Sonic the Hedgehog برای دومین هفته‌ی پیاپی صدرنشین سینمای خانگی شد

صعود ۱۲ پله‌ای The Invisible Man

صدرنشین سینمای خانگی

با توجه به لیستی که شرکت دیجیتال اینترتینمنت گروپ به اشتراک گذاشته، Sonic the Hedgehog برای دومین هفته‌ی پیاپی صدرنشین سینمای خانگی شد.

در گذشته‌ی نه چندان دور گزارشی تحت عنوان باکس آفیس به صورت هفتگی در فضای مجازی منتشر می‌شد تا بتوان درک درستی از عملکرد تجاری آثار سینمایی در داخل و خارج از آمریکا به‌دست آورد اما این رویه با شیوع ویروس کرونا و تبدیل شدن آن به یک بحران جهانی متوقف شد. سینماها به خاطر اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی تعطیل شده بودند و در نتیجه، دیگر خبری از گزارش‌های هفتگی باکس آفیس نبود. شرکت دیجیتال اینترتینمنت گروپ تصمیم گرفت برای پر کردن این خلا، لیستی را تحت عنوان Watched at Home Top 20 به اشتراک بگذارد. برای تهیه‌ی این لیست تنها اطلاعات مربوط به خرده‌فروشی‌های فیزیکی و دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرد و خبری از سرویس‌های اشتراکی مانند دیزنی پلاس نیست.

با توجه به جدیدترین لیست منتشر شده، Sonic the Hedgehog توانست برای دومین هفته‌ی متوالی صدرنشین سینمای خانگی شود. جدیدترین محصول پارامونت پیکچرز پیش از عرضه بازخوردهای بسیار منفی‌ای را دریافت کرده بود اما بازطراحی شخصیت سونیک در کنار ارائه‌ی داستانی جذاب و عملکرد کم نقص جیم کری (Jim Carrey) در نقش دکتر اگمن باعث شد اولین اقتباس لایو اکشن جوجه‌تیغی آبی رنگ یکی از موفق‌ترین آثار سینمایی سال ۲۰۲۰ میلادی لقب بگیرد. The Invisible Man که هفته‌ی گذشته به رتبه‌ای بهتر از چهاردهمی دست نیافته بود، این هفته خودش را به رتبه‌ی دوم رساند. این اثر بر اساس رمانی به همین نام نوشته‌ی هربرت جرج ولز (Herbert George Wells) ساخته شده و روایتگر زنی است که تحت تعقیب نامزد سابق خود قرار دارد؛ نامزدی که طی یک اتفاق به مردی نامرئی تبدیل شده است.

رتبه‌ی سوم این هفته به Birds of Prey: Harley Quinn تعلق دارد. جدیدترین ساخته‌ی کتی یان (Cathy Yan) هفته‌ی گذشته هم در جایگاه سوم ایستاده بود. این فیلم داستان گروهی از شخصیت‌های مونث کمیک بوک‌های بتمن از جمله هارلی کوئین، هانترس و کاساندرا کین را روایت می‌کند که هر یک به دلایلی تحت تعقیب بلک ماسک و افرادش قرار گرفته‌اند. آن‌ها چاره‌ای نداشته و علی‌رغم میل باطنی‌شان، برای نجات یافتن از این مخمصه متحد می‌شوند. رتبه‌ی چهارم نصیب Bad Boys for Life شد. این فیلم در کنار به تصویر کشیدن ماجراجویی جدید مایک و مارکوس، علاقه‌مندان به این مجموعه‌ی نسبتا قدیمی را با گذشته‌ی مایک آشنا می‌کند. رتبه‌های پنجم و ششم این هفته هم به Jumanji: The Next Level و Bloodshot رسید. در ادامه می‌توانید لیست کامل را مشاهده کنید:

 1. Sonic the Hedgehog
 2. The Invisible Man
 3. Birds of Prey: Harley Quinn
 4. Bad Boys for Life
 5. Jumanji: The Next Level
 6. Bloodshot
 7. Onward
 8. Fantasy Island
 9. The Call of the Wild
 10. 1917 (Universal
 11. The Gentlemen
 12. Justice League Dark: Apokolips War
 13. Dolittle
 14. Spies in Disguise
 15. The Way Back
 16. Rick and Morty: S4
 17. Ford v Ferrari
 18. I Still Believe
 19. Knives Out
 20. Emma

شاید جالب باشد که بدانید پس از گمانه‌زنی‌های فراوان طی ماه‌های گذشته، پارامونت پیکچرز رسما ساخت قسمت دوم Sonic the Hedgehog را تایید کرد؛ تاریخ اکران این اثر فعلا مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا