آیا مرد عنکبوتی و ونوم ابرشرور آینده دنیای سینمایی مارول خواهند بود؟

ابرقهرمانی که شرور می‌شود

مرد عنکبوتی و ونوم - پیتر پارکر

پس از صحنه بعد از تیتراژ فیلم Spider-Man: No Way Home یکی از گزینه‌هایی که داستان پیتر پارکر (Peter Parker) دنبال خواهد کرد، مواجه شدن مرد عنکبوتی و ونوم خواهد بود. با این وجود، آیا آلوده شدن اسپایدرمن با این سیمبیوت آن را به ابرشرور بعدی دنیای سینمایی مارول تبدیل خواهد کرد؟

فیلم Spider-Man: No Way Home اثری بود که توسط همکاری سونی پیکچرز (Sony Pictures) و استودیو مارول ساخته شد و در آن، مرد عنکبوتی با بازی تام هالند (Tom Holland) پس از لو رفتن هویتش در دردسری بزرگ گرفتار شد. در واقع اسپایدرمن همیشه برای داشتن یک هویت مخفی شناخته می‌شود و اگر قرار باشد که این هویت با یک اتفاق لو برود، دیگر مرد عنکبوتی در کار نخواهد بود و مردم متوجه می‌شوند که چه کسی آن زیر قایم شده است!

همچنین پس از فهمیدن هویت مرد عنکبوتی، ابرشرورهای خیابانی و بزرگی که در شهر نیویورک به دنبال مرد عنکبوتی هستند همگی متوجه جزئیات زندگی او می‌شوند و در نتیجه، به خانواده و دوستان او حمله خواهند کرد. این در حالی است که دقیقا در فیلم Spider-Man: No Way Home همین بلا سر مرد عنکبوتی دنیای سینمایی مارول آمد و به همین دلیل نیز او پیش دکتر استرنج رفت تا از او برای بهتر کردن اوضاع و پاک کردن حافظه مردم کمک بگیرد.

با این وجود جادویی که دکتر استرنج قصد اجرا کردن آن را داشت، نهایتا با شکست مواجه شد و به جای اینکه افرادی که مرد عنکبوتی را می‌شناختند او را فراموش کنند، پای اشخاص خطرناکی که نام و هویت او را می‌دانستند به سمت زمین ۶۱۶ باز شد! به همین ترتیب نیز علاوه بر ابرشروران سه گانه مرد عنکبوتی سم ریمی (Sam Raimi) و همچنین The Amazing Spider-Man، خود مرد عنکبوتی با بازی توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) نیز در کنار تام هالند حاضر شدند تا مبارزه‌ای حماسی بین قهرمان‌ها و شرورهای قدیم دنیای مرد عنکبوتی را ببینیم و از آن لذت ببریم.

با این وجود نکته خاصی که درباره این داستان وجود داشت، این بود که سازندگان با فیلم Venom 2 طوری نشان داده بودند که انگار قرار است ما شاهد حضور ونوم و ادی براک (Eddie Brock) با بازی تام هاردی (Tom Hardy) در No Way Home باشیم. اما به جای این مورد، ما دیدیم که هرگز چنین اتفاقی رخ نداد و فقط در صحنه پس از تیتراژ، یک سکانس فوق‌العاده کوتاه از حضور ادی براک از دنیای سینمایی سونی در MCU بودیم که البته طولی هم نکشید و او دوباره به همان جایی که از آن آمده بود برگشت.

این در حالی بود که یک نکته خاص پس از برگشتن ادی به جهانش وجود داشت که باعث می‌شود تا داستان مرد عنکبوتی پس از این اتفاق حتی جالب‌تر شود.

مرد عنکبوتی و ونوم باز هم در کنار همدیگر!

در واقع پس از آنکه ادی براک به جهان خود پس فرستاده شد، ما یک صحنه کوتاه از بخشی از سیمبیوت ونوم را دیدیم که روی میز مانده بود و سپس فرار کرد. این سکانس بیشترین شباهت را با همان ونوم در فیلم‌های سری مرد عنکبوتی سم ریمی داشت؛ همان ونومی که اسپایدرمن توبی مگوایر را آلوده کرده بود و در نهایت، باعث شد تا ادی براک کنترل خود را از دست بدهد و کشته شود.

با این وجود این چه معنایی برای آینده مرد عنکبوتی با بازی تام هالند دارد؟ در حقیقت حتما روزی فرا می‌رسد که ونوم خودش را به پیتر پارکر زمین ۶۱۶ برساند و با او ادغام شود؛ همانطور که در صحنه پس از تیتراژ فیلم Venom 2، او به ادی براک نشان داد که ظاهرا این نسخه از پیتر پارکر و در کل مرد عنکبوتی را می‌شناسند و روی صفحه تلویزیون را هم لیس زد! این یعنی او هدف بعدی خود به عنوان بد میزبان را انتخاب کرده و این فرد کسی نیست جز پیتر پارکر تام هالند؛ فردی که حال به بیشترین حد به داستان کلاسیک مرد عنکبوتی تنها نزدیک شده و داستان زندگیش به عنوان یک ابرقهرمان تازه شروع شده است.

حال در نظر داشته باشید که مرد عنکبوتی و ونوم در دنیای سینمایی مارول با همدیگر ادغام شود و پس از اتمام فاز پنجم (که هیچ فیلم مرد عنکبوتی در آن نیست)، به سمت فاز ششم برویم. فاز ششم دنیای سینمایی مارول پر از پروژه‌های بی‌عنوانی است که هنوز اطلاعات چندانی درباره آن‌ها نداریم و نمی‌دانیم که درباره چه هستند. اما حداقل می‌توان حدس زد که به احتمال بسیار زیاد، یک یا دو پروژه آن درباره مرد عنکبوتی خواهد بود. همچنین از آنجا که فیلم‌های مرد عنکبوتی حاصل همکاری سونی و استودیو مارول هستند، احتمال دارد که کوین فایگی (Kevin Feige) آثار بعدی سری اسپایدرمن را در پنل خود جای نداده باشد و ما حتی مرد عنکبوتی را در فاز پنجم ببینیم!

در هر صورت چیزی که بدیهی و واضح است، حضور مجدد مرد عنکبوتی در قامت ابرقهرمان محبوب محله بوده و همچنین می‌دانیم که داستان اسپایدرمن جهان سونی هنوز تمام نشده است. در هر صورت پس از اتمام آخرین پروژه از سری فیلم‌های جهان مرد عنکبوتی سونی، یعنی Morbius، دیدیم که وولچر (Vulture) جهان ۶۱۶ صحبت‌هایی را با موربیوس درباره اسپایدرمن کرد و آن‌ها بر ضد این ابرقهرمان محبوب تیم شدند.

با این حساب، یا توبی مگوایر و یا اندرو گارفیلد هنوز هم شانس بازگشت را دارند و ما آن‌ها را در پروژه‌های بعدی فیلم‌های ابرقهرمانی سونی خواهیم دید. این در حالی است که در سمت دیگر پس از ترکیب شدن ونوم با مرد عنکبوتی تام هالند، او باید راهی را پیدا کند تا خودش را از سلطه این سیمبیوت سیاه نجات دهد؛ کاری که شاید پس از اتفاقات مولتی‌ورسی آینده، مجددا توسط همکاری سه مرد عنکبوتی مگوایر، گارفیلد و هالند انجام شود و در پروژه‌هایی مثل Kang’s Dynasty و Secret Wars شاهد آن‌ها باشیم.

در نظر داشته باشید که سری کمیک‌های Avengers: Secret Wars همان آثاری بودند که ما برای اولین بار ترکیب مرد عنکبوتی و ونوم را دیدیم و این خود یک زمینه‌سازی بسیار مهم، برای مشاهده کردن یک پیتر پارکر سیاه با شخصیتی تاریک و آنتی‌هیرو است.

اما نظر شما درباره این تئوری درباره بازگشت مرد عنکبوتی و ونوم چیست؟ آیا توبی مگوایر و اندرو گارفیلد به این شکل به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گردند؟ یا اینکه در لحظات نابودی تمامی جهان‌های موازی در رویداد Secret Wars باید شاهد آن‌ها در کنار، یا مقابل همدیگر باشیم؟

3 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا