روند توسعه State of Decay 3 با همراهی استودیو The Coalition سرعت گرفت

همکاری با توسعه دهندگان Gears of War در توسعه State of Decay 3

روند توسعه State of Decay 3 با همراهی استودیو The Coalition سرعت گرفت نیما خدارحمی ۰ ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
روند توسعه State of Decay 3

روند توسعه State of Decay 3 گرچه کند، ولی عالی پیش می‌رود. استودیو توسعه دهنده این بازی به تازگی شروع به همکاری با استودیو بزرگ پشت پرده یکی از بهترین سری بازی‌های انحصاری ایکس باکس کرده که نوید آینده‌ای روشن برای State of Decay می‌دهد!

بازی State of Decay 3، نسخه بعدی سری بازی انحصاری ترس و بقای زامبی محور ایکس باکس با استفاده از موتور گرافیکی قدرتمند آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) و همکاری تیم توسعه دهنده سری بازی محبوب Gears of War یعنی استودیو کوالیشن (Coalition) در دست توسعه است. این نسخه از سری بازی استیت آف دیکی قصد دارد بار دیگر ما را به دنیای مخوف و درگیر کننده خود باز گرداند. طبق اطلاعات انتشار یافته، این بازی در کنار داستان و فضایی جدید، مکانیسم‌های خود را نیز به روز رسانی کرده و شباهت‌هایی با نسخه‌های مختلف سری بازی گیرز آف وار خواهد داشت!

تیم پشت پرده سری بازی State of Decay در حقیقت آندد لبز (Undead Labs) است، با این حال اینگونه به نظر رسیده که ایکس باکس قصد دارد ما را با پیشرفت‌هایی بزرگ نسبت به دو نسخه پیشین این بازی انحصاری خود همراه کند. استفاده از ابزار بی نظیر موتور گرافیکی آنریل انجین ۵ می‌تواند این بازی را زیر و رو کند و بدون شک ما مکانیسم‌هایی آشنا به سری بازی Gears of War در آن خواهیم دید.

مت بوتی (Matt Booty) رئیس استودیوهای بازی سازی ایکس باکس به تازگی با پادکست ایکس باکس با میزبانی لری هرب (Larry Hyrb) ملقب به Major Nelson مصاحبه‌ای در خصوص بازی State of Decay 3 داشته است. با توجه به این مصاحبه باید گفت که آینده خوبی در انتظار طرفداران این سری بازی بوده و چنین مصاحبه‌ای پس از بی خبری برای مدتی طولانی، نور امیدی خیره کننده را به ما تاباند! آقای بوتی باور دارد که تیم توسعه دهنده این بازی به همراه تیم توسعه دهنده سری بازی Gears of War تکنولوژی‌های جدیدی را وارد دنیای State of Decay خواهند کرد.

او همچنین اشاره داشت که بسیاری مفاهیم حاضر در بازی State of Decay 2 با بهبودهایی خیره کننده از نو در نسخه سوم دیده خواهند شد. با این حال باید به این موضوع نیز اشاره داشت که روند توسعه بازی State of Decay 3 بسیار کند بوده و این موضوع را می‌توان از تاخیرهای چند باره و گزارشاتی درباره فضای کار نه چندان اشتیاق آور استودیو آندد لبز متوجه شد!

در همین راستا باید به این موضوع اشاره داشت که اگر مشکلی در روند توسعه بازی وجود نداشت، آن‌ها هرگز نیازمند استودیویی ثانویه برای توسعه بازی نبودند. با تمام این اوصاف، ما امید داریم که مشکلات استودیو حل شده و هر چه زودتر نگاهی عمیق به بازی State of Decay 3 داشته باشیم. مدتی پیش گزارشاتی منفی از استودیو آندد لبز منتشر شد که سبب اختلال در روند توسعه بازی شده بودند.

در پایان باید این موضوع را در نظر داشت که بازی State of Decay 3 تنها بازی AAA‌ در دست توسعه برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس نیست و آینده بسیار روشنی برای بازی‌های انحصاری ایکس باکس طی سال‌های آتی انتظار می‌رود. نسخه دوم سری بازی State of Decay هنوز بسیار فعال بوده و جامعه کاربران آن به شدت پیگیر و فعال هستند. شما نیز می‌توانید از نسخه دوم این بازی تا پیش از انتشار نسخه سوم لذت ببرید. نظر شما درباره روند توسعه State of Decay 3 و همکاری دو استودیو آندد لبز و کوالیشن چیست؟ فکر می‌کنید این بازی موفقیت نسخه‌های پیشین را کسب می‌کند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا