اندرو گارفیلد از یک ترفند برای گرفتن نقش شخصیت مرد عنکبوتی استفاده کرده بود

وقتی خود بازیگر اسپایدرمن عاشق اسپایدی است

نقش شخصیت مرد عنبکوتی - اندرو گارفیلد

طبق جدیدترین مصاحبه اندرو گارفیلد (Andrew Garfield)، ظاهرا او از یک حقه خاص برای گرفتن نقش شخصیت مرد عنکبوتی استفاده کرده بود.

سال ۲۰۱۰ بود که استودیو سونی پیکچرز (Sony Pictures) اعلامیه‌ای در رابطه با ریبوت سری مرد عنکبوتی را منتشر کرد. این اتفاق پس از کنسل شدن فیلم Spider-Man 4 با بازی توبی مگوایر (Tobey Maguire) رخ داد و از طرفی، باعث شد تا سازندگان به دنبال یک اسپایدرمن جدید، برای ریبوت خود باشند.

با این حال پس از گذشت دو سال از روند ساخت، بالاخره در سال ۲۰۱۲ فیلم The Amazing Spider-Man اکران شد و کسی که در آن نقش مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز را بر عهده داشت، اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) بود. گارفیلد پس از این فیلم، در دنباله آن با عنوان The Amazing Spider-Man 2 نیز در سال ۲۰۱۴ ظاهر شد و قرار بود تا سری فیلم‌های او تا ۴ عنوان ادامه داشته باشد. اما در نهایت سونی در سال ۲۰۱۵ تصمیم گرفت تا مرد عنکبوتی را به دنیای سینمایی مارول بفرستد و تام هالند (Tom Holland) گزینه استودیو مارول (Marvel Studios) برای این کار بود.

با این وجود، در سال ۲۰۲۱ دیدیم که فیلم Spider-Man: No Way Home یکبار دیگر بازیگر نقش مرد عنکبوتی در سه دوره مختلف سینما را کنار یکدیگر جمع کرد و همین موضوع نیز اخیرا باعث شده تا بسیاری از طرفداران،‌ مجددا شاهد بازگشت اسپایدرمن با بازی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد باشند.در همین راستا نیز اندرو گارفیلد اخیرا مصاحبه‌ای را انجام داده که در آن، درباره اینکه چطور به مرد عنکبوتی سینمای سونی تبدیل شد را توضیح می‌دهد.

ترفند اندرو گارفیلد برای گرفتن نقش شخصیت مرد عنکبوتی چه بود؟

گارفیلد درباره این موضوع اظهار کرده که وقتی اولین بار برای نقش اسپایدرمن به استودیو رفته بود تا تست بدهد، از یک ترفند ساده برای اینکه نظر کارگردان را جلب کند، استفاده کرده بود. او می‌گوید که وقتی روی صحنه رفت، با خود فکر کرد که این صحنه قرار است تا یک فیلم کوتاه از مرد عنکبوتی باشد که با دوستانش قصد ساخت آن را دارند! گارفیلد همیشه اظهار کرده که از سن کودکی به شخصیت اسپایدرمن علاقه داشته و همین موضوع باعث شده بود تا بتواند اجرای خوبی را با این ترفند داشته باشد.

من خیلی استرس داشتم و واقعا هم این نقش رو می‌خواستم، برای همین یه حقه خوب برای خودم پیدا کردم. من برای خودم یه فضای تازه تصور کردم، طوری که به خودم گفتم؛ تو یه بچه ۱۵ ساله هستی که می‌خوای یه فیلم کوتاه با دوستات درباره مرد عنکبوتی بسازی. همه عوامل روی صحنه دوست‌های تو هستن، پس اصلا فشاری روی کار نیست. خودم رو قانع کردم به اینکه این اجرا فقط و فقط قراره به منظور لذت بردن از اجرای نقش مورد نظر باشه، و اینطوری کار رو انجام دادم.

آیا در آینده باید شاهد بازگشت اندرو گارفیلد در نقش اسپایدرمن باشیم؟

پس از فیلم Spider-Man: No Way Home و اجرای درجه ۱ اندرو گارفیلد، عملا طرفداران بسیاری منتظر هستند تا یکبار دیگر، این بازیگر محبوب را در نقش مرد عنکبوتی ببینیم. به هر حال هر دو مرد عنکبوتی با بازی تام هالند و توبی مگوایر، سه فیلم اختصاصی خود را در سری اسپایدرمن داشته‌اند و تنها کسی که سومین اثر سینمایی او حذف شد، مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد بود.

با این حساب، منطقی است که به زودی شاهد اعلام رسمی درباره ساخت فیلم The Amazing Spider-Man 3 باشیم، گرچه خود گارفیلد اظهار کرده که تنها در صورتی برای ایفای نقش شخصیت مرد عنکبوتی برمی‌گردد که بداند داستان اثر جدید، به حد کافی جذاب بوده و برای طرفداران هیجان‌انگیز خواهد بود. همچنین در نظر داشته باشید که در حال حاضر، جهان موربیوس (Morbius) و وولچر (Vulture) یک مرد عنکبوتی ناشناخته دارد که به احتمال بسیار زیاد، نسخه گارفیلد یا مگوایر خواهد بود.

4 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا