سازنده‌ی State Of Decay استودیوی جدیدی افتتاح می‌کند

هدف، ایجاد فرصت کاری برای تعداد بیشتری از علاقه‌مندان

سازنده‌ی State Of Decay

شرکت سازنده‌ی State Of Decay از تاسیس یک استودیوی جدید در شهر نیواورلئان خبر داد تا علاقه‌مندان بیشتری بتوانند فرصت فعالیت در صنعت بازی‌های ویدیویی را به‌دست آوردند.

اگر از طرفداران بازی‌های زامبی‌ محور باشید، احتمالا آندد لبز (Undead Labs) را می‌شناسید. این شرکت بازی‌سازی را جف استرین (Jeff Strain) در سال ۲۰۰۹ تاسیس کرد که تاکنون دو محصول با نام‌های State Of Decay و State of Decay 2 را روانه‌ی بازار کرده است. این شرکت آمریکایی اخیرا با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی، از تاسیس یک استودیو در شهر نیواورلئان ایالت لوئیزیانا خبر داد. این استودیو که فعلا نامی ندارد، همکاری نزدیکی با یک آکادمی آموزشی در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی خواهد داشت:

ساخت و توسعه‌ی بازی‌ها به مراکز بزرگ نیاز دارد؛ جایی که ایده‌های افراد بیشتری راه خود را به بازار پیدا می‌کنند. جف استرین به‌عنوان فردی که در یک شهر کوچک بزرگ شده، خود را وقف تاسیس استودیویی جدید با همکاری یک آکادمی آموزشی در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی در نیواورلئان ایالت لوئیزیانا کرده است.

با پشتیبانی مایکروسافت و ایکس‌باکس، جف قصد دارد تا در کنار مدیریت شرکت آندد لبز، فرصت‌های شغلی را برای تعدادی بیشتری از افراد ایجاد کند. این افراد بدون کمک او احتمالا هرگز فرصت فعالیت در صنعت بازی‌های ویدیویی را پیدا نخواهند کرد.

مایکروسافت در جریان رویداد E3 2018 از خرید چهار شرکت بازی‌سازی خبر داد تا بتواند تعداد بیشتری از عناوین فرست پارتی را برای ایکس‌باکس وان و نسل بعدی این کنسول‌های خانگی تولید کند. آندد لبز در کنار پلی‌گراند گیمز (سازنده‌ی فروتزا هورایزن)، کمپالشن گیمز (سازنده‌ی We Happy Few) و نینجا تئوری (سازنده‌ی Hellblade: Senua’s Sacrifice)، یکی از آن چهار شرکت بود. جدا از این چهار شرکت، مایکروسافت یک استودیوی کاملا جدید هم با نام The Initiative تاسیس کرد.

به‌تدریج و طی ماه‌های پس از انتشار این خبر، متوجه شدیم که هر شرکت مشغول کار روی چه محصولی است. پلی‌گراند گیمز در حال حاضر یک بازی معرفی‌ نشده‌ کار می‌کند که طبق شایعه‌ها Fable 4 است. کمپالشن گیمز چندی پیش ساخت آخرین بسته‌ی الحاقی We Happy Few را با نام We All Fall Down به اتمام رساند. نینجا تئوری به‌طور همزمان دو عنوان تولید می‌کند. عنوان اول، Bleeding Edge است که روی بخش چندنفره تمرکز داشته و برای ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی توسعه می‌یابد.

دومین عنوان نینجا تئوری، Senua’s Saga: Hellblade II نام دارد که چندی پیش در جریان The Game Awards 2019 معرفی شد. نسخه‌ی دوم Hellblade برای نسل بعدی کنسول‌های ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی ساخته می‌شود. ظاهرا مایکروسافت برنامه‌ای برای انتشار آن روی ایکس‌باکس‌های نسل هشتم ندارد. استودیوی The Initiative هم روی یک بازی معرفی‌ نشده کار می‌کند. در حال حاضر، تنها می‌دانیم که این بازی قابل‌تجربه است.

استودیوی آندد لبز هنوز محصول جدیدی معرفی نکرده است اما با توجه به پست‌های قرار گرفته در وب سایت رسمی این شرکت، احتمالا اعضای آن مشغول ساخت نسخه‌ی بعدی State of Decay هستند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا