#مهسا_امینی

Bloomberg: نخستین رویداد تبلیغاتی پلی‌استیشن 5 احتمالا طی روز‌های آینده برگزار می‌شود

حالا نوبت سونی است!

Bloomberg: نخستین رویداد تبلیغاتی پلی‌استیشن 5 احتمالا طی روز‌های آینده برگزار می‌شود سورنا رضایی ۰ ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
نخستین رویداد تبلیغاتی پلی‌استیشن 5

اینطور که به نظر می‌رسد، سونی مشغول انجام برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم است تا نخستین رویداد تبلیغاتی پلی‌استیشن 5 را در روزهای آتی برگزار کند.

مایکروسافت طی ماه‌های اخیر اطلاعات زیادی را از نسل جدید جدید کنسول خود منتشر کرد. در ابتدا، لوگو را به صورت رسمی به نمایش گذاشت و پس از آن هم از طراحی و مشخصات سخت‌افزاری‌اش رونمایی کرد؛ طراحی که عده‌ای مجذوبش شده و عده‌ای دیگر چندان مناسب یک کنسول نمی‌دانند. اقدامات ردموندی‌ها برای هر چه بیشتر شناخته شدن ایکس‌باکس سری ایکس به همین دو مورد ختم نمی‌شود. این غول تکنولوژی قصد دارد با برگزاری رویدادهای اینساید ایکس‌باکس به صورت ماهانه، بازی‌هایی که روی کنسول نسل نهمی‌اش اجرا می‌شوند را در معرض نمایش قرار دهد؛ رویدادی که اولین قسمت آن چندی پیش پخش شد.

تمامی اتفاقات در حالی افتاده‌اند که سونی به رونمایی از کنترل دوال‌سنس و یک رویداد تخصصی با محوریت عملکرد سخت‌افزار کنسول جدیدش بسنده کرده است. اینطور که به نظر می‌رسد، انتظارها تقریبا به پایان رسیده و فاصله‌ی چندانی با نخستین رویداد تبلیغاتی پلی‌استیشن 5 نداریم؛ ساعاتی قبل، وب سایت Bloomberg با انتشار یک گزارش مدعی شد سونی در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری یک رویداد دیجیتالی است. این رویداد در حال حاضر برای برگزاری در ۱۴ خرداد (مصادف با ۳ ژوئن) در نظر گرفته شده اما احتمال تغییر آن و برگزاری در تاریخی دیگر وجود دارد. در ضمن، در گزارش بلومبرگ تاکید شده سونی به‌دنبال معرفی کنسول نسل نهمی‌اش نیست و تنها قصد دارد بازی‌هایی که روی آن اجرا می‌شوند را به نمایش بگذارد. علاوه بر این، احتمال برگزاری رویدادهای بیشتر طی ماه‌های آینده وجود دارد.

احتمال صحیح بودن ادعاهای وب سایت Bloomberg بالا است؛ زیرا مدتی زیادی از انتشار گزارشش نمی‌گذشت که VentureBeat مطلب مشابهی را روی خروجی خود قرار داد. با توجه به آنچه در گزارش این وب سایت آمده، سونی فعلا قصد برگزاری یک رویداد با محوریت پلی‌استیشن 5 در تاریخ ۳ ژوئن دارد اما این موضوع به‌خاطر بحران جهانی کرونا و مشکلاتی که به وجود آورده هنوز قطعی نشده است. در نتیجه، احتمال هر گونه تغییر وجود دارد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که خبرگزاری VentureBeat مدت‌ها قبل از برگزاری یک رویداد از سوی سونی در اوایل ماه ژوئن خبر داده بود.

اگر ادعای مطرح شده از سوی Bloomberg و VentureBeat صحیح باشند، سونی سیاستی عکس مایکروسافت اتخاذ کرده است. ردموندی‌ها در ابتدا کنسول خود را معرفی کرده و سپس تمرکز خود را روی بازی‌های آن قرار دادند این در حالی که است شرکت رقیب می‌خواهد در ابتدا به بازی‌ها پرداخته و نهایتا به سراغ نمایش کنسول نسل نهمی‌اش برود. به نظر شما، سیاست کدام یک موثر‌تر عمل خواهد کرد؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا