ساخت ریمیک Star Wars: Knights of the Old Republic ظاهرا حقیقت دارد

شایعه‌ها نخستین بار در سال ۲۰۲۰ منتشر شد

ساخت ریمیک Star Wars: Knights of the Old Republic ظاهرا حقیقت دارد سورنا رضایی ۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
ساخت ریمیک Star Wars: Knights of the Old Republic

جیسون شرایر عضو تحریریه Bloomberg در صحبت‌های اخیر خود مدعی شد شایعه‌ها حقیقت داشته و ساخت ریمیک Star Wars: Knights of the Old Republic آغاز شده است.

علاقه‌مندان به بازی‌های نقش‌آفرینی بایوور را به واسطه همکاری با الکترونیک آرتز و خلق دو مجموعه موفق Mass Effect و Dragon Age می‌شناسند. با این حال، استودیو کانادایی اوایل قرن بیستم محصولی را برای پلتفرم‌های مختلف عرضه کرد که امروز به نام Star Wars: Knights of the Old Republic شناخته می‌شود. این بازی نقش‌آفرینی به واسطه داستان، صداگذاری و شخصیت‌پردازی کاراکترها تحسین منتقدان را برانگیخت و به عنوان یکی از بهترین محصولات تاریخ ویدیو گیم محسوب می‌شود. داستان Knights of the Old Republic چهار هزار سال پیش از شکلگیری امپراتوری کهکشانی جریان داشته و حول محور تلاش‌های دارثک مالاک برای شکست جمهوری کهکشانی می‌چرخد.

کاربر در ابتدای Star Wars: Knights of the Old Republic از میان سه کلاس شخصیتی یکی را انتخاب کرده و سپس کاراکتر خود را شخصی‌سازی می‌کند. او باید به سیاره‌های مختلف سفر کرده و اقدامات لازم برای توقف نقشه‌های دارث مالاک را انجام دهد. محصول مشترک بایوور و لوکاس‌آرتس در زمینه مالی هم عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت. اولین موجودی نسخه‌های ایکس‌باکسش طی فقط چهار روز به پایان رسید. به بیان دقیق‌تر، ۲۵۰ هزار نسخه‌اش با گذشت ۹۶ ساعت به فروش رسیدند. موفقیت‌های Knights of the Old Republic همچنین باعث شکل‌گیری مجموعه Star Wars: Knights of the Old Republic شد که از سه نسخه اصلی تشکیل شده است.

جیسون شرایر (Jason Schreier) یکی از مشهورترین افشاگرهای صنعت ویدیو گیم به شمار می‌رود. او قبلا در Kotaku مشغول به کار بود و حالا در Bloomberg فعالیت دارد. شرایر چندی پیش در قسمت اخیر پادکست ویدیویی MinnMax حاضر شد و درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد. روزنامه‌نگار آمریکایی در بخشی از مکالمه ساخت ریمیک Star Wars: Knights of the Old Republic را تایید کرد و گفت طبق چیزهایی که شنیده، اسپایر مدیا (Aspyr Media) پروژه مزبور را پیش می‌برد. این استودیو آمریکایی یکی از زیرمجموعه‌های شرکت سیبر اینتراکتیو به شمار می‌رود.

شایعه ساخت ریمیک Star Wars: Knights of the Old Republic نخستین بار در سال ۲۰۲۰ میلادی در فضای مجازی پیچید. آخرین باری که شایعه مشابهی روی خروجی خبرگزاری‌های مختلف قرار گرفت، به فوریه سال جاری میلادی مربوط می‌شود. با توجه به ادعای یکی از کاربران فروم Reddit در آن زمان، محصول مورد نظر از سال ۲۰۱۹ میلادی در اسپایر مدیا در دست ساخت قرار دارد. بد نیست بدانید یکی از شایعه‌هایی که قبلا مطرح شده بود، بایوور را مسئول ساخت ریمیک می‌دانست اما با توجه به اطلاعات موجود از پروژه‌های کنونی این استودیو، چنین چیزی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

اسپایر مدیا در گذشته مسئولیت ساخت پورت بازی‌های مختلف را بر عهده داشته اما به نظر می‌رسد سیاست‌های استودیو تغییر کرده است. آن‌ها طی سال‌های گذشته تعدادی از کارمندان سابق بایوور را استخدام کرده‌اند که نشان می‌دهد مشغول کار روی پروژه مهمی هستند. در انتها، بد نیست بدانید اسپایر مدیا مسئول توسعه Star Wars: Knights of the Old Republic برای سیستم عامل‌های تلفن همراه بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا