کارگردانان Spider-Man: Into the Spider-Verse 2 معرفی شدند

این اثر نیمه دوم سال آینده اکران خواهد شد

کارگردانان Spider-Man: Into the Spider-Verse 2 معرفی شدند سورنا رضایی ۰ ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
کارگردانان Spider-Man: Into the Spider-Verse 2

وب بسایت Variety با انتشار یک گزارش اختصاصی کارگردانان Spider-Man: Into the Spider-Verse 2 را معرفی کرده است.

سونی اوایل دهه ۹۰ میلادی زیرمجموعه جدیدی را با نام Sony Pictures Imageworks ایجاد کرد تا وظیفه ساخت جلوه‌های کامپیوتری محصولاتش را بر عهده داشته باشد. استودیو آمریکایی اوایل قرن بیست و یک بنا به دلایلی تصمیم گرفت زیرمجموعه خود را بفروشد اما نتوانست خریدار مناسبی پیدا کند. در همین حین، تعدادی از مدیران که به واسطه جلوه‌های ویژه یکی از محصولات اخیر Sony Pictures Imageworks، یعنی Stuart Little 2 تحت تاثیر قرار گرفته بوده و همچنین به خاطر فروش بالای Shrek، آینده روشنی را در پیش روی انیمیشن‌های سینمایی می‌دیدند، تصمیم گرفتند نام زیرمجموعه خود را به Sony Pictures Animation تغییر داده و تمرکزش را روی تولید آثار انیمیشنی قرار دهند.

دستاوردهای بخش انیمیشن سونی پیکچرز در حد و اندازه پیکسار یا والت دیزنی نبوده است. با این حال، آثار موفقی را در پرونده هنری خود دارد که نمی‌توان به راحتی از کنارشان گذشت؛ برای مثال، می‌توان به Spider-Man: Into the Spider-Verse اشاره کرد که در سال ۲۰۱۸ میلادی اکران شد و نه تنها تحسین کارشناسان را به خاطر سبک هنری خاص و داستان جذاب برانگیخت و جوایز معتبر زیادی را دریافت کرد، بلکه ۳۷۵ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. در حالی که هزینه ساختش ۹۰ میلیون دلار بود. بدین ترتیب، ساخت قسمت دوم آن در دستور کار مدیران سونی پیکچرز قرار گرفت. البته روند تولید به واسطه همه‌گیری ویروس کرونا با چالش‌هایی مواجه شد.

به لطف گزارشی که ساعاتی قبل در خبرگزاری Variety قرار گرفت، اکنون کارگردانان Spider-Man: Into the Spider-Verse 2 را می‌شناسیم. با توجه به متن، ژواکیم دوس سانتوس (Joaquim Dos Santos)، مکپ پاورز (Kemp Powers) و جاستین کی. تامپسون (Justin K. Thompson) با سونی پیکچرز به توافق رسیده و قرار است به عنوان کارگردان روی دنباله Into the Spider-Verse کار کنند. دوس سانتوس کارگردان شناخته شده‌ای در حوزه تلویزیون بوده و تاکنون روی آثار مختلفی از جمله Justice League Unlimited و Avatar: The Last Airbender کار کرده است. پاورز اخیرا وظیفه کارگردانی فیلم One Night in Miami و انیمیشن Soul را بر عهده داشته است. تامپسون هم با آثار ابرقهرمانی غریبه نیست. او به عنوان طراح تولید روی قسمت اول Into the Spider-Verse کار کرده بود.

در حال حاضر اطلاعات چندانی از Spider-Man: Into the Spider-Verse 2 موجود نیست. می‌دانیم فیلمنامه حاصل همکاری فیل لرد (Phil Lord)، کریستوفر میلر (Christopher Miller) و دیوید کالاهام (David Callaham) بوده و روی رابطه عاشقانه مایلز مورالز و گوئن استیسی تمرکز دارد؛ رابطه‌ای که چندان در قسمت اول مورد کندوکاش قرار نگرفت؛ زیرا گوئن به بُعد دیگری تعلق داشت و باید راهی برای بازگشت پیدا می‌کرد. علاوه بر این، می‌دانیم مرد عنکبوتی ژاپنی در داستان حاضر خواهد بود. تاکویا یاماشیرو یک موتورسوار است که پس از ملاقات با یک بیگانه قدرت‌های ابرانسانی‌اش را دریافت می‌کند.

در انتها، لازم به ذکر است Spider-Man: Into the Spider-Verse 2 در تاریخ ۱۵ مهر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۷ اکتبر سال ۲۰۲۲) روی پرده نقره‌ای خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا