برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

نسخه پلی استیشن 5 بازی استارفیلد به مدت ۴ سال در دست ساخت بود

لغو پروژه به دستور ردموندی‌ها

نسخه پلی استیشن 5 بازی استارفیلد به مدت ۴ سال در دست ساخت بود ۰ ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک

شواهد امر گویای این موضوع است که بازی استارفیلد به مدت ۴ سال برای کنسول پلی استیشن 5 در دست ساخت قرار داشت.

استارفیلد یکی از بزرگ‌ترین عناوین علمی تخیلی به شمار می‌رود که کمتر از یک سال از انتشار انحصاری آن برای ایکس باکس و کامپیوتر می‌گذرد؛ اثری که گویا پیش از خرید بتزدا توسط مایکروسافت، برای کنسول پلی استیشن 5 نیز در دست ساخت بود که ردموندی‌ها به ادامه توسعه این نسخه چراغ سبز نشان ندادند.

در همین راستا، بر اساس پروفایل لینکدین یکی از طراح‌های سه‌بعدی در شرکت بتزدا به نام جیسون تونکس، به نظر می‌رسد که بازی استارفیلد به مدت ۴ سال، تا سلال ۲۰۲۱ میلادی، برای کنسول پلی استیشن 5 در دست ساخت قرار داشت. آن‌طور که پیدا است، توسعه این نسخه تا حد زیادی نیز پیش رفته بود و احتمالا در مراحل پایانی ساخت دستور لغو توسعه و عرضه آن صادر شده است.

در واقع، شرکت بتزدا در سال ۲۰۲۲ میلادی به سراغ پولیش بازی رفته که این بدان معنا است روند ساخت Starfield در سال مزبور به اتمام رسیده و تیم سازنده صرفا روی بهینه‌سازی و رفع مشکلات بازی تمرکز کرده بودند. با همه این‌ها، بعد از پیوستن بتزدا به مایکروسافت، ردموندی‌ها تمامی پیشرفت‌ها در ساخت نسخه PS5 استارفیلد را کنار گذاشتند و این عنوان علمی تخیلی به یکی از آثار انحصاری ایکس باکس تبدیل شد.

بهتر است بدانید که مدتی پیش به دنبال تغییر رویکرد مایکروسافت در قبال آثار انحصاری ایکس باکس، شایعه شد که بازی استارفیلد به‌زودی برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد. هرچند، طولی نکشید که فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت، این گمانه‌زنی‌ها را به کلی رد کرد.

لازم به ذکر است که بازی استارفیلد در حال حاضر به صورت انحصاری برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد. طبق معمول، مشترکین گیم پس به طور رایگان می‌توانند این عنوان را روی پلتفرم‌های مزبور تجربه کنند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments