#مهسا_امینی

رکورد بیشترین تعداد کاربران همزمان استیم بار دیگر شکسته شد

۲۷ میلیون کاربر آنلاین!

رکورد کاربران همزمان شبکه استیم

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از استیم دیتابیس، به لطف برگزاری جشنواره فروش پاییزی، بار دیگر رکورد بیشترین تعداد کاربران همزمان در شبکه‌ی استیم جابه‌جا شد.

استیم را می‌توان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های حوزه ویدیو گیم در نظر گرفت که علی‌رغم نبود عناوین محبوبی همچون فورتنایت و ماینکرفت در این پلتفرم و همچنین وجود رقبای متعدد از جمله اپیک گیمز استور، بازار بازی‌های پلتفرم رایانه‌ی شخصی را تا حدودی قبضه کرده است. این شبکه با سابقه‌‌ی هجده ساله‌ی خود، روزانه میزبان میلیون‌ها کاربر از اقصی نقاط جهان است که به همین خاطر، هر چند از گاهی رکوردهای مختلفی در فروشگاه شکسته می‌شود.

در همین راستا، وب‌سایت SteamDB که همواره عملکرد فروشگاه استیم را مورد بررسی قرار می‌دهد، ساعاتی پیش در تازه‌ترین گزارش خود ادعا کرد که تعداد کاربران همزمان این پلتفرم از مرز ۲۷ میلیون نفر عبور کرده است. به بیان دقیق‌تر، در آخرین روز از هفته‌ی گذشته، ۲۷ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۵۹ نفر به طور همزمان در فروشگاه استیم آنلاین بودند که رکورد جدید برای این پلتفرم به حساب می‌آید. رکورد پیشین استیم در این حوزه مربوط به ماه آوریل سال جاری میلادی است که در آن زمان با ۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر کاربر آنلاین، موفقیت دیگری را در کارنامه‌ی خود به ثبت رسانده بود.

مهم‌ترین دلیل شکسته شدن این رکورد، برگزاری جشنواره فروش پاییزی است که در جریان این رویداد، تخفیف‌های بی‌نظیری برای تعداد زیادی از بازی‌های قدیمی و جدید در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، هم اکنون بازی Red Dead Redemption 2 و سایبرپانک ۲۰۷۷ با تخفیف پنجاه درصدی، به قیمت ۳۰ دلار فروخته می‌شود. بازی FIFA 22 نیز مشمول تخفیف چهل درصدی شده و قیمت آن برای مدت محدودی به ۳۶ دلار کاهش یافته است. جدا از این تخفیف‌ها، تعطیلات رسمی ایالات متحده آمریکا نیز به ثبت این رکورد کمک شایانی کرده است.

در کنار این‌ها، نمی‌توان تاثیر عرضه‌ی رایگان بازی هیلو اینفینیت در شکسته شدن رکورد بیشترین تعداد کاربران همزمان را انکار کرد. هیلو اینفینیت یکی از مورد انتظارترین بازی‌های ردموندی‌ها در نسل نهم برشمرده می‌شود که کمپانی مایکروسافت چند روز پیش در جریان جشن بیست سالگی ایکس‌باکس، بخش مولتی پلیر آن را به طور رایگان برای کنسول‌های ایکس‌باکس و پلتفرم رایانه‌ی شخصی منتشر کرد. در حالی که بخش کمپین و داستانی بازی هنوز راهی بازار نشده، اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که استقبال بازیکنان از بخش چندنفره آن به معنای واقعی کلمه عالی بوده؛ به طوری که این اثر در حال حاضر به برترین بازی رایگان تاریخ ایکس‌باکس تبدیل شده است.

ناگفته نماند که تعداد کاربران استیم پس از شیوع ویروس کرونا به طرز چشمگیری افزایش یافته است. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که در نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، تعداد کاربران همزمان این پلتفرم برابر با ۱۷ میلیون نفر بوده است. بر این اساس، همان‌طور که انتظار می‌رود، تعداد افراد آنلاین در استیم دائما در حال افزایش بوده و در طول دو سال اخیر نزدیک به ۱۰ میلیون کاربر به این جمع اضافه شده‌اند.

رکورد کاربران همزمان شبکه استیم تخفیف‌های پاییزی

لازم به ذکر است که تخفیف‌های پاییزی تا روز دهم آذر ماه سال جاری (مصادف با یکم دسامبر) ادامه خواهد داشت. در صورتی که طی این رویداد نتوانستید بازی‌های مورد علاقه‌ی خود را خریداری کنید، نگران نباشید، چرا که جشنواره فروش زمستانه استیم در روز یکم دی ماه امسال (برابر با ۲۲ دسامبر) برگزار خواهد شد. طبق روال همیشه، در این رویداد بازی‌های زیادی با قیمت‌های وسوسه‌انگیز برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی به فروش خواهند رسید.

از آنجا که استیم بزرگ‌ترین پلتفرم برای رایانه‌ی شخصی به شمار می‌رود، چندان دور از انتظار نیست که در جریان فروش ویژه زمستانه بار دیگر رکورد تعداد کاربران همزمان در این فروشگاه جابه‌جا شود. از این رو، ممکن است که طی روزهای آینده بیش از ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به طور همزمان در این شبکه آنلاین شوند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با رکورد جدید پلتفرم بزرگ استیم در خصوص تعداد کاربران همزمان چیست؟ با توجه به برگزاری جشنواره فروش زمستانی طی روزهای آینده، به نظر شما آیا این رکورد بازهم شکسته خواهد شد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا