‌ی نسخه‌ی دموی شماری از عناوین مستقل را برای علاقه‌مندان فراهم کرد. اگر خاطرتان باشد، در نخستین قسمت از این جشنواره، صرفا سیزده بازی مستقل در دسترس کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار گرفت که در پی استقبال عالی بازیکنان و همچنین حمایت بی‌چون و چرای سازندگان، این رقم در رویداد ماه میلادی مارس سال جاری به ۵۰ دمو رسید و آن‌طور که به نظر می‌رسد، گویا هر دو جامعه‌ی سازندگان و بازیکنان از برگزاری چنین فستیوال‌هایی به خوبی استقبال می‌کنند.

در همین راستا، چند وقت پیش بود که کمپانی ولو از برگزاری سومین قسمت از جشنواره Game Festival استیم در روز بیستم خرداد ماه سال جاری (نهم ژوئن) خبر داده بود که این مراسم در پی اعتراض‌های مردم ایالات متحده آمریکا به تبعیض و نژاد پرستی، به مدت یک هفته عقب افتاد. در هر حال، ساعاتی پیش رویداد تابستانی گیم فستیوال به طور رسمی آغاز به کار کرد که در جریان آن، بیش از ۹۰۰ دموی قابل بازی عناوین مختلف به طور رایگان در دسترس کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار گرفته است.

بدون هیچ شک و تردیدی، تعداد عناوین قابل دسترس در طول این رویداد به طور چشم‌گیری زیاد است، اما باید توجه داشته باشید که این جشنواره طی چند روز آینده به پایان خواهد رسید. به عبارت دقیق‌تر، گفته شده که رویداد تابستانی گیم فستیوال شبکه استیم در روز دوم تیر ماه امسال (۲۲ ژوئن) به کار خود خاتمه می‌دهد که بدین ترتیب، شما تنها چند روز برای تجربه‌ی این عناوین مستقل فرصت خواهید داشت. از آنجا که حجم و تعداد عناوین نسبت به بازه زمانی رویداد بسیار زیاد است، بدیهی است امکان دریافت و اجرای بیش از ۹۰۰ بازی تقریبا غیرممکن بوده که به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنم ابتدا به سراغ تعدادی از عناوین پرطرفدار و مستقل بروید. برای مثال، اگر اثر Escapists را تا به امروز تجربه نکرده‌اید، حالا زمان خوبی است که چند ساعت یا چند روزی سرگرم آن شوید.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که شرکت ولو در کنار ارائه بیش از ۹۰۰ بازی مستقل، یک سری برنامه‌های دیگری از جمله لایو استریم و مصاحبه با بازی‌سازان متعدد نیز در نظر گرفته کرده که طیف گسترده‌ای از استودیوها و توسعه‌دهندگان را در برمی‌گیرد. این گفت‌وگو و لایو استریم‌ها نیز مطابق با تاریخ مقرر در شبکه Steam پخش خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا