فیلم مرد عنکبوتی در شبکه نتفلیکس قرار گرفت!

اسپایدرمن: خانه‌ای برای استریم ندارد!

فیلم مرد عنکبوتی در شبکه نتفلیکس

به تازگی فیلم مرد عنکبوتی در شبکه نتفلیکس (Netflix) در برخی مناطق محدود اضافه شده که خبر از همکاری سونی با این پلتفرم استریم می‌دهد.

موضوع مرد عنکبوتی (Spider-Man) و اضافه شدن آن به دنیای سینمایی مارول، چیزی بود که از قرارداد کوتاه مدت بین سونی (Sony) و دیزنی (Disney) حاصل شد. در سال ۲۰۱۵ پس از شکست فیلم The Amazing Spider-Man 2، استودیو مارول (Marvel Studios) حق استفاده از اسپایدرمن در آثار خود را با عقد قرارداد به دست آورد و سپس شاهد موفقیت پیتر پارکر (Peter Parker) جدید، با بازی تام هالند (Tom Holland) بودیم.

اما نکته اینجاست که پس از گذشت مدتی و مشهور شدن اسپایدرمن در جهان MCU، قرارداد سونی و دیزنی وارد فاز تازه‌ای شد و هرکدام سود بیشتری را از آثار مرد عنکبوتی می‌خواستند. این در حالی بود که موضوع اسپایدی بالاخره به توافق دو استودیو سونی پیکچرز (Sony Pictures) و مارول رسید و در نهایت، شاهد فیلم Spider-Man: No Way Home بودیم. اما از آنجا که دیزنی حق نشر آثار اسپایدرمن را ندارد، این فیلم پس از اکران مستقیما وارد شبکه استریم دیزنی پلاس نشدند.

به همین ترتیب نیز سونی این حق را داشت تا این فیلم را در سایر شبکه‌های استریم نیز قرار دهد که یکی از آن‌ها نتفلیکس بود. در واقع تابستان گذشته و با عرضه نسخه جدید Spider-Man: No Way Home (که ۱۱ دقیقه بیشتر داشت)، این فیلم برای برخی مناطق خاص و محدود، در دسترس کاربران نتفلیکس قرار گرفت. این در حالی است که اکنون، این فیلم مرد عنکبوتی برای کاربران هند، هنگ کنگ و اندونزی هم در شبکه استریم نتفلیکس قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که طبق قرارداد سونی و دیزنی، هر فیلم مارولی که در دنیای سینمایی مارول توسط استودیو سونی پیکچرز ساخته می‌شود، باید در هر دو شبکه استریم دیزنی پلاس و نتفلیکس قرار بگیرند. این در حالی است که هنوز فیلم Spider-Man: No Way Home تاریخ انتشار دقیق و مشخصی را برای عرضه در هیچکدام از دو شبکه استریم ذکر شده به صورت جهانی را ندارد. بلکه این فیلم به صورت جهانی، تنها برای شبکه استریم Starz در دسترس کاربران قرار گرفته است.

3.8 4 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا