برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

قرارداد دیسکورد و مایکروسافت طبق اعلام این شرکت کنسل شد

اما احتمال فروش همچنان وجود دارد

قرارداد دیسکورد و مایکروسافت طبق اعلام این شرکت کنسل شد ۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار فناوری کپی لینک
قرارداد دیسکورد

قرارداد دیسکورد که با پیشنهاد شرکت مایکروسافت برای خرید به مبلغ ده میلیون دلار طی هفته‌های گذشته اعلام شده بود، توسط مدیران دیسکورد برای همیشه کنسل شد. با این حال سایر کمپانی‌ها مانند توئیتر نیز به دنبال خرید این برنامه هستند.

با انتشار ویروس کرونا در سال گذشته و افزایش قربانی‌های آن، در اکثر کشورها و شهرهای جهان وضعیت قرنطینه اعلام شده و افراد سعی می‌کنند تا با نشستن در خانه‌های خود از گسترش هرچه بیشتر این ویروس جلوگیری کنند. با این حال هنگام نشستن در خانه، یکی از بهترین تفریح‌ها برای گذراندن وقت، بدون شک تجربه بازی‌های ویدیویی است، در حالی که این بازی‌ها به یک برنامه چت صوتی دائم و مناسب برای صحبت با دوستان نیاز دارند؛ کاری که اپلکیشن دیسکورد به خوبی انجام داده و کاربران بسیاری را هم برای ارائه خدمات رایگان و پایدار خود جذب کرده است.

اما اگر یک اپلکیشن تا این حد در جمع کردن طرفداران خود پیشرفت کند، بدون شک به هدفی برای سایر کمپانی‌های بزرگ‌تر مانند مایکروسافت یا حتی توئیتر قرار می‌گیرد. به نحوی که قرارداد دیسکورد و مایکروسافت حدود یک ماه پیش اعلام شده بود تا تیم مایکروسافت بر یکی از بهترین برنامه‌های چت صوتی حاضر نیز قالب شوند. با این وجود، اخیرا مدیران دیسکورد این قرارداد را برای همیشه لغو کرده و حتی مبلغ افزایش یافته آن را نیز قبول نکرده‌اند.

جالب است بدانید که این اولین باری نیست که قرارداد دیسکورد کنسل می‌شود؛ بلکه در گذشته نیز حدود دو سال پیش قرار بود تا برخی از شرکت‌ها (که نام آن‌ها هرگز اعلام نشده بود)، دیسکورد را خریداری و بخشی از مدیریت آن را به دست بگیرند. اما این اتفاق تنها به این دلیل رخ نداد که شرکت‌های خریدار قصد داشتند که برنامه را برای اهداف مالی و تبلیغات سودجویانه خود پر کنند.

همچنین لازم به ذکر است که صحبت‌های بین مدیران مایکروسافت و دیسکورد هنوز هم ادامه داشته و هیچ بعید نیست که در آینده شاهد فروش آن باشیم. با این حال، چنین قراردادی تا سال آینده هرگز بسته نخواهد شد؛ چراکه مدیران دیسکورد تصمیم بر ادامه کار خود گرفته و در حال حاضر قصد پیشرفت بدون وجود یک سایه بزرگ‌تر را دارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments