#مهسا_امینی

اکران انیمیشن Soul به زمان دیگری موکول شد

برای تماشای جدیدترین محصول پیکسار باید پنج ماه بیشتر صبر کنید

اکران انیمیشن Soul به زمان دیگری موکول شد سورنا رضایی ۰ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
اکران انیمیشن Soul

والت دیزنی و پیکسار تصمیم گرفتند اکران انیمیشن Soul را به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان و بسته بودن سینماها، به مدت چند ماه عقب بیاندازند.

شیوع ویروس کرونا تاثیرات غیرقابل‌انکاری روی صنعت سینما گذاشته است. بسیاری از استودیوها و شرکت‌ها مجبور شدند به دلیل بسته بودن سینماها در نقاط مختلف جهان، اکران جدیدترین محصولات خود را عقب بیاندازند. دیزنی هم از این موضوع مستثنی نیست و به اجبار پخش تعدادی از فیلم‌های خود مانند Mulan ،Free Guy ،Jungle Cruise و Indiana Jones 5 را به زمان دیگری موکول کرد. اینطور که به نظر می‌رسد، زمان آن فرا رسیده تا نام انیمیشن Soul را هم در کنار آثار تاخیر خورده قرار دهیم.

استودیوی پیکسار با انتشار یک متن از طریق حساب کاربری خود در توییتر، از تغییر در زمان اکران انیمیشن Soul خبر داد. این محصول قرار بود از تاریخ ۳۰ خرداد (مصادف با ۱۹ ژوئن) راهی سینماها شود اما علاقه‌مندان به تماشای آن اکنون باید تا تاریخ ۳۰ آبان (مصادف با ۲۰ نوامبر) صبر کنند. داستان این انیمیشن درباره‌ی یک معلم موسیقی دبیرستان به نام جو گاردنر است که همیشه آرزو داشته روی صحنه اجرا کند. او نهایتا به آرزویش رسیده و قرار می‌شود در کنار دیگر موزیسین‌ها به اجرای جاز بپردازد اما مدت کوتاهی قبل از اجرا، اتفاق ناگواری رخ می‌دهد.

روح جو گاردنر در اثر افتادن به داخل یک چاله از بدن او جدا شده و در آستانه‌ی ورود به دنیای The Great Beyond (دنیای پس از مرگ) قرار می‌گیرد. جو که دست‌بردار نیست و می‌خواهد هر طور شده به آرزویش دست یابد، تلاش خود را به کار می‌گیرد تا به زندگی بازگردد. در این مسیر، به‌طور اتفاقی وارد دنیای The Great Before (دنیای قبل از تولد) می‌شود که در آنجا روح‌ها قبل از ورود به دنیای مادی، ویژگی‌های رفتاری خود را دریافت می‌کنند. جو اکنون باید با همکاری یکی از روح‌ها به نام ۲۲، در سریع‌ترین زمان ممکن راهی برای بازگشت پیدا کند؛ زیرا فرصت زیادی برایش باقی نمانده است.

پیت داکتر (Pete Docter) که یکی از قدیمی‌ترین اعضای پیکسار محسوب می‌شود، کارگردانی Soul را بر عهده داشته است. او درباره‌ی درون‌مایه‌های داستان این انیمیشن گفت:

داستان Soul شبیه به یک اکتشاف است تا بفهمیم تمرکز خود را روی چه چیزی قرار دهیم. چه چیزهایی واقعا آنقدر ارزشمند هستند که با فرا رسیدن مرگمان بگوییم من زمان زیادی از فرصت محدودم روی زمین را صرف آن کردم.

۳۰ سال است که در حوزه‌ی انیمیشن کار می‌کنم. عاشق کارم هستم و از انجامش لذت می‌بردم اما در نقطه‌ای به این نتیجه رسیدم که انیمیشن نمی‌تواند هدف نهاییم برای زندگی باشد. چیزهای دیگری مانند داشتن کودک، خوردن انواع غذا‌ها و کسب تجربه وجود دارد که نمی‌توان گفت اهمیت کمتری نسبت به شغل من دارند.

از صداپیشه‌های حاضر در انیمیشن Soul می‌توان به جیمی فاکس (Jamie Foxx)، تینا فی (Tina Fey)، کوئست‌لاو (Questlove) و فیلیسیا رشاد (Phylicia Rashad) اشاره کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا