چرا شخصیت اصلی Starfield صدایی ندارد؟

توجیه یا تنبلی؟

چرا شخصیت اصلی Starfield صدایی ندارد؟ حمید توحیدلو ۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ اخبار بازی
شخصیت اصلی Starfield

طراح ارشد شرکت بتزدا به تازگی توضیحاتی درباره علت عدم صداگذاری روی شخصیت اصلی بازی Starfield ارائه کرده است.

برخلاف دهه‌های گذشته، در حال حاضر شخصیت‌های اصلی بسیاری از بازی‌های ماجراجویی در حین ماموریت‌ها صحبت می‌کند. در واقع، سازندگان یک سری مکالمات را برای قهرمان داستان در نظر می‌گیرند تا تجربه بازی مهیج‌تر به نظر برسد. با این وجود، شرکت بتزدا علاقه‌ای به صداگذاری روی شخصیت اصلی ندارد!

همان‌طور که بتزدا در گذشته اعلام کرده بود، شخصیت اصلی استارفیلد صدایی ندارد و این کاراکتر از ابتدا تا انتهای داستان ساکت خواهد بود. این موضوع باب میل برخی از هوادارها نیست و تا به امروز با واکنش‌های منفی بسیار زیادی روبه‌رو شده است.

در همین راستا، ساعاتی پیش آقای امیل پاگلیارولو، طراح ارشد بتزدا، در گفت‌وگویی به این مورد پرداخته و توضیحاتی درباره عدم صداگذاری روی کاراکتر اصلی استارفیلد ارائه کرده است. به گفته او، ظاهرا بتزدا در ابتدا قصد داشت این کاراکتر توانایی صحبت کردن داشته باشد و چه بسا یک صداپیشه برای ضبط مکالمات در این شرکت استخدام شد.

با این وجود، سازندگان با بررسی‌های متعدد، به این نتیجه رسیدند که برای اثرگذاری بیشتر و ارائه تجربه بهتر از چنین جهان عظیمی، بهتر است که شخصیت اصلی بازی صامت باشد. امیل پاگلیارولو در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما یک بازیگر برای ضبط صدای شخصیت اصلی استخدام کردیم. چندین دیالوگ نیز با همراهی او ضبط کردیم و بعد از بررسی آن‌ها به این نتیجه رسیدیم که این اقدام زیادی از پیش تعیین شده به نظر می‌رسد. به همین خاطر، بهترین کار این بود که اجازه دهیم مخاطب به خودی خود صدای قهرمان بازی باشد.

طراح ارشد بتزدا در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد که تصمیم به بازگشت به یک کاراکتر بی‌صدا در استارفیلد چندان راحت نبود، اما با توجه به وجود بیش از ۲۰۰ هزار خط دیالوگ، مدیریت این کار و بیان این جملات حسابی چالش‌برانگیز بود. در پی این موارد، سرانجام بتزدا تصمیم گرفت تا قهرمان اصلی صدایی در بازی نداشته باشد.

بازی Starfield در روز ۶ سپتامبر سال جاری میلادی (۱۵ شهریور ماه پیش‌رو) به طور انحصاری برای کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و پلتفرم رایانه شخصی منتشر می‌شود. البته، در صورت پیش خرید نسخه پریمیوم، به مدت پنج روز زودتر از سایر بازیکن‌ها می‌توانید به تجربه بازی بپردازید. دقت داشته باشید این اثر از همان روز نخست عرضه به ایکس باکس گیم پس راه می‌یابد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا