1%
  • 0/10

افزایش محبوبیت استفاده از کنترلر در میان پی‌سی گیمرها

پیشتازی کنترلر ایکس باکس

افزایش محبوبیت استفاده از کنترلر در میان پی‌سی گیمرها ۰ ۰۹ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک

شواهد امر گویای این موضوع است که استفاده از کنترلر در میان پی سی گیمرها چیزی در حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

استیم (Steam) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌ها با وجود رقبای سرسختی همچون اپیک گیمز استور، همچنان بازار بازی‌های کامپیوتر را به سلطه خود گرفته و روزانه میزبان میلیون‌ها گیمر از اقصی نقاط جهان است. این شبکه در طول چند سال اخیر ویژگی‌های جدیدی دریافت کرده که همگی تجربه بازی‌ها را برای کاربرها لذت‌بخش و راحت‌تر می‌کنند.

یکی از این ویژگی‌ها، پشتیبانی کامل استیم از کنترلرها به ویژه کنترلرهای ایکس باکس و پلی استیشن است تا گیمرها جدا از ماوس و کیبورد، با استفاده از دسته و بدون نیاز به تنظیمات خاصی به تجربه بازی‌ها بپردازند. در همین راستا، گزارش‌ها نشان می‌دهد که برخلاف گذشته، تمایل پی‌سی گیمرها از استفاده از کنترلر به طرز قابل توجهی افزایش یافته است.

با استناد بر این گزارش، ظاهرا میزان استفاده از کنترلر در میان بازیکن‌ها اخیرا نزدیک به ۱۵ درصد افزایش داشته و در مقایسه با سال ۲۰۱۸ میلادی، سه برابر بیشتر شده است. جالب‌تر اینکه حدود ۶۰ درصد گیمرها نیز از کنترلر ایکس باکس استفاده می‌کنند. حدود ۲۶ درصد گیمرها استفاده از کنترلر پلی استیشن 5 را ترجیح می‌دهند و تنها ۱۰ درصد دیگر به استیم دک اختصاص دارد. همچنین، ۴ درصد باقی مانده نیز مربوط به کنترلرهای متفرقه می‌شود.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث محبوبیت کنترلرهای ایکس باکس شده، پشتیبانی بازی‌های کامپیوتر از XInput API است. بر این اساس، شماری از بازی‌ها بدون نیاز به تنظیمات خاصی با دسته‌های ایکس باکس سازگار هستند. البته، این گزارش نشان می‌دهد که ۴۲ درصد بازیکن‌ها به Steam Input متکی هستند.

به طور کلی، دلایل مختلفی از جمله قابلیت‌های منحصر به فرد دسته‌ها و راحتی در استفاده را می‌توان برای افزایش محبوبیت کنترلر در میان پی سی گیمرها بیان کرد. با این حال، در پلتفرم کامپیوتر، استفاده از ماوس و کیبورد برای تجربه بازی‌های شوتر و اکشن همچنان محبوبیت خاص خود را دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments