شبکه‌ی استیم کاربران فعال بیشتری نسبت به پلی‌استیشن و اکس‌باکس دارد!

شرکت Valve و شبکه‌ی پرطرفدارش!

شبکه‌ی استیم کاربران فعال بیشتری از از مجموع کاربران پلی‌استیشن و اکس‌باکس دارد!

شرکت Valve به تازگی گزارشی از داده‌های سالانه‌ی کاربران خودش ارائه داده و اطلاعات جالبی از مقایسه‌ی استیم با PlayStation و Xbox به دست آمده است.

داده‌های ارائه شده‌ی استیم نشان می‌دهد که این پلتفرم مخصوص پی‌سی، کاربران فعال بیشتری در مقایسه با کاربران فعال Xbox Live و PlayStation Network در خود جای داده است.

بنابر گزارش استیم، این شبکه با ۱۲۰ میلیون کاربر فعال، گوی رقابت را از شبکه‌ی پلی‌استیشن (با ۱۰۲ میلیون کاربر فعال ماهانه) و اکس‌باکس لایو (با ۹۰ میلیون کاربر فعال ماهانه) ربوده است.

همچنین جالب است بدانید که استیم به تازگی رکورد خودش را از حیث تعداد کاربر فعال در یک لحظه را شکست. در روز ۲ ژانویه (مصادف با ۱۳ دی) و با ۲۵ میلیون کاربر، رکورد قبلی شکسته شد و محبوبیت شدید این شبکه، باری دیگر ثابت گردید.

البته به نظر می‌رسد شیوع ویروس کرونا در این مهم بی تاثیر نبوده و قاعدتا افراد زیادی به دلیل محدویت‌های کرونا، به ناچار تمام مدت در خانه می‌ماندند و به بازی کردن مشغول می‌شدند.

در این گزارش ذکر شده که:

به رغم این‌که استیم پیش از شیوع ویروس کرونا رو به پیشرفت بود، اما با شیوع کرونا و ایجاد محدودیت‌ها، مردم در خانه‌ی خود ماندند و در نهایت علاقه‌ی بیشتری نسبت به خرید و تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی نشان دادند تا سرگرم شوند و حال روحی بهتری پیدا کنند.

همچنین اظهار شده که:

ما در حال حاضر ۱۲۰.۴ میلیون کاربر روزانه به دست آورده‌ایم! همچنین ۲۴.۸ میلیون کاربر همزمان و ۲.۶ میلیون خریدار جدید ماهانه داریم. لازم به ذکر است که کاربران ما ۳۱.۳ میلیارد ساعت بازی کرده‌اند و تعداد بازی‌های خریداری شده نسبت به سال ۲۰۱۹، حدود ۲۱.۴ درصد افزایش داشته است.

به نظر می‌رسد هرچه که می‌گذرد، علاقه‌ی کاربران به پلتفرم استیم بیشتر می‌شود. این پلتفرم برنامه دارد تا قابلیت‌های فروش و پیدا کردن بازی‌ها را بهبود بخشد و مکان دلچسب‌تری برای کاربران پی‌سی باشد. آیا شما پی‌سی گیمر هستید؟ دوست دارید چه قابلیت خاص دیگری به زودی به شبکه‌ی استیم اضافه شود؟ برای ما در قسمت کامنت‌ها بنویسید

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا