پروژه‌ی Star Wars: Underworld هیچ گونه محدودیت مالی نداشت

برنامه‌های بلندپروازانه‌ی جرج لوکاس برای جنگ ستارگان

پروژه‌ی Star Wars: Underworld

رونالد دی‌. مور نویسنده و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی در مصاحبه‌ی اخیر خود فاش کرد پروژه‌ی Star Wars: Underworld هیچ گونه محدودیت مالی نداشت.

در حال حاضر The Mandalorian به عنوان اولین سریال لایو اکشن فرنچایز جنگ ستارگان محسوب می‌شود اما سال‌ها پیش از اینکه اولین قسمت آن پخش شود، جرج لوکاس (George Lucas) مشغول ساخت یک سریال لایو اکشن بود؛ سریالی که هرگز رنگ واقعیت به خود نگرفت. پس از اینکه سه‌گانه‌ی پیش درآمد به اتمام رسید، این فیلمساز آمریکایی بخش عمده‌ی تمرکز خود را روی ساخت یک سریال لایو اکشن با نام Underworld قرار داد که قرار بود چندین فصل داشته باشد. طی سال‌هایی که این پروژه در دست ساخت قرار داشت، هر از چند گاهی اطلاعاتی از آن به بیرون درز پیدا می‌کرد اما نهایتا روند تولیدش متوقف شد. دلیل این اتفاق را باید در فروش لوکاس‌فیلم به دیزنی جستجو کرد.

وب سایت Collider چندی پیش مصاحبه‌ای را با رونالد دی. مور (Ronald D. Moore) انجام داد. از آن‌جایی که این نویسنده و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی در پروژه‌ی Star Wars: Underworld حضور داشت، خبرنگار فرصت را غنیمت شمرد و سوالی را در این رابطه مطرح کرد. مور هم در پاسخ اطلاعات جدیدی را به اشتراک گذاشت که بدون شک مطالعه‌ی آن‌ها برای طرفداران جنگ ستارگان جالب خواهد بود. طبق صحبت‌های او، این پروژه در زمان ساخت هیچ گونه محدودیت مالی نداشته و بسیار بلندپروازانه بوده است:

فکر می‌کنم داستان بسیار عظیمی بود؛ یک قصه‌ی طولانی که در برخی بخش‌هایش داستان‌های فرعی روایت می‌شد. به بیان دیگر، در تعدادی از قسمت‌های سریال شاهد به تصویر کشیده شدن داستان‌های کوتاهی بودیم اما به‌طور کلی یک قصه‌ی واحد و جامع با شخصیت‌هایی مشخص روایت می‌شد.

اگرچه پروژه‌ی مد نظر جرج لوکاس به سرانجام نرسید اما در حال حاضر سریال‌های لایو اکشن مختلفی مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارند که مهم‌ترین‌شان فصل دوم The Mandalorian است. دیگر پروژه‌های مشترک دیزنی و لوکاس‌فیلم سریال Cassian Andor، سریال Obi-Wan Kenobi و یک سریال با محوریت شخصیت اصلی زن هستند. در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی از چهارمین سریال لایو اکشن جنگ ستارگان موجود نیست اما طبق گمانه‌زنی‌ها آسوکا تانو شخصیت اصلی آن خواهد بود.

زمان پخش سه سریال دیگر مشخص نیست اما فصل دوم The Mandalorian قرار است در پاییز سال جاری میلادی از طریق سرویس دیزنی پلاس پخش شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا