تهیه‌کنندگان درباره غیبت صحنه پس از تیتراژ اسپایدر ورس 2 صحبت کردند

چرا چنین تصمیمی گرفته شد؟

تهیه‌کنندگان درباره غیبت صحنه پس از تیتراژ اسپایدر ورس 2 صحبت کردند پارسا خلیلی ۰ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ سینما
صحنه پس از تیتراژ اسپایدر ورس 2

بالاخره تهیه‌کنندگان سه‌گانه Spider-Verse درباره غیبت صحنه پس از تیتراژ اسپایدر ورس 2 صحبت کردند.

دنباله بی‌نظیر Spider-Man: Across the Spider-Verse اخیرا در سینماهای سراسر جهان اکران شده و به‌خاطر انیمیشن شگفت‌انگیز و داستان درگیر کننده‌اش، حسابی مورد تحسین همگان قرار گرفته است. با این حال، نداشتن حتی یک صحنه‌ پس از تیتراژ کمی غیرمنتظره و البته ناامیدکننده بود. صحنه‌های پس از تیتراژ امضای آثار مارولی است که همواره نقش قابل توجهی در راه‌اندازی داستان‌های آینده داشته‌ و قبل از این دنباله شاهکار تنها در دو پروژه دیده نشده‌اند، فیلم Avengers: Endgame و The New Mutants.

در مصاحبه ای با وب‌سایت Indiewire، کریس میلر (Chris Miller) و فیل لرد (Phil Lord)، تهیه‌کنندگان Across the Spider-Verse در مورد این که چرا تصمیم گرفتند هیچ صحنه پس از تیتراژی را برای این دنباله در نظر نگیرند، صحبت کردند. فیل لرد فاش کرد که یک سکانس نوشته و طراحی شده بود، اما در نهایت حذف شد چون به پایان‌بندی انیمیشن آسیب وارد می‌کرد. طبق توصیف او، اسپات در این صحنه حذف شده به یک بار با ‌نام Bar With No Name (صاحب این بار در کمیک‌ها یکی از ابرشرورهای اسپایدرمن است) می‌رود و یک نوشیدنی می‌دزدد، اما هنگام نوشیدنش با مشکل مواجه می‌شود.

بله ما یک صحنه پس از تیتراژ طراحی کرده بودیم که نهایتا از نسخه نهایی حذف شد. در این صحنه اسپات با یکی از نقطه‌های روی بدنش به یک بار با نام Bar With No Name می‌رود و یک نوشیدنی می‌دزدد اما نمی‌تواند ازش لذت ببرد چون نوشیدنی از تمام نقطه‌های بدنش بیرون می‌ریزد. در ادامه اسپات دوباره به همان بار باز می‌گردد و با افتخار بین ابرشرورهای اسپایدرمن می‌نشیند، انگار که هیچ اتفاقی نیوفتاده است. همانطور که متوجه شدید این صحنه دارای لحن متفاوتی است که وجودش می‌توانست به پایان‌بندی انیمیشن آسیب وارد کند، به‌همین دلیل از نسخه نهایی حذف شد.

کاملا منطقی است که تهیه‌کنندگان تصمیم به حذف کردن این صحنه پس از تیتراژ گرفتند، اما به تصویر کشیدن مکانی مانند Bar With No Name می‌توانست حضور ابرشرورهای مطرحی مانند ونوم، سوپیریور اسپایدرمن یا حتی گرین گابلین و کریون شکارچی را در قسمت پایانی سه‌گانه، یعنی Spider-Man: Beyond the Spider-Verse راه‌اندازی کند. در کل حذف شدن صحنه پس از تیتراژ اسپایدر ورس 2 نمی‌تواند نکته منفی تلقی شود چون داستان، انیمیشن، شخصیت‌پردازی، موسیقی متن، پایان بندی و همچنین توجه به جزئیاتش فوق‌العاده بودند و انتظارات را به‌خوبی برآورده کردند. 

انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse هم اکنون در سینماهای سراسر جهان در حال پخش است.

5 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا