آخرین ثبت اختراع سونی به یک کنترلر جدید برای پلی‌استیشن اشاره دارد

ظاهرا سونی برای کنترلر PS5 موارد جدیدی در نظر گرفته است

کنترلر جدید برای پلی‌استیشن

شرکت سونی به‌تازگی پتنت جدیدی ثبت کرده است که به وضوح به یک کنترلر جدید برای پلی‌استیشن اشاره دارد.

شرکت سونی در تاریخ ۲۶ دسامبر سال جاری میلادی، پتنت جدیدی را در سایت سازمان حقوق معنوی جهانی ثبت کرده است که به نظر می‌رسد مربوط به کنترلر کنسول پلی‌استیشن ۵ باشد. در این صفحه تصاویری از کنترلر و جزئیاتش ثبت شده است.

طبق تصاویر، طراحی این کنترلر تقریبا با دوال‌شاک ۴ یکسان است، منتهی برخی تفاوت‌ها وجود دارد؛ مثلا خبری از دکمه‌ی پلی‌استیشن در جلوی کنترلر نیست و دو تریگر قابل شخصی‌سازی هم در پشت آن تعبیه شده‌اند. البته موردی در این کنترلر ما را دچار شبهه‌ای می‌کند. پورت این دسته از نوع Micro-USB است، در حالی که گزارشاتی در گذشته خبر می‌داد که پورت دوال‌شاک ۵ از نوع USB-C خواهد بود. با این اوصاف ممکن است این پتنت مربوط به یک کنترلر دیگر و یا نوع جدیدی از دوال‌شاک ۴ باشد.

مدتی پیش شرکت سونی از یک محصول جانبی برای کنترلر PS4 رونمایی که یک دکمه به پشت آن اضافه می‌کرد. این احتمال وجود دارد که این محصول جانبی برای سازگاری دوال‌شاک ۴ با نسل پنجم پلی‌استیشن باشد.

هر چقدر که در حال حاضر در مورد کنترلر جدید برای پلی‌استیشن ۵ ابهام وجود دارد، شکل کنترلر کنسول نسل بعدی ایکس‌باکس تقریبا مشخص شده و مشابه آخرین نسل مدل Elite است. با توجه به انتشار هر دو کنسول شرکت‌های سونی و مایکروسافت در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی، قطعا در چند ماه آتی جزئیات بیشتری از کنسول‌ها و کنترلرهای‌شان مشخص خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا