1%
  • 0/10

قابلیت ضبط ویدیوی بازی‌ها در استیم معرفی شد

بعد از سال‌ها انتظار

قابلیت ضبط ویدیوی بازی‌ها در استیم معرفی شد ۰ ۰۷ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
ضبط بازی استیم

بعد از مدت‌ها صبر و انتظار، در نهایت شرکت ولو از قابلیت ضبط ویدیوی بازی ها در شبکه استیم پرده برداشت.

استیم (Steam) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌های ویدیویی با وجود رقبای دیگر، کماکان در بازار بازی‌های کامپیوتر پیشتاز است. یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت این شبکه، پشتیبانی عالی ولو از آن و ارائه ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف است که لذت استفاده از آن را دو چندان کرده است.

در همین راستا، بعد از مدت‌ها صبر و انتظار، سرانجام ولو از قابلیت ضبط ویدیوی بازی ها به همراه امکانات گوناگون و کاربردی پرده برداشت. این ویژگی که با نام Steam Game Recording شناخته می‌شود، به شما اجازه می‌دهد تا گیم‌پلی بازی‌های خود را ضبط کرده و با استفاده از امکانات مختلف، آن‌ها شخصی‌سازی کنید و با دوستان و سایر گیمرها به اشتراک بگذارید.

ویژگی جدید ضبط بازی یا همان Game Recording شامل گزینه‌های مختلفی است. یکی از مهم‌ترین این‌ها، امکان انتخاب ضبط در دو حالت ضبط پس‌زمینه (Background Recording) و ضبط برحسب نیاز (On Demand Recording) است. در حالت اول، تمام گیم‌پلی بازی‌های استیم به طور دائمی ضبط و ذخیره می‌شوند. در حالت دوم، بازیکن در صورت نیاز می‌تواند گیم‌پلی را ضبط کند که البته این حالت باید به طور دستی فعال شود.

بر اساس اعلام شرکت ولو، تمام ویدیوهای ضبط شده دارای نشانگرهای جدول زمانی هستند که به واسطه آن می‌توان رویدادهای مهم درون بازی را تشخیص داد. از طرفی، کاربرها نیز به شخصه می‌توانند توضیحاتی را به جدول زمانی ویدیوهای خود اضافه کنند و به نحوی هر یک را نشانه‌گذاری کنند.

لازم به ذکر است که قابلیت ضبط ویدیوی بازی ها در استیم هنوز به طور عمومی عرضه نشده و صرفا برخی از کاربرهای بتا می‌توانند این ویژگی را آزمایش کنند. شرکت ولو هنوز تاریخ دقیقی برای ارائه این قابلیت برای تمامی کاربرهای خود مشخص نشده، اما ممکن است که طی یک الی سه ماه آینده شاهد انتشار آن باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments