نمرات فیلم Spider-Man: No Way Home با تعریف‌های نا امید کننده اعلام شد!

خوب، اما عالی نه!

نمرات فیلم Spider-Man: No Way Home

در حال حاضر نمرات فیلم Spider-Man: No Way Home به تازگی منتشر شده، اما برخلاف آنچه که فکرش را می‌کردیم ظاهرا این اثر چندان هم باب میل منتقدان نبوده است.

انتظار برای اکران فیلم Spider-Man: No Way Home و دیدن جدیدترین ماجراجویی پیتر پارکر (Peter Parker) در مولتی‌ورس رو به پایان است. استودیو سونی پیکچرز و مارول برای انتشار این اثر سینمایی به شدت هیجان طرفداران را بالا برده و با پخش انواع تیزر و دو تریلر چند دقیقه‌ای، افراد را برای رفتن به مولتی‌ورس آماده کرده‌اند. به نحوی که از ابرشرورهای قدیمی سری‌های مختلف مرد عنکبوتی در این فیلم با همان بازیگران اصلی استفاده شده و همین امر نیز طرفداران جدید و قدیمی را به شدت هیجان‌زده می‌‌کند.

با این وجود یک نکته بسیار جالب درباره این فیلم وجود دارد که آن هم درباره رازهایی هستند که ظاهرا سونی و استودیو مارول شدیدا از فاش شدن آن‌ها جلوگیری می‌کنند. برای مثال، اینکه مرد عنکبوتی‌های قبلی دو سری فیلم‌های اسپایدرمن با بازی توبی مگوایر (Tobey Maguire) یا اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) در این اثر سینمایی جدید حضور دارند یا که نه، مهم‌ترین رازی خواهد بود که البته به اندازه کافی اطلاعات آن لو رفته است! با این حال، محافظه‌کار بودن سونی درباره این موضوع به حدی جلو رفته که حتی رسانه‌های مختلف هم نتوانستند شاهد این فیلم به صورت کامل باشند و مجبور هستند تا نقد خود را براساس حدود ۴۰ دقیقه اول این فیلم بنویسند!

به هر حال نمرات فیلم Spider-Man: No Way Home به تازگی منتشر شده و چنان که پیداست، رسانه‌های مختلف هرگز از این حرکت راضی نیستند! گرچه آن‌ها در توضیحات خود فیلم را یک اثر بسیار خوب می‌خوانند، اما نمره‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اند بسیار پایین‌تر از حد انتظار است.

نمرات فیلم Spider-Man: No Way Home و نظر منتقدین رسانه‌های مختلف درباره آن

  • متاکریتیک با ۱۸ نقد – ۷۱
  • راتن تمیتوز ۱۰۰٪

نقد Consequence

نمره – ۸۳

جدای از صحنه‌های جذاب و غیر قابل پیش‌بینی و بدون در نظر گرفتن سوپرایزهای مختلف، آیا فیلم Spider-Man: No Way Home می‌تواند یک داستان خوب را روایت کند؟ پاسخ تا حدودی مثبت است، اما می‌توانست بسیار بهتر باشد.

نقد Screen Daily

نمره – ۸۰

به محظ آنکه فیلم Spider-Man: No Way Home ریتم خود را پیدا می‌کند، داستان به سمت یک پایان‌بندی بسیار حساس و جذاب می‌رود که عدالت را بر سبک ابرقهرمانی و از خود گذشتگی، که یکی از زمینه‌های اصلی و همیشگی داستان‌های مرد عنکبوتی بوده، تمام می‌کند.

نقد IGN

نمره – ۸۰

فیلم Spider-Man: No Way Home بین خنده‌دار و تلخ بودن راحت زمینه را عوض می‌کند تا به بامزه‌ترین و در عین حال تاریک‌ترین فیلم مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول تبدیل شود.

نقد Screen Rant

نمره – ۷۰

این فیلم عملا عمیق‌ترین و جالب‌ترین اثر سینمایی ساخته شده از اسپایدرمن بود، در حالی که با وجود سایه بزرگ مولتی‌ورس، تمرکز اثر به خوبی روی پیتر پارکر گذاشته شده است.

نقد Vanity Fair

نمره – ۶۰

به نظر من کارگردان این اثر، جان واتس به خوبی توانسته است تا از شخصیت‌ها و روایت‌های قدیمی و حاضر به خوبی استفاده کند و آن‌ها را در زمان کلی فیلم قرار دهد. با این حال، فرصت کافی برای نشان دادن جزئیات خاص وجود ندارد و بسیاری از ویژگی‌هایی که در دو فیلم قبلی مرد عنکبوتی با بازی تام هالند دیده بودیم از دست رفته‌اند.

در هر صورت شاید انتظار داشتیم که میانگین نمرات فیلم Spider-Man: No Way Home حداقل بالای ۸۵ باشد، اما چنان که پیداست، روایت داستان به دید منتقدان چندان هم جالب نیست و مشکلات فراوانی دارد. شاید هم به دلیل همان دادن تنها ۴۰ دقیقه از فیلم به دست رسانه‌ها، چنین نمرات پایینی برای آن در نظر گرفته شده است!

اما نظر شما درباره این نمرات چیست؟ آیا واقعا No Way Home نمی‌تواند انتظارات طرفداران را برآورده کند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

55 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا