نقدهای انیمیشن Spider-Verse 2

اولین نقدهای انیمیشن Spider-Verse 2 منتشر شدند

بهترین انیمیشن سال؟

اولین نقدهای انیمیشن Spider-Verse 2 منتشر شدند پارسا خلیلی ۴ ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ مارول

درحالیکه هنوز یک هفته با تاریخ اکران فاصله داریم، به‌تازگی اولین نقدهای انیمیشن Spider-Verse 2 توسط منتقدان و رسانه‌های مختلف منتشر شده است.

به لطف موفقیت بی‌سابقه انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse در گیشه و همچنین دریافت جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال ۲۰۱۸، اکنون دنباله آن با رده سنی PG به یکی از مورد انتظارترین پروژه‌های سونی پیکچرز در سال جاری تبدیل شده است. این محصول جدید سونی پیرو سکانس پس از تیتراژ جنجالی قسمت اول، حول محور شخصیت میگل اوهارا (Miguel O’hara) ملقب به Spider-Man 2099 با صداپیشگی اسکار آیزک (Oscar Isaac) چرخیده و قراره جهان مولتی‌ورسی اسپایدرمن را به شیوه‌ای جدید و کاملا متفاوت نسبت به قسمت قبل به تصویر بکشد. حالا به‌دنبال اکران اولیه، نقدهای انیمیشن Spider-Verse 2 توسط منتقدان در فضای مجازی منتشر شده است.

نگاهی به نقدهای انیمیشن Spider-Verse 2

اریک گلدمن (Eric Goldman)، عضو سایت Fandom، این دنباله را “فوق‌العاده” نامید و هیجان خود را برای قسمت سوم سه‌گانه ابراز کرد.

این انیمیشن فوق‌العاده است. تمامی شخصیت‌ها به خوبی به تصویر کشیده شدند و تعداد و تنوع ایستراگ‌ها بی‌نظیرند. گسترش داستان گوئن را هم دوست داشتم و بی‌صبرانه منتظر قسمت بعدی هستم.

کوین پولوی (Kevin Polowy) از وب‌سایت یاهو اینترتینمنت نمی‌توانست باور کند که Spider-Verse 2 چقدر خوب است، حتی اعلام کرد که احتمالا بهتر از فیلم قبلی است.

نمی‌توانید تصور کنید که چقدر این انیمیشن خوب است. حتی تاحدودی بهتر از قسمت قبلی است. نمی‌دانم چجوری ولی از نظر من بهتر بود.

جو دکلمایر (Joe Deckelmeier) از وب‌سایت ScreenRant آن را “هیجان‌ انگیز” خواند و گفت نمی‌خواستم پلک بزنم تا یک ثانیه از این شاهکار را از دست ندهم.

به‌شدت هیجان انگیز است. هر فریم از این انیمیشن فوق‌العاده است، به‌طوری که نمی‌خواستم پلک بزنم تا تا یک ثانیه از این شاهکار را از دست ندهم. مطمئن باشید بعد این انیمیشن را بارها و بارها تماشا خواهید کرد بدون اینکه ازش خسته شوید، چون هر بار چیز جدیدی برای لذت بردن پیدا می‌کنید. لحظاتی در این انیمیشن وجود دارد که هرگز انتظار دیدنشان را نداشتم.

براندون دیویس (Brandon Davis) از وب‌سایت ComicBook.com این دنباله را یک موفقیت باورنکردنی توصیف کرد و گفت که با یک داستان ناتمام طرف هستیم.

قسمت دوم سه‌گانه اسپایدرورس یک موفقیت باورنکردنی است. تک تک سکانس‌های این انیمیشن خیره کننده است، اما در کل یک داستان ناتمام است. با این حال Spider-Verse 2 درست همان چیزیه که یک طرفدار اسپایدرمن می‌تواند درخواست کند. در واقع کاری که این دو انیمیشن با کانسپت مولتی‌ورس انجام می‌دهند، تلاش‌های هر فیلم ابرقهرمانی دیگر را زیر سوال می‌برد. یعنی با اینکه داستان و جلوه‌های بصری فیلم فلش خیلی به این انیمیشن نزدیک‌ است اما همچنان نمی‌تواند مغلوبش کند.

اندرو سالازار (Andrew Salazar) از برنامه DiscussingFilm، دنباله Spider-Verse 2 را نقطه عطف سه‌گانه نامید و گفت که این انیمیشن در هر زمینه از فیلم اول فراتر رفته است، چراکه مایلز و خانواده‌اش هسته مرکزی داستان هستند.

بدون هیچ شک و شبهه‌ای دنباله Spider-Verse 2 نقطه عطف سه‌گانه اسپایدرورسی سونی است. بله، زیبا و از نظر بصری شگفت‌انگیز است، اما دلیل اصلی اینه که مایلز و خانواده‌اش هسته مرکزی داستان هستند.

استیون واینتراب (Steven Weintraub) از وب‌سایت Collider به زیبایی‌های انیمیشن اشاره کرد و گفت دوست داشتم آن را متوقف کنم تا از شگفتی‌هایش لذت ببرم.

نمی‌توانید تصور کنید که چقدر این انیمیشن را دوست داشتم. هر یک دقیقه یک بار می‌خواستم آن را متوقف کنم تا از زیبایی‌هایش لذت ببرم.

کوی جاندریا (Coy Jandreau) از کانال یوتوب Reel Rejects، دنباله Spider-Verse 2 را دلیل علاقه‌اش به کمیک‌ها خواند و آن را یکی از بهترین آثاری که تا به حال تماشا کرده نامید.

دنباله Spider-Verse 2 بزرگ‌ترین دلیلی است که من کمیک‌ها را دوست دارم، چون از هر جهت تاثیر خاصی روی مخاطب می‌گذارد. بدون شک یکی از بهترین انیمیشن‌هایی است که تا به حال تماشا کرده‌ام.

درو تیلور (Drew Taylor) از وب‌سایت The Wrap، این انیمیشن را یک دستاورد خیره‌کننده نامید که عمق احساسی و لحنی زیبا دارد.

این انیمیشن یک دستاورد خیره کننده است. بله، از نظر بصری خیره کننده است، اما بزرگترین نقطه عطفش، عمق احساسی و لحن زیبایش است.

شان اوکانل (Sean O’Connell) از وب‌سایت CinemaBlend این انیمیشن را یک پله بالاتر از شاهکار توصیف کرد و گفت هر فریم آن لایق دریافت جایزه است.

عالی بود، عالی. این انیمیشن یک پله بالاتر از شاهکار است. یک اثر هنری واقعی است. به عقیده من هر فریم آن شایسته دریافت جایزه است. شوخی‌ها و اشاره‌های آن به دیگر آثار اسپایدرمن فوق‌العاده‌اند. امیدوارم که دوستش داشته باشید.

برایان دیویدز (Brian Davids) از نشریه هالیوود ریپورتر، هیلی استاینفلد (Hailee Steinfeld) و شی وینگهام (Shea Wingham) را به خاطر بازی در نقش گوئن و کاپیتان استیسی ستایش کرد و کل فیلم را تاریک‌تر و غم انگیزتر از آنچه انتظار داشت خواند.

انیمیشن Spider-Verse 2 یکی دیگر از شاهکارهای لرد میلر است. هنرنمایی هیلی استاینفلد در نقش گوئن استیسی بی‌نظیره و تک تک سکانس‌هایش با کاپیتان استیسی شی ویگام خاص است. دروغ نمی‌گویم داستانش خیلی تاریک‌تر و غم انگیزتر از آنچه انتظار داشتم بود.

جیک همیلتون (Jake Hamilton) از کانال یوتوب ReelBlend این دنباله را با سه‌گانه اصلی جنگ ستارگان مقایسه کرد و گفت داستان تاریکش شباهت زیادی به فیلم Empire Strikes Back دارد.

وقتی انیمیشن به پایان رسید، می‌دانستم لحظه‌ای سینمایی را تجربه کردم که هیچ‌وقت فراموشش نمی‌کنم. می‌دانید داستان تاریکش شباهت زیادی به فیلم Empire Strikes Back دارد. خدای من یعنی چطوری باید تا ۲۴ مارچ سال بعد صبر کرد. چرا باید اینقدر زیاد با قسمت سوم فاصله داشته باشیم؟

آیا انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse می‌تواند نظر طرفداران را جلب کند؟

پس از اینکه Into the Spider-Verse برنده اسکار بهترین فیلم انیمیشن سال ۲۰۱۸ شد و نظر طرفداران و منتقدان را در سراسر جهان به خود جلب کرد، دیدن این نقدها برای Spider-Verse 2 مطمئنا نوید موفقیت بزرگ دیگری را می‌دهد. همچنین ناگفته نماند که برخی از سورپرایزهای ذکر شده در این نقدها تا زمان اکرانش در سینماها مخفی باقی خواهند ماند، حتی با وجود برخی تصاویر تبلیغاتی که حضور افتخاری تعدادی از شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران را لو دادند.

البته با توجه به اینکه سونی قصد دارد به اتفاقات رخ داده در فیلم Spider-Man: No Way Home اشاره کند، دیدن چهره‌هایی آشنا مثل اسپایدرمن‌ توبی مگوایر (Tobey Maguire)، اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) و تام هالند (Tom Holland) خیلی دور از ذهن نیست.

انیمیشن به‌شدت مورد انتظار Spider-Man: Across the Spider-Verse در تاریخ ۲ ژوئن سال جاری (۱۲ خرداد سال ۱۴۰۲) و دنباله آن با نام Spider-Man: Beyond the Spider-Verse در تاریخ ۲۹ مارچ سال ۲۰۲۴ (۱۰ فروردین سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهند شد.

4.4 14 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا