انیمیشن Spider-Verse 2 صحنه پس از تیتراژ Morbius را توضیح داد

الان همه چیز با عقل جور درمی‌آید!

انیمیشن Spider-Verse 2 صحنه پس از تیتراژ Morbius را توضیح داد پارسا خلیلی ۳ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ سینما
صحنه پس از تیتراژ Morbius

به‌لطف دنباله Spider-Man: Across the Spider-Verse، بالاخره می‌دانیم چگونه والچر مایکل کیتن (Michael Keaton) در صحنه پس از تیتراژ Morbius سر از دنیای اسپایدرمن سونی درآورد.

انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse فاش کرد که وقایع فیلم اول باعث ایجاد شکاف‌هایی بین دنیا‌های مختلف شده که در نتیجه‌اش ابرشروران اسپایدرمن از یک جهان به جهان دیگر منتقل می‌شوند. در سکانس ابتدایی انیمیشن، نسخه مولتی‌ورسی والچر از دوره رنسانس با صداپیشگی جورما تاکون (Jorma Taccone) به زمین ۶۵، دنیای اسپایدر گوئن حمله می‌کند. اینجاست که میگل اوهارا و جسیکا درو برای کمک به گوئن سر می‌رسند تا والچر را به دنیای خودش بازگردانند.

در ادامه وقتی مایلز برای اولین بار وارد مقر اسپایدر ورسی می‌شود و ابرشرورهایی را می‌بیند که در سلول‌های قرمز رنگ زندانی شدند، دستیار میگل توضیح می‌دهد که آنها واریانت‌هایی هستند که در بعدهای اشتباه گیر افتاده بودند. بر همین اساس می‌شود نتیجه گرفت که منتقل شدن والچر مایکل کیتن از دنیای سینمایی مارول به دنیای اسپایدرمن سونی به‌خاطر شکاف‌های ایجاد شده در مولتی‌ورس بوده است. به‌همین خاطر وقتی والچر با موربیوس روبرو شد گفت “حتما این اتفاق ارتباطی با اسپایدرمن دارد”.

این نکته داستانی فوق‌العاده مهم در Spider-Verse 2 نه‌تنها حفره داستانی ایجاد شده در صحنه پس از تیتراژ Morbius را حل کرد، بلکه شکایت طرفداران در مورد آسیب رساندن داستان آشفته فیلم به دنیای سینمایی مارول را نیز برطرف کرد، زیرا بسیاری گمان می‌کردند که فیلم واقعا نمی‌داند طلسم دکتر استرنج چگونه کار می‌کند.

از طرفی دیگر، ارتباط داستانی سه‌گانه Spider-Verse با صحنه گیج‌کننده موربیوس می‌تواند به نقشه بزرگ سونی اشاره‌ داشته باشد. زیرا والچر در صحنه پس از تیتراژ با پیشنهادی شرورانه به استقبال موربیوس می‌آید. اینطور که پیداست والچر قصد دارد گروهی بزرگ شکل بدهد تا بتواند با اسپایدرمن مقابله کند، گروهی که در کمیک‌ها شش خبیث نام دارد.

تا اینجای کار اعضای احتمالی گروه شش خبیث، ونوم تام هاردی (Tom Hardy)، کریون شکارچی آرون تیلور جانسون (Aaron Taylor-Johnson)، کاملیون (شخصیت فرعی فیلم کریون)، موربیوس و والچر هستند. ششمین و آخرین عضو نیز ممکن است در انیمیشن Spider-Man: Beyond the Spider-Verse یا یکی از اسپین‌آف‌های لایو اکشن معرفی شود.

انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse هم اکنون در سینماهای سراسر جهان پخش می‌شود.

4.2 15 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا