#مهسا_امینی
ابرشرورهای فیلم Spider-Man 3

معرفی تمامی ابرشرورهای فیلم Spider-Man 3 که به خون پیتر پارکر تشنه هستند!

بعضی از این ابرشرورها در حد شایعه هستند!

برخی از ابرشرورهای فیلم Spider-Man 3 را در تریلر این اثر سینمایی دیده بودیم، اما نکته قابل توجه اینجاست که در این داستان جدید، جهان موازی مسئله اصلی است و احتمال دارد که هر دشمنی از دنیای اسپایدرمن در این فیلم به سراغ پیتر پارکر (Peter Parker) بیچاره برود! به همین منظور، بد نیست لیستی را مشاهده کنید که شامل تمامی ابروشرورهای تایید شده و احتمالی این فیلم می‌شود.

فیلم Spider-Man 3 با تریلری معرفی شد که استودیو مارول نام آن را یک تیزر کوچک گذاشته بود، اما همین تیزر نه‌چندان کوچک شامل صحنه‌هایی بود که بیشتر از یک تریلر عادی برای این اثر سینمایی از آن انتظار داشتیم! درست است که در آن چیزی که همه منتظر آن بودند تایید نشد و توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) حاضر نشدند، ولی به جای ابرقهرمان بیشتر، حداقل شاهد ۵ دشمن اصلی برای پیتر پارکری بودیم که حال در زمان و مکان جهان خود گم شده و ابرشرورهای دیگر جهان‌های موازی نیز با او کار دارند!

در این فیلم مورد انتظار پیتر پارکر به سراغ دکتر استرنج (Doctor Strange) می‌رود تا با کمک او نام خود را از ذهن تمامی افرادی که در جهان وجود دارد پاک کند. استرنج هم که یک جادوگر کاملا ریسک‌پذیر است، این کار را می‌پذیرد و سعی می‌کند تا با کمک یک جادو، کاری که پیتر از او خواسته بود را انجام دهد. با این حال درست در حین اعمال کردن این جادو جدید، پیتر با استرنج حرف زده و نظم کار را بهم می‌زند تا نهایتا استرنج کنترل خود را از دست داده و در نهایت آن‌ها را وارد بُعدهای دیگری از زمان و مکان کند! این یعنی پیتر در مولتی‌ورسی گم می‌شود که در آن ابرشرورهای مختلف حضور دارند و به دلایل معلوم و نامعلوم می‌خواهند تا سر به تن او نباشد. اما آیا این شخصیت‌های منفی را می‌شناسید؟

دکتر اختاپوس

بهتر است اول با ابرشرورهای تایید شده فیلم Spider-Man 3 شروع کنیم، جایی که اولین و مهم‌ترین آن‌ها دکتر اختاپوس با بازی آلفرد مولینا (Alfred Molina) خواهد بود. مولینا پیش‌تر در سه‌گانه قدیمی فیلم‌های مرد عنکبوتی همین نقش را بازی کرده بود و حال جالب است بدانید که این دکتر اختاپوس احتمالا همان نسخه قدیمی خواهد بود که با ادغام شدن جهان‌های موازی در لحظه مرگ خود زنده شده و همچنان سعی می‌کند تا پیتر را بکشد. در واقع جمله «سلام پیتر» او که پیش‌تر در سری قدیمی مرد عنکبوتی دیده بودیم حال در دنیای سینمایی مارول شنیده شده و همین مورد دلیل کافی برای هیجان‌زده شدن هر طرفداری خواهد بود.

طبق اعلام رسمی مولینا و همچنین سازندگان، این کاراکتر دقیقا لحظاتی بعد از پایان فیلم قدیمی Spider-Man 2 به No Way Home آورده می‌شود و این یعنی همه چیز در جهان اسپایدرمن توبی مگوایر می‌تواند در این اثر سینمایی جدید وجود داشته باشد و اتفاقات آن عملا جزئی از MCU هستند. همچنین شخصیت آلفرد مولینا در فیلم جدید اسپایدرمن با تکنولوژی CGI به نحوی جوان‌سازی شده تا دقیقا مشابه آنچه که فیلم قدیمی Spider-Man 2 دیده بودیم باشد.

گرین گابلین

گرین گابلین (Green Goblin) یکی از ابرشرورهای فیلم Spider-Man 3 خواهد بود که او نیز مانند دکتر اختاپوس از سه‌گانه قدیمی مرد عنکبوتی با بازی توبی مگوایر به دنیای سینمایی مارول آورده شده و بازیگر آن هم ویلیام دفو (William Dafoe) است که پیش‌تر نیز نقش آن را در سه‌گانه اصلی مرد عنکبوتی ایفا کرده بود. در واقع نورمن آزبورن (Norman Osborn) در سه‌گانه قدیمی همیشه موی دماغ پیتر پارکر بود و اینبار تایید شدن حضور شخصیت او در تریلر No Way Home با دیدن یکی از نارنجک‌های مخصوص انجام شده تا باز هم شنونده خنده‌های عجیبش باشیم.

هنوز مشخص نیست که آیا او همان گرین گابلین حاضر در سه‌گانه اصلی است یا که نه، اما بمب گرین گابلین کاملا کپی همان چیزی بود که پیش‌تر در فیلم‌های مرد عنکبوتی توبی مگوایر دیده بودیم. با این حساب، اگر او همان گرین گابلین قبلی باشد که با مولتی‌ورس به جهان سینمایی مارول آمده، قاعدتا باید شاهد بازگشت زره او نیز باشیم.

الکترو

جیمی فاکس (Jamie Foxx) بازیگر نقش الکترو در سری The Amazing Spider-Man بود که البته به خوبی هم از پس کار خود برآمد و توانست این کاراکتر کمیک‌بوکی را با جهان سینما آشنا کند. با این حال سال گذشته بود که شاهد منتشر شدن برخی اخبار درباره بازیگران حاضر در فیلم Spider-Man: No Way Home بودیم، در حالی که فاکس پیش از اعلام رسمی استودیو مارول خود در شبکه‌های مجازی ایفای نقش الکترو در این فیلم را تایید کرده بود. با این وجود جالب است بدانید که او به سرعت این پست‌ها را پاک کرد، غافل از اینکه کاربران در گرفتن اسکرین شات با دکمه پاور و ولوم خیلی سریع‌تر از او عمل خواهند کرد!

در این پست‌ها همچنین اعلام شده بود که او احتمالا همان الکترو از جهان The Amazing Spider-Man خواهد بود، اما دیگر پوست او آبی نیست. در تریلر فیلم Spider-Man: No Way Home نیز در واقع در یک صحنه شاهد رعد و برق‌هایی بودیم که در واقع نشان دهنده قدرت شخصیت الکترو بودند، ولی برق او دیگر آبی نبود و اینبار با رنگ زرد نمایش داده می‌شد؛ در حالی که این رنگ به قدرت واقعی ساعقه‌های او در داستان‌های کمیک شباهت بیشتری دارد و تایید می‌کند که احتمالا این همان مکس دیلون (Max Dillon) حاضر در The Amazing Spider-Man نیست.

سندمن

سندمن (Sandman) یا به عبارتی مرد خاکی، از ابرشرورهای فیلم Spider-Man 3 است که احتمالا او را در تریلر منتشر شده هم دیده بودیم. در این ویدیو هنگامی که ساعقه‌های الکترو زده می‌شود، می‌بینیم که گرد و خاک زیادی بلند شده و همه چیز در آن ناپدید می‌شود، در حالی که بسیاری از کاربران نظر داده‌اند که این همان سندمن است. حال هنوز استودیو مارول چنین نقشی را تایید نکرده و توماس هیدن چرچ (Thomas Haden Church) نیز که پیش‌تر این نقش را بازی کرده بود هنوز حرفی درباره ایفای مجدد نقش سندمن نزده است. در واقع چرچ در سه‌گانه قدیمی مرد عنکبوتی حاضر شده بود و در آن فیلم‌ها نیز در نهایت کشته نشد تا نقش او همچنان باقی بماند.

با این وجود در نظر داشته باشید چیزی که در تریلر فیلم No Way Home دیده می‌شود، تقابل بین سندمن و الکترو است و در واقع نقش یک ابرشرور را حداقل در این ویدیو بازی نمی‌کند. همچنین اگر او را از جهان توبی مگوایر آورده باشند، قاعدتا همانطور که در پایان فیلم آخر سری دیده بودیم او دیگر دشمن مرد عنکبوتی نیست و آمده تا به او کمک کند.

لیزارد

شخصیت لیزارد (The Lizard) نیز از ابرشرورهای فیلم Spider-Man 3 است که او را هم در سه‌گانه مرد عنکبوتی توبی مگوایر و هم در سری The Amazing Spider-Man دید بودیم. در واقع این شخصیت نیز به صورت رسمی توسط استودیو مارول تایید نشده و بازیگر خاصی برای آن در نظر گرفته نشده است. با این حال در تریلر No Way Home صحنه‌ای وجود دارد که در آن می‌بینیم لیزارد پشت پیتر ایستاده است و قصد حمله به او را دارد.

لازم به ذکر است که این شخصیت در سری The Amazing Spider-Man زنده مانده بود و احتمالا همان نسخه از او نیز در فیلم جدید حاضر خواهد شد. در نتیجه، شاید ریس ایفانز (Rhys Ifans) مجددا نقش او را در این اثر سینمایی جدید بازی کند.

راینو

در فیلم The Amazing Spider-Man 2 بود که برای اولین بار با شخصیتی به نام الکسی سیتسویچ (Aleksei Sytsevitch) ملقب به راینو (Rhino) آشنا شدیم. این کاراکتر روس در واقع کسی است که درست به مانند بسیاری از دیگر ابرقهرمانان و ابرشرورهای دنیای مارول، قدرت خود را از طریق یک آزمایش اشتباهی به دست آورده و پس از فرار از دست دانشمندان، حال آزاد است تا به هرکس و هرچیز که می‌خواهد حمله کند. او بعد از مدتی به یک مجرم درجه ۱ تبدیل می‌شود و سپس در شهر نیویورک شروع به انجام کارهای خلاف می‌کند. با این وجود کسی که مراقب است تا کسی در این شهر دست به کار خلاف نزند، مرد عنکبوتی خواهد بود که در کمیک‌های مارول در کنار هالک جلوی این ابرشرور نه‌چندان قدرتمند را می‌گیرند.

لازم به ذکر است که ظاهر این ابرشرور در فیلم سینمایی The Amazing Spider-Man 2 اصلا آن چیزی که مورد استقبال طرفداران کمیک‌های مارول قرار بگیرد نبود و در نتیجه با نظرات منفی همراه شد. حال با اینکه احتمال حضور این شخصیت به عنوان یکی از ابرشرورهای فیلم Spider-Man 3 بسیار کم به نظر می‌رسد، اما استودیو مارول در صورت استفاده از کاراکتر احتمالا ظاهر او را تغییر خواهند داد تا با نسخه متفاوتی از راینو در مولتی‌ورس ایجاد شده آشنا شویم.

هاب گابلین

هویت هاب گابلین (Hobgoblin) شاید برای افرادی که چندان اهل خواندن کتاب‌های کمیک نیستند مبهم باشد اما باید بدانید که او یکی از ابرشرورهای احتمالی فیلم Spider-Man 3 خواهد بود که در واقع همان ند لید (Ned Leed)، رفیق صمیمی پیتر پارکر است! به هر حال گفته شده که ند برای فیلم سوم از سری بازمی‌گردد و او را در تریلرها هم دیده بودیم، اما اینکه او در این اثر سینمایی چه نقشی را بازی می‌کند، هنوز یکی از سوال‌های بزرگ پیرامون داستان No Way Home است. در واقع می‌توان این ایده را پذیرفت که او همچنان به عنوان دوست نزدیک پیتر ظاهر شود که هیچ قدرت خاصی ندارد و صرفا برای جنبه خنده‌دار بودن فیلم اضافه شده تا کمی از فضای خشن اکشن فاصله گرفته شود. اما چه می‌شد اگر گذشته ند پاک شده و او در یک جهان موازی به هاب گابلین تبدیل می‌شد؟

هاب گابلین کاراکتری است که در سری کتاب‌های کمیک The Amazing Spider-Man برای اولین بار در شماره ۲۳۸ حاضر شد و نشان داد که او نیز مانند دیگر ابرشرورهای اسپایدرورس با پیتر پارکر دشمنی دارد. او از قابلیت‌هایی بسیار مشابه با گرین گابلین بهره می‌برد و تنها تفاوتش ارتقا دادن سلاح‌های نورمن آزبورن است که او را ابرشروری بسیار بزرگ‌تر می‌کند! مرد پشت نقاب معمولا ند لیچ است، اما در واقع طراح اصلی نقشه و هاب گابلین اصلی فردی به نام رودریک کینگزلی (Roderick Kingsley) خواهد بود. یک میلیاردر معروف که سعی می‌کند تا با کپی و ارتقا تکنولوژی آزبورن، ابرشرور بودن را به حد برساند.

لازم به ذکر است که در کمیک‌های مارول، ند لیچ بعد از تبدیل شدن به هاب گابلین تقلبی نهایتا توسط کینگزلی کشته شده و از صحنه روزگار پاک می‌شود. حال اگر این اتفاق در دنیای سینمایی مارول نیز رخ بدهد، احتمالا باید یک پیتر پارکر فوق‌العاده عصبانی را در مقابل دشمنانش مشاهده کنیم که هر کسی را تکه تکه می‌کند!

ونوم

در واقع Venom: Let There Be Carnage فرصت کامل را در اختیار ونوم (Venom) قرار داده تا به عنوان یکی از ابرشرورهای فیلم Spider-Man 3 حاضر شود. اما اینکه آیا چنین اتفاقی خواهد افتاد و آیا ما در نهایت شاهد حضور او خواهیم بود یا که نه، سوال بزرگی است که برای گرفتن جواب آن باید مدتی دیگر هم صبر کنیم. همچنین اگر جزئیات خاصی را درباره کراس اور جهان سینمایی مارول و سونی می‌خواهید، بد نیست با در نظر گرفتن هشدار اسپویل، نگاهی به این مطلب بیندازید.

ونوم از خیلی وقت پیش به عنوان یکی معروف‌ترین دشمنان مرد عنکبوتی در دنیای مارول شناخته شده و در فیلم قدیمی Spider-Man 3 با بازی توبی مگوایز نیز دیده بودیم که این سیمبیوت فضایی چطور می‌تواند پیتر پارکر را آلوده کند. با این وجود ونومی که در فیلم‌های سری Venom دیده می‌شود، کمی نسبت به آنچه که انتظارش را داشتیم متفاوت بوده و عملا یک ابرشرور کامل نیست. در نتیجه دلیل دشمنی او با پیتر پارکر را احتمالا باید در No Way Home ببینیم، در حالی که شاید اصلا این دو شخصیت از در دوستی وارد شدند و حمله‌ور شدن سیمبیوت ونوم به بدن پیتر پارکر، به او در مقابله با دشمنان کمک کند!

میستریو

در تریلر فیلم Spider-Man: No Way Home دیدیم که میستریو در تلویزیون و اخبار شهر در حال صحبت کردن و افشای هویت پیتر پارکر است، در حالی که طی وقایع Far From Home، دیده بودیم که او ظاهرا کشته شد. با این وجود آیا از مرگ این کاراکتر اطمینان دارید؟ هربار که در یک فیلم ابرقهرمانی یا حتی اکشن دیدید که شخصیتی به طرز عجیب ناپدید می‌شود و مرگ او کامل و واضح دیده نمی‌شود، امکان بازگشتش هم وجود دارد! برای مثال احتمال دارد که میستریو باز هم از توهم‌های خود برای گول زدن مردم استفاده کرده باشد. همچنین حال که مولتی‌ورس سینمایی مارول ایجاد شده، شاید شاهد یک نسخه دیگر از میستریو باشیم که اینبار با پیتر پارکر همکاری می‌کند!

در هر صورت استودیو مارول در انتخاب تصمیمات خود همیشه با احتیاط فراوانی وارد عمل می‌شود و امکان دارد که در این زمینه نیز در جای خاصی از فیلم ببینیم که میستریو زنده است تا پس از بازگردانی خط زمانی توسط دکتر استرنج، ثابت شود که پیتر او را نکشته است!

وولچر

در فیلم Spider-Man: Home Coming ابرشرور اصلی که قصد از میان برداشتن پیتر پارکر را داشت، وولچر (Vulture) بود که در آخر نیز هویت واقعی مرد عنکبوتی را فهمید و در نهایت شکست خورد. اما این شکست به معمای کشته شدن نبود و در آخر فهمیدیم که او هنوز در خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول زنده است و روزگار خود را در زندان به سر می‌برد. حال در میان افرادی که هویت پیتر را می‌داند و حتی بیشتر می‌توانند به او ضربه بزند، همین شخصیت خواهد بود. به هر حال تنفر از پیتر در نهایت می‌تواند به تبدیل شدن وولچر به یکی از ابرشرورهای فیلم Spider-Man 3 منجر شود تا جمع افرادی که می‌خواهند سر به تن مرد عنکبوتی نباشد، جمع شود!

کریون شکارچی

پیش از آنکه جریان مولتی‌ورس و جهان‌های موازی در دنیای سینمایی مارول به یک گزینه دائم و قطعی تبدیل شود، شخصیت کریون شکارچی یا همان Kraven The Hunter قرار بود تا نقش شخصیت منفی این اثر سینمایی را بازی کند. با این وجود سونی این خبر را مدتی پیش با اعلام ساخت یک فیلم بر پایه این کاراکتر مشخص کرد که یعنی برای کریون برنامه‌های بسیاری دارد. این در حالی است که در هر صورت این کاراکتر از ابرشرورهای دنیای اسپایدرمن بوده و احتمالا در فیلم Spider-Man 3 شاهد یک تیزر کوتاه از حضور او در جهان موازی خواهیم بود.


نظرات

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا