#مهسا_امینی

فروش فیلم Spider-Man: Far From Home به یک میلیارد دلار رسید

دومین فیلم کمپانی سونی با فروش یک میلیارد دلار!

فروش فیلم Spider-Man: Far From Home به یک میلیارد دلار رسید علیرضا نیک‌اندیش ۰ ۰۶ مرداد ۱۳۹۸
فروش فیلم Spider-Man: Far From Home

آمار فروش فیلم Spider-Man: Far From Home از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد تا آخرین Spider-Man ساخته شده، رکورد تمام فیلم‌های این ابرقهرمان را شکسته باشد.

فیلم Spider-Man: Far From Home، موفق به فروش یک میلیاردی در سراسر جهان جهان شده است. بدون حساب تورم موجود، این اولین فیلم از مجموعه Spider-Man است که به این سطح از فروش دست پیدا می‌کند.

مطابق گزارش نشریه Hollywood Reporter، این دومین فیلم از محصولات کمپانی سونی پیکچرز است که به فروش یک میلیاردی دست پیدا می‌کند که برای اولین بار، یکی از نسخه‌های مجموعه جیمز باند که در سال 2012 اکران شد یعنی فیلم Skyfall توانست چنین رقمی را در زمینه فروش به ثبت برساند. بدون شک، این یک موفقیت نادر برای هر فیلم محسوب می‌شود ولی حالا سونی همراه با کمپانی‌هایی مثل دیزنی و برادران وارنر که چندی پیش توانستند با اکران فیلم بسیار موفق Aquaman به چنین موفقیتی دست پیدا کنند، شریک است.

میزان فروش فیلم Spider-Man: Far From Home در سینماهای داخلی توانست به 333 میلیون دلار و در سینماهای خارج به 672 میلیون دلار برسد که در مجموع از رقم 1 میلیارد دلار عبور کرده است. همچنین، فیلم قبلی مجموعه مرد عنکبوتی، Spider-Man: Homecoming توانست به فروش 880 میلیون دلار در سراسر جهان برسد.

تنها دو فیلم دیگر از Marvel هستند که توانسته‌اند به فروش یک میلیارد دلاری دست پیدا کنند. یکی از آن‌ها فیلم Capitan Marvel و دیگری فیلم بسیار موفق Avengers: Endgame است. فیلم Avengers: Endgame به تازگی توانسته به یک رکورد فوق‌العاده در باکس‌آفیس دست پیدا کند و به پر فروش‌ترین فیلم تاریخ تبدیل شود. پیش از این، فیلم Avatar به کارگردانی جیمز کامرون لقب پرفروش‌ترین فیلم تاریخ باکس‌آفیس را یدک می‌کشید.

فیلم Spider-Man: Far From Home برای اولین بار در تاریخ 5 تیر ماه در هالی وود و سپس در تاریخ 11 تیرماه در ایالات متحده اکران شد و توانست نظر مثبت بسیاری از طرفداران و منتقدان را نسبت به خود جلب کند. داستان Far From Home متمرکز بر شخصیت مرد عنکبوتی و البته پیتر پارکر است اما یک سری مسائل از داستان Avengers: Endgame را نیز برای ما روشن می‌سازد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا