بازسازی میم معروف اسپایدرمن توسط مگوایر، هالند و گارفیلد!

اسپایدرمن، اسپایدرمن،‌اسپایدرمن!

میم معروف اسپایدرمن

اخیرا با اعلام تاریخ انتشار نسخه دیجیتال فیلم Spider-Man: No Way Home، تام هالند، توبی مگوایر و اندرو گارفیلد، میم معروف اسپایدرمن که در آن سه شخصیت مرد عنکبوتی از جهان موازی به همدیگر اشاره می‌کنند را به صورت لایو اکشن بازسازی کرده‌اند.

فیلم Spider-Man: No Way Home عملا به یکی از بزرگ‌ترین، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین آثار سینمایی در کل تاریخ سینما تبدیل شده و کنار سایر فیلم‌های موفقی مثل Endgame و Avatar قرار گرفته است. با این وجود، به نظر شما دلیل این محبوبیت بیش از حد چیست؟ اینکه شخصیت مرد عنکبوتی به شدت معروف و پرطرفدار است، یکی از جنبه‌های اصلی موضوع محسوب می‌شود، اما نکته قابل توجه اینجاست که No Way Home دارای داستان هیجان‌انگیز، صحنه‌های اکشن جذاب و همچنین اضافه کردن ابرشرورهای قدیمی است که سال‌ها پیش با آن‌ها خاطره داشتیم.

این‌ها همه از دلایل پرطرفدار بودن No Way Home هستند، ولی آن چیزی که باعث شد واقعا این اثر به اوج محبوبیت برسد، حضور سه اسپایدرمن از سه نسل متفاوت بود! تام هالند (Tom Holland) از سال ۲۰۱۵ در قامت اسپایدرمن ظاهر شد و در دنیای سینمایی مارول شروع به کار کرد. فیلم‌های کرد عنکبوتی که به صورت مشترک با استودیو مارول و سونی ساخته شدند، همگی آمار فروش به مراتب بهتری را با دو سری Spider-Man قبلی داشتند و این ثابت می‌کرد که ماندن اسپایدی در MCU، یک معامله دو سر بُرد است. با این حال، وقتی که دروازه‌های دنیای سینمایی مارول به سمت مولتی‌ورس و امکان حضور شخصیت‌‌هایی از جهان موازی فراهم شد، ایده کنار هم آمدن سه اسپایدرمن آثار سینمایی مارول در کنار یکدیگر، در ذهن طرفداران و همچنین سازندگان جرقه زد!

به همین دلیل هم وقتی که پس از مدت‌ها شایعه‌پراکنی و دروغ گفتن‌های اندرو گارفیلد و تام هالند، بالاخره در یکی از صحنه‌های نهایی No Way Home شاهد آمدن گارفیلد و توبی مگوایر به جهان MCU آمدند، همه چیز تغییر کرد! در واقع شاید حتی یکی از دلایل مهمی که بسیاری از طرفداران به سینماها رفتند تا این اثر را تماشا کنند، این بود که خود ببینند آیا واقعا دو اسپایدرمن دیگر در کنار پیتر پارکر تام هالند ظاهر می‌شوند یا که نه. این اتفاق نه‌تنها یک جمع‌بندی کلی بر تمامی آثار سری مرد عنکبوتی طی دو دهه گذشته بود، بلکه واقعا برای پیشرفت شخصیت‌های پیتر پارکر و ایجاد موقعیت برای دو اسپایدرمن قدیمی لازم بود. کسی چه می‌داند، شاید بالاخره The Amazing Spider-Man 3 ساخته شود، یا توبی مگوایر در سایر آثار دنیای سینمایی مارول یکبار دیگر لباس مرد عنکبوتی را به تن کند.

حال بعد از اینکه سه مرد عنکبوتی در کنار همدیگر آمده و Spider-Man: No Way Home را به یک اثر بی‌نظیر تبدیل کردند، اخیرا پس از اعلام تاریخ انتشار نسخه دیجیتال این فیلم، طی یک تصویر تازه منتشر شده در فضای مجازی، میم معروف اسپایدرمن را بازسازی کردند تا طرفداران را یکبار دیگر هیجان‌زده کنند!

میم معروف اسپایدرمن توسط مگوایر، گارفیلد و هالند!

در کارتون قدیمی مرد عنکبوتی که دهه ۶۰ میلادی ساخته شده بود، در یکی از قسمت‌ها یکی از ابرشرورها سعی می‌کند تا خود را شبیه به اسپایدرمن کرده و جلوی او ظاهر شود. سپس وقتی پیتر پارکر دو فرد مشابه با خود را می‌بیند، تعجب کرده و هر سه آن‌ها به یکدیگر اشاره می‌کنند! این صحنه مدت‌هاست که به یک میم پرطرفدار و معروف تبدیل شده و از جهتی برای توصیف موضوعات متفاوت استفاده می‌شود.

حال در فیلم Spider-Man: No Way Home در یک صحنه دیده بودیم که سه مرد عنکبوتی دوره‌های مختلف به یکدیگر اشاره کنند، اما هیچوقت به اندازه نسخه بازسازی شده آن در عکس بالا دقیق نبود! در این تصویر، توبی مگوایر، اندرو گارفیلد و تام هالند مثل همان کارتون قدیمی به یکدیگر اشاره کرده‌اند تا تعجب خود از دیدن یک نسخه دیگر از اسپایدرمن را نشان دهند.

اما نظر شما درباره این تصویر و بازسازی میم معروف اسپایدرمن چیست؟ آیا فکر می‌کنید که در فیلم‌های آینده مارول، شاهد حضور این سه مرد عنکبوتی دوست داشتنی در کنار همدیگر خواهیم بود؟ فراموش نکنید که این‌ها تنها اسپایدرمن‌های جهان موازی نیستند، بلکه ممکن است جهان انیمیشنی Into The Spider-Verse نیز به MCU بیایند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا