#مهسا_امینی

آیا بازی‌های انحصاری سونی بیش‌تری برای PC در راه است؟

بزرگ‌ترین عناوین انحصاری سونی به PC می‌آیند؟

آیا بازی‌های انحصاری سونی بیش‌تری برای PC در راه است؟ مریم خواجوی ۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی‌های انحصاری سونی برای pc

به نظر می‌رسد که انتشار بازی‌های انحصاری سونی برای PC هنوز به پایان نرسیده و عناوین بیش‌تری در راه این پلتفرم هستند. طبق گفته‌ی هرمن هالست، رئیس استودیوهای جهانی سونی، این شرکت به دنبال زمان مناسب برای انتشار هر یک از آن‌ها است.

مدتی است که بازی‌های انحصاری سونی یکی از پس از دیگری راه خود را به سمت رایانه‌های شخصی باز کرده‌اند. از سه‌گانه‌ی دیوید کیج یعنی Heavy Rain، Beyond Two Souls و Detroit: Become Human گرفته تا Horizon Zero Dawn ،Death Stranding و Days Gone که همین اخیرا برای این پلتفرم منتشر شد. ناگفته نماند که همین تازگی‌ها شایعاتی مبنی بر انتشار عنوان محبوب Uncharted 4 برای این پلتفرم نیز شروع به پخش کرد که البته هنوز صحت آن تایید نشده است.

موسس استودیوی گوریلا گیمز (سازنده‌ی Horizon Zero Dawn) و رئیس استودیوهای سونی، اخیرا طی یک پرسش و پاسخ در وبلاگ سونی ضمن صحبت در مورد عناوین آينده و توسعه‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و 5، از برنامه‌ی این شرکت برای انتشار بازی‌های انحصاری روی پلتفرم PC صحبت کرد. وی از در دست توسعه قرار داشتن بیش از ۲۵ عنوان جدید صحبت کرد که حدود نیمی از آن‌ها آی‌پی‌های کاملا جدید و نیمی دیگر دنباله‌ای برای فرنچایزهایی هستند که طرفداران با آن‌ها آشنایی کامل دارند.

من می‌خواهم تاکید کنم که پلی‌استیشن همچنان بهترین پلتفرم برای تجربه‌ی عناوین استودیوهای سونی در زمان عرضه باقی خواهد ماند. با این حال ما برای PC گیمرها ارزش قائلیم و به دنبال زمان مناسبی برای انتشار هر یک از عناوین روی این پلتفرم هستیم. Bend Studio به تازگی بازی Days Gone را روی رایانه‌های شخصی عرضه کرد. یعنی دو سال پس از انتشار آن برای پلی‌استیشن. 

با وجود این گفته‌ها، کنسول‌ها همچنان هسته‌ی کسب و کار سونی هستند. هالست در ادامه توضیح داد:

امیدوارم که مجموعه‌‌ی جدیدی از طرفداران بتوانند از این عنوان لذت ببرند. هدف ما هم همین است. ما می‌خواهیم گیمرهایی که موفق نشده‌اند عناوین ما را تجربه کنند، با داستان‌های بی‌نظیر، شخصیت‌ها و دنیایی که ساخته‌ایم آشنا شوند. هر چند ما هیچ‌گاه ساخت مجموعه‌ای از بازی‌های جذاب و هیجان‌انگیز را به انتشار بازی‌های روی رایانه‌های شخصی فدا نمی‌کنیم و همچنان به ساخت بازی‌هایی که مورد پسند طرفداران باشد ادامه خواهیم داد.

با توجه به اینکه سونی سازنده و ناشر بازی برای کنسول‌های پلی‌استیشن است، دیدن اینکه دارندگان رایانه‌های شخصی پس از مدت‌ها حسرت، بالاخره بتوانند عناوین انحصاری این شرکت را تجربه کنند، اتفاق خوبی برای صنعت ویدیو گیم است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا