#مهسا_امینی

بازیگر شخصیت مرد عنکبوتی اعلام کرد که چرا برای ایفای نقش در No Way Home بازگشت

توبی هم از بودن کنار عنکبوتی‌ها راضیست!

بازیگر شخصیت مر دعنکبوتی

توبی مگوایر (Tobey Maguire)، بازیگر شخصیت مرد عنکبوتی که بیش از یک دهه پیش در فیلم‌های سه گانه Spider-Man نقش اصلی را ایفا کرده بود، اخیرا اظهار کرده که چرا در فیلم Spider-Man: No Way Home ظاهر شده و قبول کرده تا باز هم نقش اسپایدرمن را بازی کند.

در دهه 90 میلادی بود که سونی حق استفاده از شخصیت مرد عنکبوتی را خریداری کرد و چند سال بعد (حدود دو دهه پیش)، ساختن فیلم‌های سری Spider-Man شروع شد. اولین فیلم در سال 2002 اکران شد و در آن، توبی مگوایر جوان نقش اسپایدرمن را ایفا کرد. سم ریمی (Sam Raimi) که هم‌اکنون فیلم مورد انتظار Doctor Strange 2 را کارگردانی می‌کند، ایده ساخت یک سه گانه را داد و سپس در سال 2004 و 2007، دو فیلم Spider-Man دیگر هم با بازی توبی مگوایر ساخته شد.

با این وجود، هرقدر که دو فیلم اول موفق و بی‌نظیر بودند، اثر سوم به مزاج بسیاری از طرفداران و منتقدان خوش نیامده بود و به همین دلیل نیز سازندگان از ساختن فیلم Spider-Man 4 دست کشیدند؛ هرچند که این فیلم کنسل شده، داستان جالبی داشت و در آن می‌توانستیم شاهد حضور دکتر کانرز (Dr. Connors) در نقش لیزارد (The Lizard) باشیم.

پس از این اتفاق، سونی تصمیم گرفت تا از محبوبیت شخصیت مرد عنکبوتی باز هم استفاده کند و تصمیم گرفت تا سری فیلم‌های مرد عنکبوتی ریبوت شوند. در سال 2012، به موازات ساخت فیلم The Amazing Spider-Man، بازیگر شخصیت مرد عنکبوتی هم عوض شد و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) نقش آن را برای یک ریبوت نه‌چندان پایدار ایفا کرد. به هر حال سال 2014 و فیلم The Amazing Spider-Man پایان کار گارفیلد برای سری مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز بود و طبق قرارداد سال 2015 سونی و استودیو مارول، تام هالند (Tom Holland) از دنیای سینمایی مارول یا همان MCU، نقش یک مرد عنکبوتی دیگر را بازی کرد. اما این به معنای یک خداحافظی همیشگی با مگوایر و گارفیلد بود؟ هرگز!

چرا توبی مگوایر به عنوان بازیگر شخصیت مرد عنکبوتی پذیرفت تا در No Way Home بازگردد؟

در واقع فیلم Spider-Man: No Way Home باعث شد تا به بهانه مولتی‌ورس و بهم پیوستن چند جهان موازی، ناگهان ابرشرورها و همچنین اسپایدرمن‌های دنیای آن‌‎ها وارد MCU شوند و در کنار تام هالند قرار بگیرند. اما اینکه دقیقا همان بازیگران قبلی در دو سری Spider-Man و The Amazing Spider-Man بپذیرند تا باز هم در یک اثر سینمایی جدید، نقش مرد عنکبوتی را ایفا کنند، موردی است که اعتماد به آن می‌تواند کمی سخت باشد!

برای اندرو گارفیلد، این مسئله مطرح بود که او حتی با وجود درخشش خود در نقش مرد عنکبوتی و پیتر پارکر، باز هم به دلیل نداشتن داستان مناسب و قرار گرفتن در روایتی اشتباه، در The Amazing Spider-Man شکست خورده بود. به همین دلیل، اگر قرار بود تا دوباره با پوشیدن لباس قرمز و آبی خود روی صحنه بازگردد، نیاز داشت تا با اثری کاملا موفق این کار را انجام دهد. طی مصاحبه انجام شده با اندرو، او اظهار کرد که تصمیم به بازگشت خود را در No Way Home پس از اینکه فهمید اسپایدرمن او ام جی (MJ) را نجات می‌دهد گرفت. اما این روند برای دلیل بازگشت مگوایر، کمی متفاوت بود.

من یکی از طرفداران بزرگ تام، اندرو و فیلم‌های آن‌ها هستم، به همین خاطر این موضوع خیلی وسوسه‌آمیز بود. اما بله، من هم با خودم گفتم که (در این فیلم) قرار است که چکار کنیم؟! این مورد یک مقدار عجیب و غریب بود. من خیلی داستانی که به نمایش گذاشته شد را دوست داشتم، اما حقیقتا این کار بیشتر به خاطر این بود که در کنار این بازیگران حاضر شده و دوباره سری به همان شخصیت قدیمی بزنم که بخشی از تاریخ زندگی من است. 

طبق گفته‌های مگوایر، ظاهرا او بیشتر به این خاطر به پروژه ساخت No Way Home پیوسته تا با شخصیت قدیمی خود تجدید دیدار کرده و نقش آن را یکبار دیگر برای طرفداران بازی کند. با این وجود، جالب است بدانید که یکی از خواسته‌های این بازیگر شخصیت مرد عنکبوتی که پیش‌تر به آن اشاره کرده بود، اشاره نکردن زیاد به گذشته‌اش طی سال‌هایی که او را ندیدیم بود.

این یعنی مگوایر خواسته بود تا درباره اینکه در سالیان گذشته که اسپایدرمن او پیرتر شده، جزئیات چندانی فاش نشود. شاید این به دلیل آن است که احتمالا در آینده باز هم او را در قامت اسپایدرمن ملاقات خواهیم کرد، شاید هم به احترام داستانی که سم ریمی برای او در نظر گرفته بود، چنین انتخابی انجام شده است.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا