استودیوی لندن سونی روی ساخت یک بازی جدید برای PS5 کار می‌کند

آیا یک بازی VR جدید از سونی در راه است؟

استودیوی لندن سونی روی ساخت یک بازی جدید برای PS5 کار می‌کند حمید توحیدلو ۰ ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
استودیوی لندن سونی بازی جدید برای PS5

استودیوی لندن شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی چندی پیش آگهی استخدام جدیدی منتشر کرده که بر اساس آن، به نظر می‌رسد این استودیو در حال تکمیل نیروی خود برای ساخت یک بازی کاملا جدید برای کنسول PS5 است.

برهیچکس پوشیده و پنهان نیست که کمپانی سونی موفقیت خود در نسل هشتم را مدیون عرضه‌ی بازی‌های انحصاری ارزشمند همچون لست آو آس، آنچارتد و هورایزن زیرو داون است. حال که نسل هشتم با تمامی خوبی‌ها و بدی‌ها به پایان رسیده و شرکت مایکروسافت، رقیب سرسخت و جدی ژاپنی‌ها، این بار با خرید بتزدا و استودیوهای مختلف خود را با برای شروع یک نسل جدید و عرضه‌ی بازی‌های انحصاری آماده کرده، سوال اصلی اینجا است که سونی چه تصمیماتی برای نسل جدید و پشتیبانی از کنسول پلی‌استیشن 5 در نظر دارد؟ آیا این کمپانی همچنان طبق رویکرد قبلی به فعالیت خود ادامه داده و موفقیت نسل گذشته را تکرار می‌کند و یا روی سایر بخش‌ها از جمله تاسیس سرویس اشتراکی برای رقابت با ایکس‌باکس گیم پس سرمایه‌گذاری خواهد کرد؟

در همین راستا، چند روز پیش رسانه بلومبرگ ادعا کرد که سونی در نسل نهم روی ساخت بازی‌های انحصاری پرخرج تمرکز می‌کند و استودیوهای گوریلا گیمز، سانتا مونیکا و ناتی داگ وظیفه‌ی توسعه‌ی آثار جدید و ارزشمند برای کنسول PS5 را برعهده دارند. در این میان، ساعاتی پیش استودیوی لندن سونی آگهی استخدام جدیدی به اشتراک گذاشته که در آن به ساخت یک بازی کاملا جدید برای کنسول نسل نهم پلی‌استیشن اشاره می‌کند. در این آگهی سونی اعلام کرده که به یک طراح گیم‌پلی بخش چندنفره بازی نیاز دارد و با توجه به اهمیت زیاد پروژه، از افزار متخصص و باتجربه دعوت به عمل می‌آورد.

این شرکت ژاپنی در آگهی استخدام جدید خود اشاره کرده که فرد متقاضی باید سابقه کافی در زمینه ساخت گیم‌پلی بخش آنلاین بازی‌ها داشته باشد و بعد از استخدام، در استودیوی بازی‌سازی سونی در شهر لندن مشغول به فعالیت خواهد شد. گفته شده که این پروژه در واقع ساخت یک بازی کاملا جدید برای کنسول پلی‌استیشن 5 بوده که برای سونی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اهمیت بالای این پروژه برای سونی چندان هم عجیب نیست، چرا که استودیوی مذکور جزء استودیوهای فرست پارتی به شمار می‌رود و مشابه دیگر استودیوهای زیرمجموعه سونی همچون ناتی داگ و سانتا مونیکا، باید آثار بزرگ و ارزشمندی تقدیم کاربران پلی‌استیشن کند.

البته، استودیوی لندن سونی فقط و فقط به طراح گیم‌پلی بخش چندنفره آنلاین بازی‌ها احتیاج ندارد و در کنار آن، برای سمت‌هایی در بخش‌های هنری، انیمیشن‌سازی و برنامه نویسی گرافیکی نیرو جذب می‌کند. لازم به ذکر است که در حال حاضر اطلاعات خاصی در رابطه با پروژه‌ی جدید این شرکت در دست نیست و کمپانی سونی فارغ از اشاره به ساخت یک بازی جدید برای پلی‌استیشن 5، جزئیات دیگری در خصوص این پروژه ارائه نکرده است. از آنجا که استودیوی لندن سونی پیش‌تر روی ساخت بازی‌های واقعیت مجازی فعالیت کرده و در این حوزه تخصص کافی دارد، برخی از افراد بر این باور هستند که بازی جدید آن‌ها در واقع برای هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن ساخته و عرضه خواهد شد.

استودیوی لندن سونی بازی جدید برای PS5

گفتنی است که این کمپانی در اواخر اسفند ماه سال گذشته در اقدامی غافل‌گیرکننده از کنترلر جدید هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن (PlayStation VR) برای کنسول پلی‌استیشن 5 رونمایی کرد. این هدست به نسبت نسل گذشته شکل و شمایل کاملا متفاوتی دارد و از برخی تکنولوژی‌های دوال سنس از جمله تریگرهای تطبیقی و بازخورد لمسی یا هپتیک بهره می‌برد. کمپانی سونی تا به امروز تاریخی برای عرضه این هدست جدید مشخص نکرده و قیمت آن نیز همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با توجه به این گفته‌ها، برخی از تحلیل‌گران معتقد هستند که استودیوی لندن سونی در واقع پروسه‌ی ساخت یک اثر جدید برای هدست جدید پلی‌استیشن را آغاز می‌کند و نباید انتظار ساخت یک اثر عادی و انحصاری برای پلی‌استیشن 5 را داشته باشیم.

در طرف مقابل، گروهی با این نظرها مخالف هستند. طبق اظهارات این افراد، سونی در نسل نهم قصد ندارد روی ساخت بازی‌های کوچک و کم فروش سرمایه‌گذاری کند و برای رقابت با ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس، تمام تمرکز خود را روی ساخت بازی‌های بزرگ قرار می‌دهد. از این رو، این کمپانی با جذب نیرو و استخدام طراح گیم‌پلی و برنامه نویس در اصل قصد دارد وظیفه‌ی ساخت یک بازی بزرگ و انحصاری را به استودیوی لندن خود بسپارد و در این راستا سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی خواهد کرد. در هر حال، هنوز نمی‌توان با قاطعیت در رابطه با برنامه‌های سونی اظهار نظر کرد و باید منتظر ماند تا جزئیات رسمی و بیشتری در این زمینه به اشتراک گذاشته شود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با آگهی استخدام جدید استودیوی لندن سونی و فعالیت این افراد روی ساخت یک بازی کاملا جدید برای کنسول پلی‌استیشن 5 چیست؟ با توجه به سوابق قبلی این استودیو، به نظر شما آیا یک بازی واقعیت مجازی جدید در راه پلتفرم مذکور است و یا سونی در جهت تمرکز بیشتر روی ساخت عناوین پرخرج انحصاری، وظیفه‌ی توسعه‌ی پروژه‌ی کاملا جدیدی را به این استودیوی خود محول خواهد کرد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا