برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

کشف جدیدترین جزئیات فیلم Spider-Man 2 شخصیت دکتر اختاپوس را جالب‌تر می‌کند

جزئیاتی شگفت‌انگیز

کشف جدیدترین جزئیات فیلم Spider-Man 2 شخصیت دکتر اختاپوس را جالب‌تر می‌کند ۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
جزئیات فیلم Spider-Man 2

کشف جدیدترین جزئیات فیلم Spider-Man 2 توسط یک کاربر سبب شده تا شخصیت دکتر اختاپوس با بازی آلفرد مولینا بسیار جذاب‌تر از قبل باشد.

به دنبال بازگشت و حضور دوباره شخصیت دکتر اختاپوس (Doc Ock)  با بازی آلفرد مولینا (Alfred Molina) در عناوین جدید شرکت مارول، محبوبیت این شخصیت جانی دوباره گرفته و همین موضوع سبب شده تا طرفداران با صرف زمان به بررسی طراحی این کاراکتر پرداخته و تفاوت‌ها و نکات جدیدی را از آن استخراج نمایند.

در حالی که شخصیت اسپایدرمن همواره یکی از محبوب‌ترین ابرقهرمانان تاریخ محسوب می‌شده، پس از انتشار سه‌گانه سینمایی سم ریمی (Sam Raimi) در دهه 2000 میلادی، قله جدیدی از موفقیت برای به این شخصیت ابرقهرمان فتح شد که ایفای نقش آن را توبی مگوایر (Tobey Maguire) برعهده داشته بود. سه‌گانه اسپایدرمن سم ریمی هنوز برای بسیاری از طرفداران، بهترین اقتباس سینمایی اسپایدرمن به شمار می‌رود و یکی از جوانبی که مورد تحسین فراوانی قرار گرفت به شخصیت اوتو اوکتاویوس (Otto Octavius) یا دکتر اختاپوس ارتباط دارد. دانشمند باهوشی که هشت بازوی مکانیکی هوشمند به مانند اختاپوس ساخته و آن‌ها را به بدن خود متصل می‌کند تا بتواند مواد خطرناک را با آن‌ها کنترل نماید. اما پس از وقوع یک حادثه و صدمه دیدن مهارکننده‌هایی که به منظور حفاظت از او تعبیه شده‌ بودند، دکتر اختاپوس تحت تاثیر علائم روان‌پریشی قرار می‌گیرد.

شخصیت دکتر اختاپوس با بازی آلفرد مولینا در فیلم Spider-Man: No Way Home بازگشتی دوباره داشت تا خوشحالی طرفداران را حاصل کند. در همین راستا یکی از کاربران وبسایت ردیت به نام  در ساب‌ردیت r/marvelstudios مواردی جدید از جزئیات فیلم Spider-Man 2 و شخصیت دکتر اختاپوس را به اشتراک گذاشته است که بسیار قابل توجه محسوب می‌شود. در این پست که با تیتر “شخصیت دکتر اختاپوس بیشتر از آنچه فکر می‌کند ویژگی‌های حیوانی که براساس آن شکل گرفته را بازتاب می‌دهد” منتشر شده، این کاربر ویژگی‌های عجیب بیولوژی سفالوپود (Cephalopod) یا سرپایان که جاندارانی از گروه نرم‌تنان هستند را توضیح داده و در عین حال به تحسین برداشت صورت گرفته از آن‌ها در فیلم و رفتار دکتر اختاپوس پرداخته است.

“برخلاف مهره‌داران که یک سیستم عصبی بسیار متمرکز داشته که تمامی بدن آن‌ها توسط یک مغر مرکزی کنترل می‌شود، سرپایان به مانند اختاپوس چندین خوشه عصبی و گانگلیون در طول بدن خود دارند. این خوشه‌ها به این معنی است که اختاپوس اساسا چندین مغز و به صورت دقیق‌تر تعداد نه مغز دارد که هر کدام، یک بخش از بدن را کنترل می‌کنند.”

این کاربر به همین‌‎جا مطالب خود را خلاصه نکرد و در ادامه توضیح داد که “یک خوشه عصبی، مغز مسلط مرکزی بوده که بیشترین اطلاعات جمع‌آوری شده را دریافت می‌کند و هشت خوشه دیگر، دست یا بازوها را کنترل کرده و اساسا به مانند یک مغز کوچک رفتار می‌کنند که می‌توانند به صورت مستقل از مغز مرکزی اصلی عمل کنند. این موضوع به آن‌ها اجازه حل مسائلی را می‌دهد که برای بیشتر موجودات غیرممکن محسوب می‌شود. شخصیت اوتو نیز با همین ذهنیت، بازوهای خود را طراحی کرد، اما متاسفانه همان‌طور که همه می‌دانیم، نقشه‌های او طبق برنامه پیش نرفتند.”

این توصیف صورت گرفته به خوبی توسط کارگردانی ماهرانه ریمی و حرکات طبیعی بازوهای دکترهای اختاپوس به واسطه ایفای نقش درخشان مولینا قابل مشاهده بوده و سبب می‌شود اسپایدرمن 2 بسیار بیش از پیش ارزشمند باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments