#مهسا_امینی

سه‌گانه‌ی جدید اسپایدرمن پس از No Way Home ساخته خواهد شد

ماجراهای تام هالند در دنیای سینمایی مارول ادامه دارد

سه‌گانه‌ی جدید اسپایدرمن

ایمی پاسکال، از تهیه‌کنندگان ارشد فیلم‌های شرکت Sony Pictures Entertainment، به تازگی از همکاری دو کمپانی سونی و مارول برای ساخت سه‌گانه‌ی جدید اسپایدرمن با بازی تام هالند بعد از Spider-Man: No Way Home خبر داده است.

کمتر از ۳ هفته تا اکران جدیدترین ساخته‌ی مشترک دو کمپانی سونی و مارول یعنی فیلم Spider-Man: No Way Home در سینماها باقی مانده است و یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از طرفداران وجود دارد، این است که آینده‌ی مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول چگونه پیش خواهد رفت و آیا بازهم شاهد این شخصیت محبوب در فازهای بعدی خواهیم بود یا نه.

پس از شکست فیلم The Amazing Spider-Man 2، کوین فایگی، رئیس شرکت Marvel Studios توانست تا سونی را متقاعد کند که با ساخت ریبوت جدید اسپایدرمن این شخصیت را به دنیای سینمایی مارول بیاورد. نهایتا در سال ۲۰۱۶ شخصیت مرد عنکبوتی با بازی تام هالند با حضور در فیلم Captain America: Civil War به MCU پیوست. تام هالند این نقش را در دو فیلم مستقل اسپایدرمن یعنی Spider-Man: Homecoming و Spider-Man: Far From Home و همچنین فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame نیز تکرار کرد و حالا هم قرار است با جدیدترین عنوان فاز چهارم دنیای سینمایی مارول Spider-Man: No Way Home شاهد کامل شدن سه‌گانه‌ی اسپایدرمن تام هالند باشیم.

با اینحال از داستان دقیق فیلم Spider-Man: No Way Home و اتفاقات آن اطلاعات زیادی نداریم و نمی‌دانیم چه سرنوشتی در انتظار مرد عنکبوتی است. حالا طبق طبق گفته‌ی یکی از تهیه‌کنندگان ارشد شرکت Sony Pictures Entertainment، می‌دانیم که پرونده‌ی اسپایدرمن در Spider-Man: No Way Home بسته نخواهد شد.

برخلاف شایعاتی که در گذشته منتشر شده بودند و خبر از آخرین ایفای نقش تام هالند به عنوان مرد عکبوتی در Spider-Man: No Way Home می‌دادند، ایمی پاسکال، تهیه‌کننده‌ی سه‌گانه‌ی اسپایدرمن در دنیای سینمایی مارول در مصاحبه‌ای با رسانه‌ی Fandango تائید کرد که همکاری دو کمپانی سونی و مارول ادامه‌دار خواهد بود و قرار است تا در آینده شاهد ساخته شدن سه‌گانه‌ی جدید اسپایدرمن باشیم و همچنین تام هالند نیز برای ایفای نقش مرد عنکبوتی در این فیلم‌ها بازخواهد گشت. پاسکال گفته که آن‌ها برنامه دارند تا حداقل یک سه‌گانه‌ی دیگر را بر اساس اسپایدرمن بسازند و همچنین احتمال ساخت آثار بیشتری هم وجود دارد. او در این رابطه گفت:

این آخرین فیلمی نیست که قرار است با مارول بسازیم و همچنین این آخرین فیلم مرد عکبوتی نیست. ما در حال آماده شدن برای ساخت فیلم بعدی اسپایدرمن با تام هالند و مارول هستیم. ما در حال فکر کردن به ۳ فیلم اخیر این شخصیت هستیم و اکنون می‌خواهیم به سراغ ۳ فیلم بعدی برویم. این آخرین فیلم ما در دنیای سینمایی مارول نیست.

همکاری تاریخی مارول و سونی در سال ۲۰۱۹ و تقریبا پیش از موعد به پایان رسید و سرنوشت اسپایدرمن در دنیای سینمایی مارول در هاله‌ای از ابهام قرار گفت. خوشبختانه بعد از مدتی هر دوی این کمپانی‌ها توانستند تا به توافقی دست پیدا کنند، هرچند راجع به جزئیات قرارداد جدید اطلاعات زیادی وجود ندارد. با اینحال با توجه به گفته‌ی ایمی پاسکال می‌توان گفت که این قرارداد برای بیش از یک یا دو فیلم است.

جدیدترین فیلم مرد عنکبوتی یعنی Spider-Man: No Way Home در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۶ دی ۱۴۰۰) در سالن‌های سینما اکران خواهد شد. کریس مک‌کنا و اریک سامرز، نویسندگان فیلم‌های Spider-Man: Homecoming ،Spider-Man: Far From Home ،Ant-Man and the Wasp ،Jumanji: Welcome to the Jungle و از خالقان سریال Community فیلمنامه‌ی این اثر را به نگارش درآورده‌اند و همچنین جان واتس، کارگردان دو قسمت قبلی اسپایدرمن وظیفه‌ی کارگردانی آن را بر عهده دارد. بازیگرانی از جمله تام هالند در نقش پیتر پارکر (مرد عنکبوتی)، زندیا در نقش ام‌جی، آلفرد مولینا در نقش اوتو گونتر اکتاویوس (دکتر اختاپوس)، ویلم دفو در نقش نورمن ازبورن (گرین گابلین)، توماس هیدن چرچ در نقش فلینت مارکو (مرد شنی)، ریس ایفانز در نقش کرتیس کانرز (مارمولک)، جیمی فاکس در نقش مکسول دیلون (الکترو)، بندیکت کامبربچ در نقش کامبربچ      استیون وینسنت استرنج (دکتر استرنج) و جی. کی. سیمونز در نقش جیمز جونا جیمسون از جمله افرادی هستند که در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند. جان واتس بعد از این فیلم به سراغ کارگردانی فیلم Fantastic Four می‌رود و معلوم نیست برای ساخت سه‌گانه‌ی جدید اسپایدرمن بازمی‌گردد یا خیر.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا