پلی‌استیشن 5 تا چند سال آینده در بازار باقی می‌ماند؟

آیا نسل نهم آخرین نسل پلی‌استیشن است؟

پلی‌استیشن 5

جیم رایان (Jim Ryan)، مدیرعامل سونی، در مصاحبه‌ی اخیر خود با مجله‌ی GQ انگلیس از آینده‌ی کنسول پلی‌استیشن 5 در بازار جهانی می‌گوید.

همان‌طور که می‌دانید به تازگی شاهد عرضه‌ی کنسول نسل نهمی سونی یعنی پلی‌استیشن 5 بودیم و هم‌اکنون به صورت رسمی وارد نسل نهم شده‌ایم. استقبال مردم از این کنسول آنقدر قابل توجه بوده که فعلا موجودی سونی برای عرضه‌ی آن به اتمام رسیده است. پیرامون انتشار این کنسول، جیم رایان که مدیرعامل سونی به حساب می‌آید، مصاحبه‌ای که به تازگی با مجله‌ی GQ انگلیس داشته، درمورد برنامه‌ی سونی گفته است.

طبق اطلاعات منتشر شده سونی قصد دارد تا حداقل ۷ سال آینده و تا قبل از معرفی کنسول بعدی خود، پلی‌استیشن 5 را در بازار جهانی نگه دارد. جیم رایان می‌گوید این تصمیم به صورت قطعی گرفته نشده اما سونی درمورد ۵، ۶، ۷ سال آینده بسیار خوش‌بین است. او می‌گوید ممکن است تا آن زمان خیلی مسائل تغییر کرده و کسی نمی‌تواند از حالا تقاضای آن موقع را پیش‌بینی کند. با این حال به گفته‌ی جیم رایان، سونی به این موضوع دقت می‌کند و برای آن برنامه‌ریزی‌هایی خواهد داشت.

مدیرعامل سونی در ادامه‌ی مصاحبه‌ی خود گفته بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند سال ۲۰۲۰ میلادی آخرین سال انتشار کنسول‌ها است. رایان در این مورد مخالف بوده و اعلام کرده نسل نهم آخرین نسل پلی‌استیشن نخواهد بود. با توجه به گفته‌های او، سونی درمورد خدمات PlayStation Now و پلی‌استیشن پلاس جدی عمل می‌کند و قرار است سرویس‌دهی آن‌ها را بهتر کند. به هر حال باید منتظر بمانیم تا بفهمیم سونی چه استراتژی‌ای در سر دارد تا بتواند با سرویسی مثل ایکس‌باکس گیم پس رقابت کند.

اگر می‌خواهید با کنسول جدید سونی بیشتر آشنا شوید، اخیرا مطلب جالبی در سرگرمی منتشر شده که ۱۰ حقیقت پلی‌استیشن 5 را عنوان کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا