فیلم دنباله No Way Home توسط استودیو مارول و سونی در دست ساخت قرار گرفته است

آغاز سه‌گانه جدید

فیلم دنباله No Way Home

طبق اعلام رسمی کوین فایگی (Kevin Feige) و ایمی پاسکال (Amy Pascal)، به نظر می‌رسد که روند ساخت و فعالیت مشترک سونی و دیزنی روی ساخت فیلم دنباله No Way Home از هم‌اکنون شروع شده و آن‌ها برنامه‌های بسیاری برای آینده مرد عنکبوتی محبوب محله دارند!

مجوز استفاده از شخصیت مرد عنکبوتی روی پرده سینما و بازی‌های ویدیویی با شرکت سونی است؛ موردی که احتمالا تا به حال طی سالیان گذشته به خوبی متوجه آن شده‌اید. با این حال، دنیای مارول صرفا به یک مرد عنکبوتی و ابرشرورهای دور او محدود نیست و اگر قرار باشد تا جهانی بزرگ و درست حسابی ساخته شود، باید حتما از دیگر کاراکترها مانند کاپیتان آمریکا، مرد آهنی و … هم استفاده کرد. حال این کار توسط دیزنی با ساختن دنیای سینمایی مارول آغاز شد، اما در حین توسعه و پیشرفت این جهان، شخصیت غایب مرد عنکبوتی بود.

در واقع جهان سینمایی مارول طی سالیان گذشته به خانه‌ای بزرگ و امن برای شخصیت‌های مختلف مارول تبدیل شده است که در آن، داستان‌ها و روایت‌های مختلف کمیک بوکی طبق یک (یا حتی چند) تایم لاین دقیق، به تصویر کشیده می‌شوند. با این حساب، آیا حق مرد مرد عنکبوتی نبود تا در این جهان قرار بگیرد؟

قرارداد بین سونی و دیزنی در سال ۲۰۱۵، باعث شد تا چنین اتفاقی رخ دهد و ما داستان ریبوت شده پیتر پارکر بعد از دو فیلم The Amazing Spider-Man را شاهد باشیم. با این وجود، در سال ۲۰۱۹ این قرارداد تا حدودی به مشکل خورد و حتی بسیاری از طرفداران نگران شده بودند که شاید دوباره هرگز اسپایدرمن را در کنار دیگر ابرقهرمانان مارول نبینند. این در حالی است که با صحبت‌های کوین فایگی و ایمی پاسکال، نه تنها این مشکل حل شده، بلکه آن‌ها حتی پس از فیلم Spider-Man: No Way Home هم کار خود را با مرد عنکبوتی تمام نکرده و قصد دارند تا سه گانه جدیدی را بسازند.

ساخت فیلم دنباله No Way Home خبری بود که مدتی پیش رسما ایمی پاسکال، مدیر استودیو سونی اعلام کرده بود، در حالی که تایید نهایی آن توسط کوین فایگی اعلام نشد و اکنون شاهد این اتفاق هستیم. به گفته پاسکال، شخصیت مرد عنکبوتی با بازی تام هالند (Tom Holland) در پایان No Way Home یک از خود گذشتگی بزرگ کرد که باعث تغییر مسیر کلی او در دنیای سینمایی مارول شد. از همین جهت نیز حال ساختن فیلم دنباله No Way Home که آغاز کننده یک سه‌گانه جدید باشد، چالشی است که سازندگان با آن رو به رو هستند.

فایگی اظهار کرده که Spider-Man 4 یک شروع تازه خواهد بود، در حالی که پروژه‌های آینده مارول مانند Avengers 5 یا شاید هم ریبوت مردان ایکس (X-Men) و چهار شگفت‌انگیز (Fantastic Four)، احتمالا مقصدهای بعدی برای مرد عنکبوتی MCU هستند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا