تصاویر فیلم Spider-Man: No Way Home به صورت رسمی منتشر شد

وقتی استرنج بی احتیاطی می‌کند

تصاویر فیلم Spider-Man: No Way Home

طبق اعلام رسمی استودیو مارول و سونی، تصاویر فیلم Spider-Man: No Way Home به تازگی منتشر شده‌اند که البته از تریلر آن گرفته شده و همکاری پیتر پارکر و داکتر استرنج را نشان می‌دهند.

در واقع حدود یک سال می‌شود که شایعات مختلفی درباره فیلم Spider-Man: No Way Home وجود دارد که همگی درباره داستان و همچنین شخصیت‌های حاضر در این فیلم اشاره دارند. به هر حال قرار است تا این اثر سینمایی برای اولین بار تاثیرات ایجاد مولتی‌ورس را در جهان MCU پس از قسمت آخر سریال Loki به تصویر بکشد و از همین نظر نیز برای مارول به شدت دارای اهمیت است. با این وجود تا پیش از آنکه امروز تریلر رسمی این فیلم منتشر شود، عملا هیچ اطلاعات رسمی را درباره آن نداشتیم. در حالی که به نظر می‌رسد شایعات خود به اندازه کافی دقیق بوده‌اند و حتی می‌توان داستان کلی این فیلم را هم با پیگیری اطلاعات لو رفته از پیش دانست!

با این حال جدای از شایعاتی که داستان فیلم را به خوبی لو داده‌اند، بهتر است کمی هم به سراغ جزئیات رسمی فیلم برویم که توسط خود استودیو مارول امروز در تریلر و حال در عکس‌های منتشر شده نشان داده می‌شوند. تریلر فیلم به اندازه کافی گویای ماجرا بود و دیدیم که چگونه مولتی‌ورس در جهان MCU شکل می‌گیرد، در حالی که تصاویر تازه منتشر شده، تمرکز بیشتری را روی همکاری داکتر استرنج و پیتر پارکر دارند.

تماشای اولین تریلر رسمی مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (کلیک کنید)

تصاویر فیلم Spider-Man: No Way Home و جزئیات داستانی مربوط به آن‌ها

اولین بار که شاهد یک همکاری بی‌نظیر بین داکتر استرنج و پیتر پارکر بودیم، در فیلم Avengers: Infinity War بود؛ جایی که در حین مبارزه با ثانوس، داکتر استرنج از جادو خود برای تلپورت کردن پیتر استفاده می‌کرد تا او بتواند ضرباتی را به تایتان دیوانه وارد کند. همچنین در Endgame نیز هنگام بازگشت پیتر دیدیم که او درباره دیدن استرنج و همچنین هدایت کردن تمامی انتقام‌جویان با تونی استارک صحبت می‌کرد. اما حال که دیگر فاز سوم به خوبی و خوشی تمام شده و وارد فاز چهارم می‌شویم، ظاهرا تهدیدهای تازه‌ای برای استرنج و پیتر پارکر به وجود آمده که البته زاده دست خود آن دو است!

در تریلر می‌بینیم که پیتر برای اینکه مردم دیگر به یاد نیاورند که او همان اسپایدرمن است، پیش داکتر استرنج می‌رود تا از او کمک بگیرد. به هر حال در صحنه‌های مختلف می‌بینیم که پس از وقایع Far From Home ظاهرا دشمن اصلی مردم در جهان MCU پیتر پارکر شناخته شده و دلیل آن هم ظاهرسازی مرگ میستریو به دست او بوده است! کسی که مردم را گول زد تا همه باور کنند که پیتر یک شخصیت ابرشرور بوده و عملا قصد نابود کردن همه را دارد. اما از آنجا که استرنج به خوبی پیتر را می‌شناسد، سعی می‌کند تا او را از شر این فکرهای بیهوده مردم و دولت دور کرده و با یک جادو خاص، حافظه مردم را پاک کند. در حالی که انجام این کار، قطعا مشکلات فراوانی را به همراه خواهد داشت؛ مشکلاتی که شاید کوچک‌ترین آن را بتوان ایجاد مولتی‌ورس دانست!

به هر حال در تصاویر فوق که به تازگی از فیلم Spider-Man: No Way Home منتشر شده‌اند، می‌توان در ابتدا پیتر پارکر و استرنج را در تالاری دید که قصد اجرای جادو در آن را دارند. در این مکان استرنج کاری را انجام می‌دهد که باعث قاطی شدن چند جهان موازی شده و عملا شخصیت‌های منفی (یا شاید هم مثبت) را به دنیای MCU اضافه می‌کند. سپس به سراغ تصویر دوم می‌رویم که کمی بالاتر می‌توانید آن را مشاهده کنید. در این عکس، ظاهرا استرنج درست به مانند زمانی که شخصیت انشنت وان او را از بدن فیزیکی خارج کرد، اینبار این کار را با پیتر پارکر انجام داده تا به او بفهماند که چه چیزی پس از ایجاد مولتی‌ورس در انتظار او خواهد بود.

در واقع دیالوگ‌های استرنج همگی به این مورد اشاره دارند که پیتر باید بین دو زندگی یکی را انتخاب کند؛ یکی اینکه به مدرسه برود و همان پیتر پارکر عادی باشد، یکی هم اینکه تبدیل به اسپایدرمن شود و جهان را از دست تهدیدهایی مانند دکتر اختاپوس و گرین گابلین نجات دهد. حال با توجه به آنچه که در تریلر دیده‌ایم، ظاهرا پیتر حداقل در ابتدا زندگی اسپایدرمن را انتخاب می‌کند و در نتیجه مولتی‌ورس دیوانگی به وجود می‌آید؛ جایی که دکتر اختاپوس با همان جمله معروف «سلام پیتر» خود در فیلم قدیمی Spider-Man 2 ظاهر شده و می‌بینیم که چطور شخصیت‌های منفی دیگر جهان‌های موازی درست پیش از مرگ خود دوباره بازمی‌گردند تا هر اسپایدرمنی را نابود کنند!

همچنین یک نکته بسیار کلیدی درباره عکس دوم نیز این است که ظاهرا یک مکعب عجیب در دست چپ پیتر پارکر دیده می‌شود. پیش‌تر گفته شده بود که این مکعب ناشناخته می‌تواند از ورود دیگر افراد به جهان MCU جلوگیری کند تا همه چیز امن و امان باشد و از جنگ‌های مولتی‌ورس جلوگیری شود. اما اینکه چطور این مکعب کار می‌کند و نقش آن دقیقا در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول چیست، هنوز مشخص نشده و ممکن است استرنج برای فعالسازی آن مجبور شود تا در Multiverse of Madness با دشمنان متفاوتی رو به رو شود. به علاوه، اگر منتظر دیدن دیگر اسپایدرمن‌ها در No Way Home هستید و این تریلر شما را نا امید کرده است، نگران نباشید! زیرا احتمالا در آینده شاهد تریلرهای دیگری با حضور توبی مگوایر یا اندرو گارفیلد خواهیم بود.

لازم به ذکر است که داستان این فیلم جدید برگرفته از کمیک One Day More خواهد بود که در آن داکتر استرنج، رید ریچاردز و تونی استارک همگی برای کمک به پیتر پارکر و به نحوی ترکیب علم و جادو دور هم جمع می‌شوند تا حافظه مردم را از دانستن هویت اصلی اسپایدرمن پاک کنند. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که در No Way Home خبری از تونی استارک یا ریچاردز از گروه چهار شگفت‌انگیز نیست، بلکه تنها خود استرنج این جادو را به اجرا می‌گذارد که ظاهرا چندان هم موفقیت‌آمیز نبوده و به یک مولتی‌ورس ختم می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا