شایعه: سونی به دنبال تصاحب بازی‌های کونامی است

آیا Metal Gear Solid و Silent Hill به فرنچایزهای انحصاری سونی تبدیل می‌شوند؟

سونی تصاحب کونامی

شایعاتی در دنیای مجازی پخش شده است که ادعا می‌کنند شرکت سونی قصد دارد تا فرنچایز‌های معروف شرکت کونامی را تصاحب و آن‌ها را به عناوین انحصاری پلی‌استیشن تبدیل کند.

شرکت کونامی طی سال‌ها فعالیت خود در صنعت بازی‌های ویدیویی روابط بسیار خوبی با سونی داشته است. سه قسمت اول سری Metal Gear Solid همگی تا سال‌ها در انحصار پلی‌استیشن قرار داشتند و قسمت چهارم هنوز تنها روی PS3 قابل بازی است. نسخه‌ی Peace Walker هم در ابتدا برای PSP بود تا این‌که برای کنسول‌های خانگی هم منتشر شد. این قضیه برای سری Silent Hill هم صدق می‌کند و در چهار قسمت اول، نسخه‌‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن همواره به عنوان نسخه‌ی اصلی و لید شناخته می‌شدند.

طی چند سال اخیر متاسفانه کونامی به جز سری PES فعالیت خود برای ساخت بازی‌های ویدیویی را بسیار کاهش داده است و در نتیجه، فرنچایزهای باارزش این شرکت گوشه‌ای رها شدند. حال ظاهرا سونی این فرصت را غنیمت دیده است تا برای تصاحب این عناوین دست به کار شود. یک پست منتشر شده در فروم 4Chan که مختص اخبار و شایعات مرتبط با بازی‌های ویدیویی‌ست، ادعا می‌کند که سونی قصد دارد سه آی‌پی Metal Gear Solid، Castlevania و Silent Hill را بخرد و آن‌ها را به عناوین انحصاری پلی‌استیشن تبدیل کند.

این منبع ادعا می‌کند که سری Castlevania توسط شعبه‌ی ژاپن سونی ریبوت خواهد شد و سبکی مشابه دو نسخه‌ی Lords of Shadow داشت که البته از فضاهای عنوان Bloodborne هم الهام گرفته است. در همین هفته شاهد شایعاتی بودیم مبنی بر این‌که سونی پیشنهاد همکاری به کونامی داده است تا دو عنوان از سری سایلنت هیل به طور انحصاری برای پلی‌استیشن 5 بسازد.

شرکت سونی هنوز هیچ اطلاعات روشنی، چه از خود کنسول پلی‌استیشن 5 و مشخصاتش و چه عناوین انحصاری آن در اختیار عموم قرار نداده است. البته این سکوت بالاخره فردا توسط مارک سرنی خواهد شکست و شاهد اولین اطلاعات از PS5 خواهیم بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا