سونی یکی از استودیوهای فرست پارتی خود را تعطیل کرد

پایان ماجراجویی استودیوی PixelOpus

سونی یکی از استودیوهای فرست پارتی خود را تعطیل کرد حمید توحیدلو ۰ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
استودیوی PixelOpus

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی ساعاتی پیش در پیامی رسما از تعطیلی دائمی استودیوی PixelOpus خبر داد.

اگر خاطرتان باشد، چند روز پیش بود که شرکت سونی استودیو فایرواک را خریداری کرد و به دنبال آن، مجموع تعداد استودیوهای فرست پارتی به عدد بیست رسید. در همین راستا که ژاپنی‌ها به دنبال گسترش فعالیت‌های خود هستند، لیکن ساعاتی پیش یکی از استودیوهای زیرمجموعه خود به نام PixelOpus را تعطیل کردند.

پیکسل اوپوس یک استودیو آمریکایی کوچکی است که در شهر سن ماتئو ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این استودیو در حدود ۱۵ تا ۲۰ نفر عضو دارد که شماری از بازیکنان آن‌ها را با بازی اکشن و ماجراجویی Concrete Genie می‌شناسند؛ اثری که در سال ۲۰۱۹ میلادی به طور انحصاری برای پلی استیشن 4 منتشر شد.

در حالی که پیکسل اوپوس تا به امروز جزئیاتی از پروژه بعدی خود ارائه نکرده بود، اما بر اساس شایعه‌ها، آن‌ها مشغول ساخت یک بازی جدید برای PS5 با استفاده از موتور آنریل انجین ۵ بودند. با این وجود، به نظر می‌رسد که این پروژه چندان باب میل سونی نبوده و به همین خاطر، این استودیو از روز دوم ژوئن (۱۲ خرداد ماه) برای همیشه تعطیل خواهد شد.

استودیوی پیکسل اوپوس در این زمینه می‌گوید:

دوستان عزیز، ماجراجویی پیکسل اوپوس به آخر خط رسیده است. در حالی که ما به آینده جدید نگاه می‌کنیم، قصد داریم از میلیون‌ها بازیکن که در خلق بازی‌های زیبا، خلاقانه و مفهومی از ما حمایت کردند، صمیمانه تشکر کنیم.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی نیز در این خصوص توضیح می‌دهد:

کارنامه و پروژه‌های استودیوهای فرست پارتی پلی استیشن به طور منظم مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در پی آخرین تصمیم‌های صورت گرفته، استودیوی پیکسل اوپوس در تاریخ دوم ژوئن سال جاری تعطیل خواهد شد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تعطیلی غافل‌گیرانه استودیو PixelOpus توسط شرکت سونی چیست؟ به نظر شما، اعضای این استودیو به کدام یک از تیم‌های سازنده بازی‌های پلی استیشن ملحق می‌شوند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا