همکاری دیسکورد و پلی‌استیشن رسما آغاز شده است

مبلغ قرارداد فاش نشده است

همکاری دیسکورد و پلی‌استیشن رسما آغاز شده است سورنا رضایی ۰ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
دسترسی کاربران ایرانی به دیسکورد

با توجه به بیانیه‌ای که در وب سایت رسمی سونی قرار گرفته، همکاری دیسکورد و پلی‌استیشن هم اکنون آغاز شده است.

دیسکورد، یک نرم‌افزار موبایل است که تعداد قابل‌توجهی از گیمرها در سراسر جهان از آن برای برقراری ارتباط حین یک رقابت آنلاین استفاده می‌کنند. محصول Discord Inc نخستین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر شد اما طی چند وقت اخیر به محبوبیت بالایی رسیده و در حال حاضر بیش از ۲۵۰ میلیون نفر کاربر دارد. با در نظر گرفتن این مورد، منطقی است که شرکت‌های فعال در حوزه ویدیو گیم خواهان به دست آوردن دیسکورد یا همکاری با آن باشند.

مایکروسافت که این روزها علاقه زیادی به پرداخت مبالغ هنگفت پیدا کرده، چندی پیش با Discord Inc وارد مذاکره شد تا تمام سهامش را بخرد. ردموندی‌ها حتی رقم ۱۰ میلیارد دلار را به دیسکورد پیشنهاد کردند. وقتی نخستین بار چنین گزارشی به فضای مجازی راه یافت، فرد افشاگر مدعی شد مدیران Discord Inc علاقه‌ای ندارند به زیرمجموعه یک شرکت دیگر تبدیل شده و ترجیح می‌دهند شرکتشان از حالت سهامی خاص خارج شده به حالت سهام عام دربیاید. از همین رو، احتمال اینکه مذاکرات مایکروسافت و دیسکورد نتیجه‌بخش باشد بسیار پایین است؛ ادعایی که رنگ حقیقت به خود گرفت. مذاکره اخیرا به اتمام رسید.

سونی با انتشار یک بیانیه رسمی در وب سایت خود، از آغاز همکاری دیسکورد و پلی‌استیشن خبر داده است. سامورایی‌ها سهام Discord Inc را به صورت کامل نخریده‌اند، بلکه بخشی از آن را به دست آورده‌اند. این اقدام یک نوع سرمایه‌گذاری به شمار رفته و در عین حال، به شرکت مقابل اجازه می‌دهد به صورت مستقل به فعالیت‌ها و سیاست‌های پیشین خود پایبند باشد. جیم رایان (Jim Ryan) مدیر بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی درباره این اتفاق نوشت:

ما در پلی‌استیشن، به صورت مستمر به دنبال روش‌هایی هستیم که امکان برقراری ارتباط میان کاربران در سراسر جهان را مهیا می‌کند. هدف از این کار، ایجاد روابط دوستانه و جوامعی است که در کنار هم تجربه‌ها و لحظات جالب و ماندگاری را رقم می‌زنند. در همین راستا، همکاری دیسکورد و پلی‌استیشن را به صورت رسمی اعلام می‌کنیم. این سرویس برقراری ارتباط در میان گیمرها محبوبیت بالایی داشته و بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

تیم‌های پلی‌استیشن و دیسکورد هم اکنون سخت مشغول تلاش هستند تا پلی‌استیشن نتورک و دیسکورد را به یکدیگر پیوند دهند. هدف ما این است که ارتباط میان آن دو در سال آینده میلادی به بیشترین میزان ممکن برسد. با رخ دادن این اتفاق، دوستان، گروه‌ها، و جوامع مختلف قادر خواهند بود با یکدیگر وقت گذرانده، لحظات خوشی را رقم بزنند و حین تجربه بازی‌ها ارتباط راحت‌تری با یکدیگر داشته باشند.

از همان اولین گفتگویمان با جیسون سیترون (Jason Citron) و استن ویشنفسکی (Stan Vishnevskiy) موسسان دیسکورد تحت تاثیر علاقه‌شان به ویدیو گیم قرار گرفتم.

حالا که همکاری دیسکورد و پلی‌استیشن به صورت رسمی اعلام شده، می‌توان امیدوار بود طی ماه‌های آتی جزئیات بیشتری در دسترس دارندگان کنسول‌های سونی قرار بگیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا