بازی Star Wars Battlefront II برای مشترکان پلی‌استیشن پلاس رایگان می‌شود

دومین عنوان رایگان ماه ژوئن هم مشخص شد

بازی Star Wars Battlefront II برای مشترکان پلی‌استیشن پلاس رایگان می‌شود سورنا رضایی ۰ ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی Star Wars Battlefront II

لیست عناوین رایگان ماه ژوئن برای مشترکان پلی‌استیشن پلاس تکمیل شده و کاربران این سرویس در کنار COD:WWII، قادر به دریافت بازی Star Wars Battlefront II هم خواهند بود.

معمولا با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه، شرکت سونی از لیست بازی‌های رایگان پلی‌استیشن پلاس برای ماه بعدی پرده برمی‌دارد. این اتفاق با دو سنت‌شکنی رخ داد. چشم بادامی‌ها در گذشته لیست را به صورت کامل به اشتراک می‌گذاشتند اما این بار تصمیم گرفتند Call of Duty: WWII را در ابتدا تایید کرده و با فاصله‌ی زمانی کوتاه به سراغ بازی بعدی بروند. دومین سنت‌شکنی هم به تاریخ رایگان شدن مربوط می‌شود. بازی‌های جدید قبلا از ابتدای ماه قابل دریافت بودند اما مشترکان سرویس هم اکنون می‌توانند WWII را به آرشیو اکانت خود اضافه کنند.

زمان مورد نظر فرا رسید و سونی رسما از دومین عنوان رایگان ماه ژوئن پلی‌استیشن پلاس رونمایی کرد. بر این اساس، بازی Star Wars Battlefront II از تاریخ ۱۳ خرداد (مصادف با ۲ ژوئن) رایگان می‌شود. این عنوان را استودیوی دایس ساخته و الکترونیک آرتز هم در سال ۲۰۱۷ میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار داد. Battlefront II در زمان انتشار نه تنها بازخوردهای متوسطی را دریافت کرد، بلکه باعث به‌وجود آمدن حواشی بسیاری شد. ظاهرا کاربران می‌توانستند با پرداخت پول واقعی به لوت باکس‌ها دسترسی پیدا کرده و بدین طریق، احتمال پیروزی خود را در رقابت‌های چندنفره افزایش دهند. در این بین، پاسخ بخش روابط عمومی الکترونیک آرتز به حواشی هم شرایط را بدتر از قبل کرد.

با ادامه یافتن این وضعیت، دایس و الکترونیک آرتز تصمیم گرفتند پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای را به‌طور کامل حذف کنند تا راه حلی برای مشکلات موجود بیابند. لوت باکس‌ها چند ماه بعد بازگشتند اما دیگر خبری از آیتم‌های موثر در گیم‌پلی نبود و تنها آیتم‌های تزئینی را شامل می‌شدند. استودیوی سازنده در همین حین تمام تلاش خود را به کار گرفت از طریق انتشار به‌روزرسانی‌های متعدد و رایگان، نظر کاربران را نسبت به Star Wars Battlefront II تغییر دهد؛ سیاستی که موثر واقع شد. آخرین به‌روزرسانی مهم این عنوان اواخر ماه آوریل امسال در دسترس قرار گرفت. طبق اعلام سازندگان، انتشار به‌روزرسانی‌های کوچک به منظور رفع ایرادات ادامه می‌یابد اما خبری از اضافه شدن محتویات جدید نخواهد بود.

Call of Duty: WWII هم مانند Star Wars Battlefront II در سال ۲۰۱۷ میلادی راهی بازارهای جهانی شد. این بازی، محصول استودیوی اسلج‌همر گیمز بوده و بخش کمپین آن به روایت داستانی در دوران جنگ جهانی دوم می‌پردازد. مطابق انتظار، بخش رقابت‌های آنلاین هم دارد که سرور‌هایش همچنان فعال هستند. اگرچه تعداد کاربران فعال نسبت به گذشته افت شدیدی داشته اما رایگان شدن آن احتمالا باعث افزایش تعداد بازیکنان خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا