#مهسا_امینی

آمار فروش فیلم Spider-Man: No Way Home آواتار را هم خاک کرد

رکوردشکنی عنکبوتی‌ها ادامه دارد..

آمار فروش فیلم Spider-Man: No Way Home

پس از گذشت ۹ هفته، حال آمار فروش فیلم Spider-Man: No Way Home در آمریکا، نشان می‌هد که ظاهرا این اثر سینمایی توانسته است تا بالاخره رکورد فیلم Avatar را را بزند و پس از حدود ۱۲ سال جایگاه این اثر را از آن خود کند.

دنیای سینمایی مارول طی دو دهه گذشته یکی از فرنچایزهای بسیار بزرگ و با دوامی بوده که بازیگران و کارگردان‌های مختلفی در آن به ایفای نقش و ساخت اثار پرداخته‌اند. با این وجود، پس از انتشار فیلم Avengers: Endgame، به نظر می‌رسید که دیگر دوران مارولی سینما هم در حال به آخر رسیدن است و با یک نتیجه‌گیری خوب، می‌تواند که تمام شود. اما این اثر، ظاهرا فقط شروع یک جهان گسترده‌تر برای ابرقهرمانان بوده است!

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول در حقیقت با سریال‌هایی شروع شد که یکی از دیگری بهتر بودند و از شبکه دیزنی پلاس، طی سال ۲۰۲۱ پخش می‌شدند. با این وجود، سال گذشته میلادی برخلاف ۲۰۲۰ شامل اکران فیلم‌هایی از MCU نیز بود. اما موفقیت برخی از این فیلم‌ها، چندان هم خوب و پیش‌بینی شده نبود.

برای مثال، فیلم Black Widow نتوانست آنطور که باید و شاید نظر طرفداران را جلب کند و Eternals نیز تا حد بسیار زیادی گنگ و خارج از جایگاه خود در میان سایر آثار دنیای سینمایی مارول بود. این در حالی است که Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings عملا داستانی جذاب برای معرفی یک شخصیت جدید داشت، و Spider-Man: No Way Home همچنان در حال رکوردشکنی است!

آمار فروش فیلم Spider-Man: No Way Home یک روال ۱۲ سال را عوض کرد!

فیلم Avatar به کارگردانی جیمز کامرون (James Cameron) اثری بود که توانست در سال ۲۰۰۹ با استقبال بی‌سابقه طرفداران مواجه شده و  رکورد فروش در اکران جهانی ۲.۸۴۷ میلیارد دلار را بزند. این رقم عملا یک هدف فوق‌العاده بزرگ است که فیلم Avengers: Endgame توانست با آمار فروش جهانی ۲.۷۹۷ میلیارد دلار، خیلی به آن نزدیک شود. 

با این وجود، فیلم Spider-Man: No Way Home هم در حد همین دو اثر محبوب بوده و طی ۹ هفته گذشته از اکران، رکوردهای خوبی را هم به جای گذاشته است. اما در آمار فروش جهانی، رسما یک میلیارد از Endgame و Avatar کمتر بوده و فعلا ۱.۸۰۹ میلیارد دلار اعلام شده است. اما اگر از آمار فروش جهانی صرف نظر کنیم و باکس افیس آمریکا را در نظر بگیریم، رکورد دار جدید، بعد از Endgame این بخش No Way Home خواهد بود! 

فیلم Avatar در باکس افیس ایالات متحده موفق به فروش ۷۶۰.۵ میلیون دلار شده بود، در حالی که اکنون آمار فروش فیلم Spider-Man: No Way Home رقم ۷۶۹ میلیون دلار را نشان می‌دهد. این آمار رسما توسط سونی اعلام شده است. همچنین جالب است بدانید که پرفروش‌ترین فیلم در آمریکا در حال حاضر Star Wars: The Force Awakens با رکورد ۹۳۶.۶ میلیون دلار بوده و سپس Endgame با فروش ۸۵۸.۳ میلیون دلار است. جایگاه سوم نیز هم‌اکنون از آن Spider-Man: No Way Home شده تا پس از ثبت رکورد پرفروش‌ترین فیلم مرد عنکبوتی، حال به اولین فیلم اسپایدرمن تبدیل شود که در باکس آفیس آمریکا چنین آماری را ثبت می‌کند.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا