اسپین‌آف سریال SpongeBob Squarepants با محوریت پاتریک ساخته می‎‌شود

این اثر The Patrick Star Show نام دارد

اسپین‌آف سریال SpongeBob Squarepants

اینطور که به نظر می‌رسد، شبکه‌ی نیکلودئون روند ساخت اسپین‌آف سریال SpongeBob Squarepants را آغاز کرده است. این اثر روی شخصیت پاتریک تمرکز خواهد داشت.

فرنچایز باب‌اسفنجی شلوار مکعبی از سال ۱۹۹۹ میلادی کار خود را آغاز کرد و بسیار سریع توانست نظر مثبت مخاطبان هدف را به‌دست بیاورد. محبوبیت سریال تلویزیونی باب‌اسفنجی به حدی بود که روی فرهنگ عامه تاثیر گذاشت و آن را تغییر داد. این محبوبیت همچنان ادامه داشته و شرکت‌های مختلف، محصولات متفاوتی را بر اساس این فرنچایز تولید می‌کنند. برای مثال می‌توان به انیمیشن سینمایی The SpongeBob Movie: Sponge on the Run اشاره کرد که قرار بود از اواخر مه امسال در آمریکا روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما اکران گسترده‌اش به دلیل همه‌گیری کرونا لغو شد. این اثر اوایل سال آینده‌ی میلادی از طریق سرویس CBS All Access قابل تماشا خواهد بود.

اگر بخواهیم شخصیت‌های حاضر در شهر بیکینی باتم را از لحاظ محبوبیت رتبه‌بندی کنیم، باب‌اسفنجی شلوار مکعبی در رتبه‌ی نخست قرار می‌گیرد و پاتریک ستاره هم رتبه‌ی دوم را دارد. اگرچه فرد باهوشی نیست اما به واسطه‌ی طراحی بامزه، حرف‌ها و کارهای احمقانه و همچنین صداپیشگی بی‌نظیر و کم‌نقص بیل فیگرباکه (Bill Fagerbakke) توانست خودش را در دل مخاطبان جا کند. با در نظر گرفتن محبوبیت این شخصیت، احتمال ساخت یک سریال با محوریت او بالا به نظر می‌رسید؛ اتفاقی که اکنون رخ داده است.

طبق گزارشی که وب سایت Deadline منتشر کرده، استودیوی انیمیشن سازی نیکلودئون مشغول ساخت اسپین‌آف سریال SpongeBob Squarepants است. برخلاف دیگر آثار ساخته شده بر اساس فرنچایز باب‌اسفنجی، اینبار پاتریک نقش اصلی را ایفا می‌کند. این سریال که با نام The Patrick Star Show روی آنتن خواهد رفت، نه تنها مخاطب را با پاتریک آشنا می‌کند، بلکه روی یک برنامه‌ی گفتگو محور با مجری‌گری او و همچنین خانواده‌اش تمرکز خواهد داشت. در حال حاضر مشخص نیست برای به تصویر کشیدن مهمانان برنامه از بازیگران واقعی استفاده می‌شود یا همگی آن‌ها با جلوه‌های ویژه ساخته می‌شوند.

استودیوی انیمیشن سازی نیکلودئون سال شلوغ و پرکاری را پشت سر می‌گذارد. آن‌ها طی ماه‌های گذشته روی سریال‌های Kamp Koral: SpongeBob’s Under Years و Star Trek: Prodigy کار کرده‌اند. SpongeBob’s Under Years روی نسخه‌ی کودک باب‌اسفنجی و دیگر شخصیت‌های فرنچایز تمرکز دارد. آن‌ها قرار است با شروع تابستان به یک کمپ بروند که همین مسئله آغازگر اتفاقات اصلی داستان است. این اثر در تاریخ نامشخصی از سال آینده‌ی میلادی از طریق سرویس CBS All Access پخش می‌شود. Prodigy هم حول محور تعدادی نوجوان می‌چرخد که پس از یافتن یک سفینه‌ی متروکه تصمیم می‌گیرند سوار آن شده و به ماجراجویی بپردازند. اسپین‌آف استار ترک سال ۲۰۲۱ از شبکه‌ی نیکلودئون روی آنتن می‌رود.

با توجه به اطلاعاتی که فعلا پیرامون The Patrick Star Show در اختیار داریم، می‌توان گفت نیکلودئون مسیر مشابهی را با سسمی ورکشاپ در پیش گرفته است. این استودیو در گذشته اسپین‌آف Sesame Street را با نام The Not-Too-Late Show with Elmo ساخته بود که یک برنامه‌ی گفتگومحور است. در حال حاضر باید صبر کرد و دید نیکلودئون می‌تواند موفقیت‌های The Not-Too-Late Show with Elmo را تکرار کند یا خیر.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، فصل اول The Patrick Star Show سیزده قسمت خواهد داشت. در ضمن، روند ضبط صدا آغاز شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا