#مهسا_امینی

خداحافظی سونی با PS4 | تولید پلی‌استیشن 4 متوقف شد!

بسیج همگانی برای پاسخ به تفاضای پلی‌استیشن 5

تولید PS4

در حالی که بیش از هفت سال از عرضه‌ی جهانی کنسول پلی‌استیشن 4 می‌گذرد، امروز شرکت سونی رسما اعلام کرد که تولید کنسول PS4 برای همیشه متوقف شده است.

پاییز ۲۰۱۳ میلادی بود که شرکت سونی با انتشار کنسول پلی‌استشن 4 یک بار دیگر وارد دوران طلایی خود در بخش سرگرمی شد. در حالی که جدی‌ترین رقیب آن‌ها یعنی مایکروسافت، با ایکس‌باکسش درگیر نیاز دائمی اتصال به اینترنت و بازی‌های یکبار مصرف بودند، شرقی‌ها با تمام قدرت به تصاحب بازار کشورهای مختلف ادامه می‌دادند.

کنسول PS4 به لطف بهره‌وری از سخت‌افزار ایده‌آل، کنترلر مدرن و همچنین بازی‌های انحصاری متعدد و محبوب، توانست حداقل روی کاغذ در طول  این هفت سال نام خود را به عنوان برنده‌ی نبرد کنسول‌های نسل هشتم مطرح سازد و با نامی شهره، پا به میدان رقابت کنسول‌های نسل نهم بگذارد.

به رغم این که مایکروسافت هم تلاش کرده تا بسیاری از اشتباهات خودش را جبران کند، اما همواره شاهد این موضوع هستیم که شروع کنسول پلی‌استیشن 5 در بازار بسیاری از اقلیم‌ها شرایط بهتری نسبت به ایکس‌باکس سری ایکس و اس داشته است.

در حال حاضر میلیون‌ها درخواست برای خریداری کنسول PS5 وجود دارد اما شرکت سونی فعلا قادر به پاسخگویی به تقاضای بازار نیست. به همین خاطر در بسیاری از نقاط جهان شاهد این موضوع هستیم که فروشگاه‌ها قیمت PS5 را با اعدادی نامتعارف به مشتریان خود اعلام می‌کنند! از همین رو آن‌ها، امروز رسما اعلام کردند که تولید تمام مدل‌های کنسول PS4 (به غیر از مدل اسلیم ۵۰۰ گیگابایتی مشکی) را متوقف خواهند کرد. هدف از این کار، تخصیص تولیدی‌ها و نیروی کار برای توسعه‌ی هر چه بیشتر کنسول پلی‌استیشن 5 است.

طبق آخرین آمار اعلام شده، بیش از ۱۱۶ میلیون دستگاه از کنسول‌های PS4 به بازارهای جهانی عرضه شده است و از حالا هم جز مدل اسلیم ۵۰۰ گیگابایتی، دیگر خبری از این پلتفرم محبوب نخواهد بود؛ سخت‌افزاری با هفت سال خاطره، خاطراتی از جنس آنچارتد و God of War، نفس‌های آخر خود را می‌کشد!


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا