برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

وضعیت درآمد شرکت اسکوئر انیکس نگران‌کننده است

کاهش ۷۰ درصدی سود سالانه

وضعیت درآمد شرکت اسکوئر انیکس نگران‌کننده است ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک

اسکوئر انیکس در تازه‌ترین گزارش مالی خود به کاهش شدید درآمد شرکت در مقایسه با سال گذشته اشاره کرده است.

بدون تردید، اسکوئر انیکس یکی از بهترین شرکت‌های بازی‌سازی و ناشر بوده که تا به امروز عناوین ارزشمند و پرطرفداری را روانه بازار کرده است. با این حال، به نظر می‌رسد که وضعیت سودآوری این کمپانی با توجه به افزایش هزینه‌های تولید چندان تعریفی ندارد و باید تغییراتی در استراتژی‌های شرکت ایجاد شود.

 طبق تازه‌ترین گزارش مالی اسکوئر انیکس، میزان سود خالص این شرکت در مقایسه با سال مالی گذشته حدود ۷۰ درصد کاهش یافته که رقم قابل توجهی است. از طرفی، گفته شده که درآمد عملیاتی شرکت نیز با کاهش ۲۶.۶ درصدی روبه‌رو شده که تمام این آمار و ارقام به عنوان زنگ خطری برای اسکوئر انیکس به حساب می‌آیند.

در بخش سرگرمی‌های دیجیتال که شامل بازی‌های AAA می‌شوند، این شرکت عملکرد ضعیفی داشته است. طبق این گزارش، با وجود افزایش هزینه‌های توسعه بازی‌ها با بودجه کلان، درآمد عملیاتی این بخش چیزی در حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است. با این حال، فروش خالص اسکوئر انیکس با رشد ۳.۸ درصدی مواجه شده است.

کاهش درآمد علمیاتی این بخش در حالی رقم خورده اسکوئر انیکس در سال مالی جاری دو بازی بزرگ به نام Final Fantasy 16 و قسمت دوم ریمیک فاینال فانتزی ۷ روانه بازار کرده است. بر این اساس، ممکن است اسکوئر انیکس برای جبران هزینه‌ها، بودجه ساخت بازی‌های بزرگ خود را کاهش دهد.

در ادامه این جلسه، اسکوئر انیکس اعلام کرد که این شرکت رویکرد خود را تا حدودی اصلاح کرده و از این پس بازی‌های بیشتری را به صورت چند پلتفرمی عرضه می‌کند. از طرفی، گفته شده که آن‌ها به‌جای کیمیت، روی افزایش کیفیت بازی‌ها تمرکز خواهند کرد. بدیهی است که با ارائه عناوین با کیفیت در پلتفرم‌های مختلف، سود خالص و درآمد عملیاتی شرکت با رشد زیادی روبه‌رو خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments