رکورد کاربران همزمان در استیم بار دیگر شکسته شد

افزایش حدودا ۳۰۰ هزار نفری در مقایسه با رکورد قبلی

رکورد کاربران همزمان در استیم

روز گذشته بیش از ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به‌طور همزمان در فروشگاه ولو آنلاین شدند تا بار دیگر شاهد شکسته شدن رکورد کاربران همزمان در استیم باشیم.

اگرچه تعدادی از بازی‌های پرطرفدار همانند League of Legends ،Fortnite ،Minecraft و Overwatch در استیم در دسترس نیستند اما فروشگاه ولو در حال حاضر بزرگ‌ترین پلتفرم آنلاین خرید بازی روی رایانه‌های شخصی محسوب می‌شود. همین مسئله باعث شده تا هر چند از گاهی شاهد ثبت رکوردهای مختلف از سوی استیم باشیم.

با توجه به توییتی که حساب کاربری وب سایت SteamDB منتشر کرده، دیروز تعداد کاربران آنلاین فروشگاه ولو به رقم ۱۸ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۸۴۴ نفر رسید تا بار دیگر شاهد شکسته شدن رکورد تعداد کاربران همزمان باشیم. این رکورد در گذشته به خود استیم تعلق داشت که اواسط ژانویه‌ی سال ۲۰۱۸ میلادی ثبت شده بود. در آن زمان، ۱۸ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۴۹۰ نفر به‌طور همزمان در حال استفاده از این پلتفرم بودند. البته باید به یک نکته‌ی مهم توجه داشت. تعداد کاربرانی که مشغول تجربه‌ی بازی بودند در زمان ثبت رکورد قبلی حدودا ۷ میلیون نفر بوده، در حالی که این رقم در زمان ثبت رکورد جدید به حدودا ۵ میلیون و ۸۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

استیم به لطف عرضه‌ی عناوین مختلف، عملکرد تجاری بسیاری خوبی در سال ۲۰۱۹ میلادی داشته است. بازی‌های Sekiro: Shadows Die Twice و Total War: Three Kingdoms جزو پرفروش‌ترین بازی‌های این پلتفرم آنلاین در سال گذشته‌ی میلادی بودند. Shadows Die Twice در زمان عرضه‌ی خود توانست عنوان بزرگ‌ترین لانچ استیم در سال ۲۰۱۹ را از آن خود کند؛ عنوانی که دو ماه بعد به Three Kingdoms تعلق گرفت. جدیدترین نسخه‌ی Total War اوایل عرضه‌ی خود رکورد حدودا ۱۹۲ هزار کاربر همزمان را به ثبت رساند.

فروشگاه ولو همچنین در سال ۲۰۱۹ به رکورد یک میلیارد اکانت دست یافت. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که دستیابی به چنین رکوردی به معنای داشتن یک میلیارد کاربر منحصر به فرد و فعال نیست؛ زیرا تعدادی از اکانت‌ها غیرفعال بوده و هیچ فردی از آن‌ها استفاده نمی‌کند. در این میان، نباید از برخی کاربران هم غافل شد که به دلایل مختلف دارای چند اکانت هستند. استیم همچنین در سال گذشته‌ی میلادی به‌طور میانگین ماهانه ۹۰ میلیون کاربر فعال داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا